Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

1.2, 1.1, 0.1 nie bardzo nawiązują do oznaczeń godzin. Lepiej tak 01, 05, 12.

 czy nawet 001, 005 i 012 , będzie bardziej technicznie i nadal czytelnie.

 

Inspiracje które zebralem jakis czas temu:

10922841-10206492793860306-8630326921010

 

F8A3846.jpg

 

manometr-w-wiezy-cisnien-we-wroclawiu-la

 

 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się te wskazówki.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być po kilka cyferek to może: 0.083, 0.166, 0.25, 0.333, 0.416, 0.5 itd. i 1 jako pełny obrót wskazówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze dacie czerwoną strefę od 3 do 6 to zawsze będę miał miejsce w autobusie :D

 

rau-manometr-345b1146178.jpg

Edytowane przez kaktus22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by zrobić tarczę na wzór manometru z podwójnym skalowaniem.

Na skali zewnętrznej umieszczamy godziny od 1 do 12 a na wewnętrznej od 13 do 24

post-86034-0-82398200-1565413171_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Marcin - wskazówka w typie tych z 2 zdjęcia i podobna czcionka indeksów oraz niezbędnych napisów na tarczy. Byłoby super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo podoba mi się wykończenie PVD z MV Ardesia. Takie już lekko zużyte w chwili zakupu. Wybitnie tu by to pasowało.

Surowy charakter. Jak z faryki z "ZIemi Obiecanej" Wajdy.

 

post-103481-0-00746100-1556047707.jpg

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już było, w pierwszym Visie. Lepiej wykonane niż w pierwszej wersji Ardesia MV.


Lepiej nie próbować wchodzić dwa razy do tej samej rzeki ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Pierwszego VIS'a na oczy nie widziałem. Oddaję honor. Szkoda, strasznie takie wykonczenie mi sie podoba.


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już było, w pierwszym Visie. Lepiej wykonane niż w pierwszej wersji Ardesia MV.

Lepiej nie próbować wchodzić dwa razy do tej samej rzeki ;)

 

Nie koniecznie. A gdyby to tak mocno wytłuc kamieniami, że została by taka spatynowana stal. Tzn odwrócenie proporcji z VIS-a. Więcej stalowego mniej czarnego :-) Moim zdaniem siadłoby.

 

benrus-gi-military-watch-vintage-case-ba

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duzo matu nie dobrze, zrobił by się za bardzo militarny, może dwie wersje

ja osobiście wolę poler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poler w wersji " samochodowej" ścieruś w wersji przemysłowej.


Tak mniej więcej mógłby wyglądać ścierus, przy okazji poprawiona podziałka i większa koronka. W wersji przemysłowej przydadzą się fajne inskrypcje wypisane historycznym fontem. Popracujemy nad tym.

 

podglad1.jpg

podglad2.jpg

 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak dla mnie . To musi być zegarek z vintage'owym twistem. W chwili sprzedaży powinien mieć wygląd zegara ściągniętego wprost z kadzi browarniczej.

 

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez opolczyk

 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o manometry to jedną z najstarszych marek produkujących manometry była/jest:

https://en.wikipedia.org/wiki/Budenberg_Gauge_Company

Opatentowali oni także jako pierwsi podziałkę manometryczną.

 

old_budenberg_gauge.jpg

 

3773758297_900edd7b62_b.jpg


 

z tym brązem/ mosiądzem też ktoś miał rację ale wykonanie zegarka z tego materiału czyni go mniej atrakcyjnym dla większej grupy odbiorców. Poza tym uważam, że chwilowa moda na zegarki z tego materiału powoli przemija.

 

DA9H8C.jpg

ERY0FM.jpg

 

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wykorzystać mechanizm z małą sekundą żeby na jej bazie zrobić wskaźnik pracy zegarka? Można by szybko sprawdzić czy zegarek jeszcze chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt idzie w dobrym kierunku, mam nadzieję, że ten rodzaj wskazówki zostanie.

A może wykorzystać mechanizm z małą sekundą żeby na jej bazie zrobić wskaźnik pracy zegarka? Można by szybko sprawdzić czy zegarek jeszcze chodzi.

Nie bardzo to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widział tylko na takiej zasadzie, że mała sekunda nie jest sekundnikiem a jakąś kręcącą się figurą jak np. w nurku Pity. Koperta ścieruch ok. Co do brązu to przeminął szał. Moda ciągle jest. QV, czy jest szansa na wizualkę z czerwoną wskazówką? Można też zmienić tradycyjny układ indeksów. Kto powiedział, że w jednowskazówkowcu indeks 12 ma być na północy?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba kierunek w którym to zmierza.

Można też zmienić tradycyjny układ indeksów. Kto powiedział, że w jednowskazówkowcu indeks 12 ma być na północy?

Miałem proponować żeby 0 było w okolicach godziny 7-8 o do tego imitacja podpórki wskazówki :D ale się zastanawiałem czy to nie przesada :)

Czegoś takiego chyba jeszcze nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił z 20 sztuk (przykładowo) z czerwoną lub spatynowaną wskazówką. Tak dla zasłużonych klientów. Taka forma wyróżnienia i odróżnienia, nie dla każdego :)


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze czy stawiamy na maksymalną czytelność wskazań czy na "design" czy przerwa w podziałce Wam nie przeszkadza czy jednak podziałka powinna zachować ciągłość na całej tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeden taki freak watch można mieć w kolekcji. Można tu poszaleć. Tylko pytanie: Ilu ludzi będzie w stanie podobnie pomyśleć? Ten zegarek musi się sprzedać, więc nie może być wyj.ny w kosmos. 

Jak dla mnie osobiście, design może zwyciężyć. Jednowskazówkowiec i tak jest już zegarkiem z definicji - w którym wygrywa wygląd nad poręcznością. 


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo ciekawy projekt. Przerwa w podziałce jest świetna, choć faktycznie odczytanie godziny pomiędzy 4 i 6 może być "trochę" utrudnione. Ale przecież to nie ma być zegarek do sprawdzania godziny co do minuty!

 

Edit - jaka jest przewidywana WR?

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za designem, chociaż pusta przerwa we wskazaniach to chyba przesada, która spowoduje, że mógłby być problem z wyjściem z takim zegarkiem poza nasze podwórko.

Może w przerwie dać inne znaczniki, bez zamknięcia ringu wokół - same znaczniki, kreski, może szare zamiast czarmych/czerwonych, może kropki? Coś co nie będzie brudziło tarczy wskaźnika, ale jednocześnie pozwoli na odczyt godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za designem, chociaż pusta przerwa we wskazaniach to chyba przesada, która spowoduje, że mógłby być problem z wyjściem z takim zegarkiem poza nasze podwórko.

Może w przerwie dać inne znaczniki, bez zamknięcia ringu wokół - same znaczniki, kreski, może szare zamiast czarmych/czerwonych, może kropki? Coś co nie będzie brudziło tarczy wskaźnika, ale jednocześnie pozwoli na odczyt godziny.

 

Tak, jest taki pomysł. Zobaczymy czy to zagra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przerwie tylko indeksy 15 i 5 minutowe i sprawa załatwiona. Godzinne pogrubione.

Edytowane przez kkwpk

rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.