Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że jest pewna grupa osób na którą można liczyć ale to nie wystarczy aby uruchomić produkcję i ponieść wszystkie koszty i znowu zostać ze 100-200 zegarkami niesprzedanymi co daje kolejne ok 150tys PLN zamrożone. Ja jestem zatowarowany w cholerkę i po prostu straciłem płynność finansową. Nie mogę sobie pozwolić na kolejne zegarki. Powiem wprost potrzebuję gotówki a nie zegarków w magazynie :-( tym się nie najem. Sprzedaż idzie zbyt wolno. Rynek jest nasycony, konkurencja  w ciągu 3-5 lat się potroiła i nie chodzi wcale o producentów z Polski. Sprzedaż w PL jest w miarę stabilna, najgorzej że zagranica odpadła praktycznie w ogóle, a wcześniej stanowiła duże wsparcie na poziomie nawet 40% sprzedaży.

Dociągnę projekt Divera w tym roku bo jest już zbyt zaawansowany aby go wstrzymać. Wyprodukuję 2 nowe tarcze dla koperty Form&Function i tyle na razie. Jeśli sprzedaż nabierze dynamiki to pomyślimy o realizacji nowych projektów w przeciwnym razie czeka nas okres zamrożenia.

Nie użalam się nad sobą :-) po prostu rynek się zmienia a ja nie do końca odczytałem pewne trendy i zmiany. Tak bywa.

 

PS. W ostatnich 2 latach micro stały się na tyle popularne, że weszły w to fundusze inwestycyjne zazwyczaj chińsko-amerykanskie które napierdzielają mnóstwo modeli i są w stanie oferować je w bardzo niskich dumpingowych cenach ponieważ ich celem jest zagarniecie rynku i wykończenie innych micro. Oni są w stanie przetrwać oferując na razie zegarki z marżą 5-10% po to aby zrobić sobie przedpole, rozreklamować się i zrobić sobie rynek. Nie będę przytaczał konkretnych nazw producentów ale kumaci wiedzą o jakie marki chodzi. Oni podszywają się pod micro ale tak naprawdę to mają możliwości finansowe których nie powstydziłby się nie jeden producent szwajcarski będący na rynku od 100 lat.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ogromnie żałuję zamrożenia tego projektu, bo wydawał się tak bliski realizacji.

Płynnie dochodziliśmy do (prawie) kompletnej zgody, prace postępowały błyskawicznie...

 

Może jednak przemyśl kwestię przedpłat - można spróbować tak jak dawniej z zapisami.

 

Oczywiście biorę białego, bo to mój faworyt od samego początku projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zaryzykuję pewną tezę - tylko nie strzelajcie we mnie - a może w ostatnim czasie zbyt wiele projektów vc było opartych o chrono i stąd sprzedaż zwolniła? Może właśnie rynek czeka na inżyniera jako coś nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda projektu. Tego jak i potencjalnie nadchodzących. 

Mam nadzieję, że już wyprodukowane zegarki prędzej czy później się sprzedadzą i odzyskasz możliwość wdrażania w życie kolejnych projektów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cordi7 masz 100% racji. Różne myśli i pomysły przebiegały mi przez głowę ale jest jeszcze jedna ważna kwestia. Gdy nie wszystko idzie tak jak szło tracisz zapał i entuzjazm :-( . Ciężko się projektuje nowe modele gdy wiesz, że masz bagaż kilku niewyprzedanych jeszcze projektów. Masz świadomość tego, że z tym nowym będzie znowu tak samo i problem się pogłębi. Poza tym we mnie coś pękło po projekcie kostek...który wydrenował mnie nerwowo, był ambitny ale za ambitny na możliwości techniczne chińczyków. W dodatku sprzedał się w symbolicznej ilości wiec był nierentowny jesli wziąć pod uwagę energię i czas jakie się w niego włożyło.

