Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się tutaj nie dzieje w inicjatywach...aż smutno patrzeć. Więc może nowy forumowy projekt ? :-) Do spokojnej realizacji w oparciu o ankiety bez presji czasowej.

Jedno-wskazówkowce podobają mi się od dawna i od wielu lat myślałem o zrobieniu takiego zegarka. Myślę, że przyszedł czas :-)

Myślę, że zegarek powinien powstać w 2 wersjach, jednej nawiązującej tarczą do przyrządów pomiarowych ( manometrów ) a drugą sportową nawiązującą do liczników w autach. Mamy już wstępnie narysowany zarys koperty, ale nie jest on w żadnej sposób wiążący. Zegarek oprzemy na automatycznej Miyocie. Chciałbym aby był to tani zegarek do max 1200zł. Mikro-marki Polskie nie mają w tym temacie nic do zaproponowania, więc myślę, że warto zapełnić niszę.

Jak się Wam widzi ten pomysł ?

 

EDYCJA 28.02.2020:

 

Ostatnie grafiki:

ktore-logo.png

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w założonym budżecie dało by się zrobić jakiś "jumping hour" ? Wydaje mi się to dużo ciekawszą opcja niż jednowskazówkowiec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba.

Najgorsze, że w obydwu wersjach :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w założonym budżecie dało by się zrobić jakiś "jumping hour" ? Wydaje mi się to dużo ciekawszą opcja niż jednowskazówkowiec. 

 

A widziałeś taki zegarek w podobnym budżecie ? :-)

Na razie takie szkice, planowany rozmiar 41mm.

 

65952c2b-6f8a-41f8-8ebf-7b30a2af98d4.jpg

 

81b387f9-b0ca-4726-84ab-ada0d9878b39.jpg

 

f38897f9-b16e-47ba-a1e4-1f1aab295134.jpg

 

 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś taki zegarek w podobnym budżecie ? :-)

 

Wiesz, ja niewiele zegarków widziałem, dlatego zapytałem kogoś kto siedzi w tym temacie znacznie dłużej i głębiej niż ja. Wystarczyło odpisać: Tak, da się. Nie, nie da się bo ... Uczyli mnie, że nie odpowiada się pytaniem na pytanie :P

Wracając zaś do tematu jednowskazówkowca. Jest na rynku sporo takich zegarków, w różnych budżetach, rozpoczynając od Łucza, poprzez Kemmnera (z dwoma szafirami, AR i na Unitasie, w dwoch wersjach kopert, w wersji z PVD i bez, ilości kolorystycznych cyferblatu już nie pamietam, ale było tego wiele), polski Copernicus też miał w ofercie taki model (i to nawet nawiązujący do manometru) a skończywszy na Eposie czy wielu wariantach od Meistersinger.

Zastanawiam się czy jesteś w stanie w tym temacie jeszcze czymś zaskoczyć.

 

P.S. Tak jest taki "jumping hour", za około 1k znalazłem Zeno-Watch 6733Q-i4. Wygląda jak Diesel, no ale rozumiem, że wygląd to sprawa drugorzędna, chodzi tylko, że komuś w tym budżecie się udało zrobić taki zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem zainteresowany. Chętnie bede śledził temat.

Może w stylu Czarnobyla coś zrobić. Temat nośny ostatnio. Taki delikatny bardzo steam.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Zeno-Watch 6733Q-i4 to kwarc a projekt zakłada automat !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, jeśli ktoś taki popełnił to znaczy, że się da. Ale wszystko rozbije się o ilość zegarków. Modyfikacje mechanizmu czy dysku datownika są trudne, wymagające i opłacalne przy dużym wolumenie. Nie mam w tym także doświadczenia. Skupmy się na Einzeigerze. Oczywiście znam propozycje rynkowe tego typu zegarków ale zwykle są one drogie ( Meistersinger, Copernicus ) albo kiepskiej jakości i za małe jak Łucz. Chciałbym więc stworzyć tanie jednowskazówkowce w przyzwoitej jakości. Tylko a może aż tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Zeno-Watch 6733Q-i4 to kwarc a projekt zakłada automat !

Ale projekt ma to do siebie, że jest projektem, a nie finalnym produktem. Kolega VC "rzucił" na forum taki temat po to żeby dyskutować, a nie po to żeby wirtualnie klepać się po pleckach i gratulować jaki super produkt wyszedł. Z tego co wiem to Vratislavia ma również modele które bazują na kwarcowych mechanizmach i chyba nie narzeka na brak zainteresowania nimi, więc to chyba nie jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale projekt ma to do siebie, że jest projektem, a nie finalnym produktem. Kolega VC "rzucił" na forum taki temat po to żeby dyskutować, a nie po to żeby wirtualnie klepać się po pleckach i gratulować jaki super produkt wyszedł. Z tego co wiem to Vratislavia ma również modele które bazują na kwarcowych mechanizmach i chyba nie narzeka na brak zainteresowania nimi, więc to chyba nie jest problemem.

