Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy teraz projekt jest spójny? O ile między 6 a 8 na czerwono, to gąrący czas przed pracą, to teraz nie za bardzo potrafię znaleźć uzasadnienie takiego rozwiązania, chyba że czegoś nie doczytałem to sorry.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ciśnienie (wokół projektu) z pewnością trochę wzrosło, ale ja też uważam, że przede wszystkim to ZEGAREK i "pomiar gorącogodzinny 6-8" jest świetnym i PRAKTYCZNYM pomysłem, który przekona niejednego. Manometr to inspiracja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu jest problem przyjętego punktu widzenia. Wcześniej przyjeto, tak jak piszesz, że punktem wyjścia będzie pora dnia przed rozpoczęciem pracy.

Tyle, że jako wzór tarczy przyjęto manometr, dla którego oznaczenie cyfr 6-8 i napisanie, że max to 10 stanowi z technicznego punktu widzenia kompletne pomieszanie pojęć. W wersji czarnej to tak nie razi, ale w białej bardzo. Dlatego zaproponowałem zmianę, tak, żeby było spójne z wzorcem technicznym, na którym się opierał pomysł, czyli manometrem. Dla człowieka, ktory nie jest "techniczny" to bez znaczenia. Inżynier od razu zauważy logikę. A co do gorących godzin to można równie dobrze przyjąć, że godziny szczytu przypadają na godziny 16-18, bo wtedy wszyscy wracają do domu i jest gorąco na drogach.

Tym samym według mojej propozycji projekt mamy podzielony na dwie wersje światopoglądowe: wersja czarna to odzwierciedlenie porannego szczytu i kult prędkości, wersja biała to hołd dla sztuki inżynierskiej z przypomnieniem, że w pracy należy znać umiar i po godzinie 16 kierować swoje kroki ku domowi.

Tak to w skrócie widzę. :) Ale teorię dorobiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za pierwotną koncepcją tarczy, tu chodzi o inspirację a nie odtworzenie manometru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wskazówka nie zapewni super dokładnego odczytu, ale wole mieć ten "troszkę dokładniejszy" przed 8 rano gdy jestem w drodze do pracy. Więc jednak u mnie gorące godziny to poranne i tam mi pasuje mocniejszy kolor .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poprzednia wersja. 6 do 8. Te nowe coś nie trzyma się kupy. Słabo wygląda. To ma być stylizacja na ciśnieniomierz, a nie jego kopia.


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba ta nowa wersja - o 16.00 czas kończyć pracę bo z każdą następną minutą ciśnienie szarych komórek wzrasta do granicznego/niebezpiecznego poziomu

Poza tym, tak rzeczywiście jest bardziej po inżyniersku. A odniesienia czerwonych pól, do wodoszczelności zegarka nie ma ani w jednej ani w drugiej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie popieram wcześniejszą wersję z czerwonym polem od 6 do 8 :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, więc się wypowiem: wersja, którą pokazał SMYR jest logicznie doskonała. Dodałbym tylko czerwony trójkącik zamiast kreski nad 10 dla oznaczenia punktu szczelności i logo chyba jednak w ramce.
Zastanawia mnie też funkcjonalność skali między 16 a 8. Czy tam nie powinny jednak być czerwone kreski indeksów od 16 do 18 i połówki czarnych kresek od 18 do 8 z napisem po zewnętrznej? Oczywiście wtedy bez dodatkowego wycinka skali pod napisem "ciśnienie max". Chodzi o czysto praktyczny, w miarę dokładny odczyt czasu.

Edytowane przez Odin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaaaa, dzieje się!  :D Ogieńńń

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę, że w tym Łuczu czerwone pole też jest przy maksymalnych wartościach, co jest logiczne tak jak w wersji zaproponowanej przez @smyr

Wiem że większość z Was woli czerwone pole pomiędzy 6 a 8, bo jest to gorący czas dotarcia do pracy. Ale może wystarczy znaleźć logiczne uzasadnienie dla tej zmiany. Jeżeli docieracie do pracy na 8.00 to pewnie kończycie po 16.00 czyli każde przeciąganie pracy, to zabieranie własnego czasu dla siebie/rodziny czyli wchodzimy w czerwone pole, które przy propozycji @smyr wskazuje - kończ pracę, przegrzewasz sie!

No i jest to logiczne ponieważ czerwone znaczniki są przy maksymalnych wskazaniach tarczy.

Ja bym bardzo optował przy tej wersji, a widzę że pare osób też ją popiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe wstawienie koronki na godzinę 2 albo 4?

Jak nie ma daty to nie ma przeszkód

...

Tak z ciekawości jakie byłyby to przeszkody Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rozwiązania datownika i planowanego designu, ale jak nie ma daty czy chrono to nie ma tematu można wszystko.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym projekcie koronkę zostawiłby w klasycznym miejscu, ewentualnie jak ma być ekstrawagancko to może dać ją z lewej strony, na 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te uszy są tak szeroko rozstawione, że źle by to wyglądało z koronką na 2 czy 4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.