Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

które logo w jasnym z ramką czy bez ? Moim zdaniem ramka ma swój industrialny klimat ( często różne punce, i znaki na tabliczkach znamionowych miały obrys prostokąta lub trójkąta ) ale nie będę się upierał.

 

Mnie się ramka w białej wersji podoba, żonie też. A czy będzie z ramką, czy bez, to bez różnicy, bo i tak wybieram czarny :-)


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ramka w białej wersji podoba, żonie też. A czy będzie z ramką, czy bez, to bez różnicy, bo i tak wybieram czarny :-)

A ja myślałem, ze ak&ak to właśnie żona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, ze ak&ak to właśnie żona...

To i mąż, i żona, lub na odwrót, jak kiedy i jak w którym temacie ;-)


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i mąż, i żona, lub na odwrót, jak kiedy i jak w którym temacie ;-)

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to już czas aby QV wrzucił bardziej realistyczne rendery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci mają prawo do promocji własnych logotypów. Klienci mają prawo marudzić. Biały bez ramki i logotypu VC jest bardziej spójny, bardziej wygląda jak przeniesiony w czasie. Ciekawy projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV zajęty Architektem, co widać w temacie tamtego właśnie. Swoje drogą udany projekt, a jednowskazówka ma szanse skończyć się podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas ten (Architekt-time) musiał nadejść - tym bardziej trzeba cieszyć się, że dotarliśmy tak szybko tak daleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

które logo w jasnym z ramką czy bez ? Moim zdaniem ramka ma swój industrialny klimat ( często różne punce, i znaki na tabliczkach znamionowych miały obrys prostokąta lub trójkąta ) ale nie będę się upierał.

 

 

Ciśnienie max - 10 atm, więc korespondowałoby kreskowane pole pomiędzy 9 a 10, powyżej 10 czerwone do 12. Indexy od 2 i 4, zamiast 14 i 16. Składałoby się to w logiczną całość. Chyba... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dawno tu nie zaglądałem i dopiero teraz miałem okazję się przyjrzeć Projektowi i dorzucić swoje trzy grosze.

 

Wizualnie tarcze wyglądają pięknie, ale z technicznego punktu widzenia, tzn. porównując to, co jest napisane z tym, co wskazuje wskazówka, mam wrażenie kompletnego chaosu.

 

Jako inżynier patrzę i nie rozumiem. Jeśli ciśnienie max. = 10Atm. to czerwone pole powinno zaczynać się w okolicach 7-8 (kreskowanie) a kończyć maksymalnie na 11-12 (wypełnione). Tak, jak jest teraz sugeruje, że... No właśnie... Jest bez sensu. No chyba, że chodzi o to, że ciśnienie nie może zejść poniżej 6 Atm, ale to z kolei rodzi kolejny problem, bo zegarek nie służy do tego, aby trzymać go pod ciśnieniem, a swoją drogą 6 Atm to już całkiem spore ciśnienie wody w instalacji domowej.

 

Jeśli ma być poważnie, to proponuję napisać, że ciśnienie max to 15 Atm. = 15.2 bar (MPa tu nie pasują, bo ma być retro, a MPa to "nowożytna" jednostka SI) i wtedy zrobić kreskowanie od 16-18. Wtedy będzie logicznie. Pal licho, że zegarek wytrzymuje 10 bar. To można opisać w instrukcji.

 

Marcinie nie odbieraj tego proszę jako krytyki projektu. Pomysł podoba mi się bardzo, ale chciałbym, żebyśmy tworzyli coś, co ma sens. A jeśli tarcze wyjdą w takim kształcie, to moim zdaniem będzie to świadczyło o tym, że twórcy nie mieli pojęcia o funkcjonowaniu manometrów, na których wizualizacji opierali swoją wizję zegarka.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Michał

Edytowane przez smyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest odniesienie do ciśnienia tylko porannych "gorących godzin"  Michale :P:D Nie zapominaj, że to jednak zegarek, a jego tarcza jest tylko inspirowana przyrządem do pomiaru ciśnienia. Czas jest dla nas najważniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem ideę, ale nie sądzisz, że to troszkę dziwne. Inspirujemy się manometrami, ba opisujemy wartości w MPa i Atm. Stwarzamy wrażenie, że to techniczny projekt, a okazuje się, że robimy modówkę luźno inspirowaną techniką... To mi jakoś zgrzyta...