 

Oczywiście. Ale dyskusja miała się tyczyć jednowskazówkowca chyba. Skoro jednak nie, ja jestem za stworzeniem wiecznego kalendarza w tej cenie :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, jeśli ktoś taki popełnił to znaczy, że się da. Ale wszystko rozbije się o ilość zegarków. Modyfikacje mechanizmu czy dysku datownika są trudne, wymagające i opłacalne przy dużym wolumenie. Nie mam w tym także doświadczenia. Skupmy się na Einzeigerze. Oczywiście znam propozycje rynkowe tego typu zegarków ale zwykle są one drogie ( Meistersinger, Copernicus ) albo kiepskiej jakości i za małe jak Łucz. Chciałbym więc stworzyć tanie jednowskazówkowce w przyzwoitej jakości. Tylko a może aż tyle.

 

Ok. Dziękuję i o taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Trzymam zatem kciuki, żeby Ci się udało.

 

Oczywiście. Ale dyskusja miała się tyczyć jednowskazówkowca chyba. Skoro jednak nie, ja jestem za stworzeniem wiecznego kalendarza w tej cenie :)

 

No to pokaż zatem wieczny kalendarz który jest teraz jako nowy do kupienia w tym budżecie ;) Ja :"jumping hour" pokazałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to pokaż zatem wieczny kalendarz który jest teraz jako nowy do kupienia w tym budżecie ;) Ja :"jumping hour" pokazałem :P

 

Myślę, że jakieś casio czy citizen elektroniczny by się znalazł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję i o taką konkretną odpowiedź mi chodziło. Trzymam zatem kciuki, żeby Ci się udało.

 

 

No to pokaż zatem wieczny kalendarz który jest teraz jako nowy do kupienia w tym budżecie ;) Ja :"jumping hour" pokazałem :P

 

W pierwszym temacie wyraźnie napisano, że zegarek bazować będzie na mechanicznej miyocie :P

Całkiem ładne jednowskazówkowce w budżetowych cenach oferował Roland Kemmner.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym temacie wyraźnie napisano, że zegarek bazować będzie na mechanicznej miyocie :P

Całkiem ładne jednowskazówkowce w budżetowych cenach oferował Roland Kemmner.

 

Kemmner chyba się zwinął. Zegarki były bardzo przyzwoite ale bez " tego czegoś" tarcze były na modłę Meistersingera i podstawowego Łucza. Chciałbym jednak aby nasze były bardzie klimatyczne. Może zastosujemy jakieś postarzanie w przypadku tej manometrycznej

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym temacie wyraźnie napisano, że zegarek bazować będzie na mechanicznej miyocie :P

Całkiem ładne jednowskazówkowce w budżetowych cenach oferował Roland Kemmner.

 

W pierwszym poście napisano również, że jest to projekt. Proponuje sobie przypomnieć jak ewoluował Formmeister czy Arctowski. Porównać pierwsze posty z finalnym produktem. Tyle z mojej strony w tym temacie.

 

Co do Kemmnera, pisałem chwilę wcześniej o nim w tym wątku. Niestety Pan Roland przeszedł na emeryturę. Jakieś dwa lata temu można było jeszcze kupić jego zegarki które wyprzedawał. W tej chwili tylko z drugiej ręki. Co do budżetu, to nie bardzo była szansa się w takim zmieścić. Kosztowały wtedy 2x tyle co budżet o którym tutaj mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była "budżetowa" seria na "Asian Unitas" (chyba z nosorożcem na pełnym dekielku), mieściła się +/- w powyższych założeniach. Ale, jak już Marcin wspomniał, jednowskazówkowce Kemmnera były dość ascetyczne ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Marcin, dobrze, że bierzesz się za projekt jednowskazówkowca :)

Na szkicu coś jednak jest nie tak z podziałką minutową....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dobrze, że bierzesz się za projekt jednowskazówkowca :)

Na szkicu coś jednak jest nie tak z podziałką minutową....

Właśnie, że jest

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, dobrze, że bierzesz się za projekt jednowskazówkowca :)

Na szkicu coś jednak jest nie tak z podziałką minutową....

 

Nie oszukujmy się, jak komuś zależy na precyzji pomiaru czasu to nigdy nie kupi jednowskazówkowca. Einzeinger pozwala na szybki odczyt godziny z dokładnością/tolerancją ok 15minut. Gdy zrobimy drobniejszą, bardziej dokładną skalę to i tak będzie trzeba liczyć kreski i odczyt zajmie 15 sekund zamiast 2 sekundy. Straci design itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednowskazówkowca od Kemmnera. Podziałka jest co 5 minut. Dłuższe indeksy to kwadranse. Ułatwia to odczyt. 

c1740b3fb50e750ce42568da49a3d6a6.jpg

 

Ale nie oszukujmy się odczyt nie będzie nigdy tak szybki jak zegarka z dwiema wskazówkami. Tylko że tego typu zegarka raczej nikt nie kupi jako tego jednego jedynego.

Edytowane przez alleck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie w jednowskazówkowcach ważny jest indeks na pół godziny (+ te co 15 minut). A tego na szkicu nie ma, jest podziałka minutowa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym budzecie zmieści sie wypukle szklo? Ale tak wypukle żeby bylo to subtelnie widać?

zdjęcie z netu

post-31778-0-64216100-1565162543_thumb.jpg

 

 

 

Edytowane przez pawel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.