Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Biały z przed dwóch dni był znacznie ciekawszy, obecny projekt jest zbyt banalny, jak manometr gdzieś w piwnicy .88a8efaa43d184088b56ddfbdbbd3c9e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały z przed dwóch dni był znacznie ciekawszy, obecny projekt jest zbyt banalny, jak manometr gdzieś w piwnicy .

 

Też tak uważam. 1 i 8 (do dyskusji logo w prostokącie). Żółte pole i przeplecione indeksy 24 godzinne to jest to. Kolejne wersje są coraz smutniejsze w bezwzględnym naśladowaniu manometru. A to chyba nie miał być manometr, tylko zegarkowa inspiracja tymże.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały z przed dwóch dni był znacznie ciekawszy, obecny projekt jest zbyt banalny, jak manometr gdzieś w piwnicy .

 

Też tak uważam. 1 i 8 (do dyskusji logo w prostokącie). Żółte pole i przeplecione indeksy 24 godzinne to jest to. Kolejne wersje są coraz smutniejsze w bezwzględnym naśladowaniu manometru. A to chyba nie miał być manometr, tylko zegarkowa inspiracja tymże.

 

 

Właśnie o to mi chodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden inspirowany manometrem drugi licznikiem auta, o ile w tej drugiej inspiracji kreskowane pole pasuje to do inspiracji manometrem juz mniej. To co wrzuciłeś sanik    wszystko wygląda jak inspiracja licznikiem aut, ten z jasną tarczą dobrze sie rozwijał jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każdy ma własne preferencje, na pewno znajdzie się projekt który zadowoli większość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz koniecznie w białej wersji ma być to kreskowane pole chociaż to juz mocno odbiega od starych manometrów i trochę wchodzi w kamasze wersji sportowej czarnej to zrobiłbym to kreskowane pole w kolorze....na pewno nie żółtym...ale może brązowym ?


Też tak uważam. 1 i 8 (do dyskusji logo w prostokącie). Żółte pole i przeplecione indeksy 24 godzinne to jest to. Kolejne wersje są coraz smutniejsze w bezwzględnym naśladowaniu manometru. A to chyba nie miał być manometr, tylko zegarkowa inspiracja tymże.

 

Nie koniecznie musimy naćkać tam dużo aby był ciekawy. Tą wyjątkowość można zapewnić odpowiednim gradientem tarczy. Z resztą od początku o tym myślałem aby zrobić wersję białą postarzaną. Tarcza w środku biała a ku brzegom coraz bardziej beżowa.

 

726713-00db89c2c6b1c4cff3f1899c6e3f5801.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w kolorze koronki lub w odcieniu patyny - o ile koronka będzie z brązu.

Z resztą od początku o tym myślałem aby zrobić wersję białą postarzaną. Tarcza w środku biała a ku brzegom coraz bardziej beżowa.

Chińczyk to ogarnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@QV

 

1> Jake będzie szło? Płaskie czy wypukłe?

2> Ponawiam. Czy jest możliwość przynajmniej w jednej z wersji (akurat do białej pasuje) zastosować ręczny naciag? (może ktoś produkuje jeszcze takie werki w rozsądnych pieniądzach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1: nie wiem, obojętne. Jesli luneta ma wystawac ponad szklo jak t w manometrach bywa to lepiej jak szklo bedzie plaskie. Plaskie szklo jest bardziej przezierne i wbrew pozorom ma swoje zalety wobec wypukłego.

2: odpowiedziałem już na to pytanie. Ja nie znam. Jak znajdziesz będę zobowiązany.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czarnym nie dyskutuję - jest OK i ma wiele elementów, jest w stylistyce nowoczesnej.

Biały przez te dwa dni poszedł w kierunku mojego gustu i ja bardzo cieszę się z osiągniętego efektu zbliżonego do starego manometru - taki "Chrono-manometr" - trzymam kciuki za tę wersję "retro" i nawet mam już specjalną świnkę skarbonkę.

Postarzana tarcza może być interesująca - "postarzenie" w kolorze koperty?

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w kolorze koronki lub w odcieniu patyny - o ile koronka będzie z brązu.

 

Chińczyk to ogarnie?

 

Coś takiego już robił w Formmeisterze Sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolorowy deadline w rzeczywistych godzinach trwogi. Czyli pomiędzy 6 a 8 rano ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna tarcza trzeci od prawej, czarna tarcza pierwszy od lewej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biala tarcza  - brakuje czegos posredniego pomiedzy numerem 4 i 5. Cos jak uklad z numeru 4 ale czcionka i reszta z 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie jasne środkowe wersję są bardzo fajne i coraz mniej banalne :)

Wypełnienie tła kolorem i kreską jednak pasuje do tego zegarka. Uproszczenie podziałki również na plus.

Tylko nie wiem czy akurat zmieniał bym kolor cyfr 6-8. Czy nie lepiej zrobić je czarne a jakiś inny detal na tarczy zrobić w brązie. Ale nie jestem pewien...

@Stripe - albo tak, wszystkie brązowe.

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej podoba się wersja jasna, trzecia od lewej. Przełożyłbym jednak logo z czwartego od lewej. I może wszystkie indeksy na brązowo...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wyjdę na konserwatystę, ale propozycja druga z lewej dla mnie najlepsza, choć...

 

... coraz bardziej podoba mi się rozwiązanie z dodaniem do tego wzoru "rzeczywistych godzin trwogi" w brązie/czerwieni (przy zachowaniu reszty z propozycji 2 z lewej) - praktyczne rozwiązanie (i niebanalne) i daje spójność między wersjami cz. i b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna 3 z lewej i jesteśmy coraz bliżej, jeśli nie już w domu :)

Można by ewentualnie dodatkowe indeksy usunąć między 6-8.

 

Dzięki Marcin za te wizualizacje, o coś takiego mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3 od lewej pogrubić indeksiki godzinowe(6,7,8). Jednak wolałbym w miare sprawnie odczytac tę przybliżona godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jasny i ciemny 3 z lewej. W czarnym poprawilbym kreskowanie między godz 6 a 7 jak w jednym albo nawet ciągły złoty jako wypełnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie środkowe jasne odpadają, ponieważ mają identyczną skalę jak czarne i zabija to klimat starych manometrów. Oba zegarki powinny się nie tylko różnić kolorem tarczy i fontem ale tak naprawdę wszystkim! także odmienną skalą wokół tarczy.

Wyróżnienie kolorem pewnej części tarczy jest fajne ale jesli biały ma być retro to ten wyróżniony zakres pownien być symetryczny jak przerwa w skali klasycznych manometrów czyli od 4tej do 8mej lub węziej od 5tej do 7mej.

Moim zdaniem to takie kluczowe zasady które powinny obowiązywać aby nie powielać wersji sportowej z niesymetryczną skalą.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że są zbyt podobne. Ale zwróć uwagę również że te właśnie wersje podobają się najbardziej większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też prawda. Ja dla tego rodzaju zegarkow bardziej gustuje w ciemnych ale jeśli mają się różnić to skłaniałbym sie przy jasnym do tego najbardziej z prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że są zbyt podobne. Ale zwróć uwagę również że te właśnie wersje podobają się najbardziej większości.

 

Wiesz to co ludzie chcą jest nawet prostsze w wykonaniu ( powielenie czarnej wersji ) dla mnie na rękę, ale nie o to chyba chodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.