 

Proponuję kosmetyczne zmiany, które nadadzą sensu technicznego, bo na co mi zegarek, który jak pokażę w pracy, to koledzy mnie wyśmieją, że kupiłem zegarek od firmy, która nie ma pojęcia o technice... Pełno takich modówek w sklepach.

 

A co do "gorących godzin" to godziny szczytu po pracy, tj. godzina 16-18, korki na ulicach, czy informacja "już po 16 - nie siedź po godzinach" też świetnie tu pasują. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi pasuje jak jest i dalej bym nie kombinował, ale rozumiem, że nie jestem sam na tym forum i każdy może mieć odmienne zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam,że czuję sens tych uwag, choć aktualny stan mi bardzo odpowiada (bez ramki) - ale to pogląd humanisty ;) - może problem tkwi tylko w opisie i zmianie jednostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Rozumiem ideę, ale nie sądzisz, że to troszkę dziwne. Inspirujemy się manometrami, ba opisujemy wartości w MPa i Atm. Stwarzamy wrażenie, że to techniczny projekt, a okazuje się, że robimy modówkę luźno inspirowaną techniką... To mi jakoś zgrzyta...

 

Proponuję kosmetyczne zmiany, które nadadzą sensu technicznego, bo na co mi zegarek, który jak pokażę w pracy, to koledzy mnie wyśmieją, że kupiłem zegarek od firmy, która nie ma pojęcia o technice... Pełno takich modówek w sklepach.

Facet dobrze gada - polać Mu ;)

Jak by godz 12 przenieść w okolice 7-8 to wizualnie było by w porządku, przy założeniu że 12 to ciś. max - w wersji białej.

Edytowane przez slavko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Krygo napisał zegarek tylko inspiruje się manometrami i nie należy go traktować zbyt sztywno/ściśle.

Można te tarcze zrobić jeszcze na 100 innych sposobów ale żaden nie będzie idealny bo pogodzenie manometru z tarczą zegarka jest z góry skazane na niepowodzenie ;-)

Zapis ciśnienia na tarczy odnosi się jedynie do wodoszczelności ZEGARKA a nie jest parametrem jakkolwiek związanym ze skalą na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pogodzenie manometru z tarczą zegarka jest z góry skazane na niepowodzenie ;-)

Kiedy ja właśnie udowodniłem, że nie jest skazane na niepowodzenie ;) Wystarczy zamienić graficznie dolne ćwiartki tarczy i zmienić opis z 10 na 15 Atm. :) Zrobisz jak chcesz, ale ja mam czyste sumienie, że próbowałem projekt "utechnicznić" ;)

 

Edit: Zauważyłem, że nie tylko ja uważam, że tak jak teraz jest mało logicznie:

Zamieniłbym 04,05,06 na 16, 17,18 tak będzie logiczniej jeśli przyjąć że skala manometry zaczyna się od 8 w gorę (...)

Zamieniłbym miejscami pole czerwone i kreskowane odniesienie do manometru i pozimu przekroczenia dopuszczalnych wskazań.

Edytowane przez smyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogu dzięki istnieje coś takiego jak możliwość swobodnej interpretacji, pozwalająca ominąć sztywną jak trup logikę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość obrazka, ale nie mam pod ręką żadnego dobrego programu graficznego, więc musiał wystarczyć Paint. Ale się mniej więcej udało.

Oto efekt:

 

001_Manometr.jpg

 

Ograniczyłem się wyłącznie do wersji białej, gdyż po przemyśleniu, doszedłem do wniosku, że właściwie tylko ona jest bezpośrednio inspirowana manometrem. Co do czarnej, to myślę, że to bez znaczenia i tam może pozostać tak, jak było. Do dyskusji pozostaje, czy zmienić 10 Atm. na 16 Atm. Byłoby wówczas zgodnie z cyferblatem i bardzo spójnie, ale zegarek będzie miał wodoszczelność 10 Atm., więc trudno mi decydować. Ja bym zmienił na 16 Atm., ale się nie upieram.

 

Mam nadzieję, że przyjmiecie moje uwagi z życzliwością, bo robię to wyłącznie dla dobra projektu i tylko dlatego, że wiem, iż zostało jeszcze sporo czasu do realizacji i możemy sobie pozwolić na burzę mózgów.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Michał

 

EDIT:

sprawdziłem w katalogach producentów i proponuję zmienić "Atm" na "bar", bo w manometrach tak jak w zegarkach raczej używa się jednostki "bar".

Edytowane przez smyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.