Jako chyba jedyny micro nie produkowałem diverów! czyli najpopularniejszej pozycji w swiecie zainteresowanych zegarkami. To dlatego, że uznałem że rynek jest tak zapachany zegarkami tego typu, że nic nowego wymysleć się nie da i zawsze ktoś Ci zarzuci że kopiowałeś coś innego bo akurat w diverach sa pewnen kanony i trudno nie kopiować.

Cóż diver'a w końcu zaprojektowałem nie jest mega orygnalny bo taki by się nie sprzedał ale ma myślę, swój indywidualny urok i ciekawe kombinacje kolorystyczne. Zobaczymy....jeszcze i tutaj będzie klapa sprzedażowa to naprawdę będę w poważnych tarapatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z tobą nie zgodzić Marcin. Kostki są najmniej udanym projektem i sam doskonale o tym wiesz patrząc na wynik finansowy. Nikt nie jest Midasem i tyczy się to także ciebie.

Co do utraty zapału, to normalne i tak się czasami dzieje, lecz nie ma co się poddawać. Masz powody żeby trzymać brodę wysoko.

Może kilka tygodni przerwy i chwilowa zmiana otoczenia dobrze zrobi.

Dobrze wiesz że masz tutaj szeroką grupę wsparcia.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostki są bardzo udane! Ja z tymi zegarkami się identyfikuję! Tyle, że sam kształt ogranicza popularność drastycznie. Micro muszą klepać mniej org projekty bo zdechną. Zegarki nie okrągłe to może 5% rynku ogółem. Micro mają znowu może 5% rynku sprzedaży zegarków ogółem wiec robiąc coś nie okrągłego trafiasz do 5% z 5% potencjalnych klientów :-) Czyli prawie do nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze trzeba poprosic modow o przeniesieine raz jeszcze zeby nie robic balaganu w temacie.

 

Tutaj krotko - nie poddawaj sie QV! Ja grosz skladam i cos chyba skubne jeszcze w tym roku.

Wiedzac, ze wspieram rodzima marke, ktora to w dodatku ma calkiem fajny juz dorobek, nie moge odpuscic.

Jak potrzebujesz sie wyzalic, poradzic, glosno pomyslec to grupa oddanych fanow tutaj na bank pomoze.

 

Musisz miec na chleb zeby zaczac myslec o masle, celuj w bardziej masowego odbiorce poki sie nie odkujesz i zabezpieczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze trzeba poprosic modow o przeniesieine raz jeszcze zeby nie robic balaganu w temacie.

 

Tutaj krotko - nie poddawaj sie QV! Ja grosz skladam i cos chyba skubne jeszcze w tym roku.

Wiedzac, ze wspieram rodzima marke, ktora to w dodatku ma calkiem fajny juz dorobek, nie moge odpuscic.

Jak potrzebujesz sie wyzalic, poradzic, glosno pomyslec to grupa oddanych fanow tutaj na bank pomoze.

 

Musisz miec na chleb zeby zaczac myslec o masle, celuj w bardziej masowego odbiorce poki sie nie odkujesz i zabezpieczysz.

Już dawno temu przeniosłem, ale skoro uparliście się tutaj dalej pisać - wasza wola :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedpłata do dobry pomysł, ja też jestem zainteresowany. Może spróbować wysondować ilu będzie chętnych?

Edytowane przez dyspozytor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rynek pełen jest jednowskazówkowców? ... i to takich pięknie wintydżowych jak biały???

 

To projekt ponadprzeciętny i przy zainteresowaniu mediów powinien szybko się wyprzedać - dlatego po raz kolejny pytam: na które konto mam przelać przedpłatę!?

 

Marcin, co do nastroju to on jest od dłuższego czasu udziałem większości z nas - taka jest zima tego roku, niestety.

 

Ale wiosna za pasem, masa nowej energii i może jednak siła znajdzie się (koniecznie!) na ten udany projekt.

 

Czy nie jest na to dowodem fakt, że temat ma już 21 stron???

Temat Klingerta ma na dziś 251 odpowiedzi i ponad 17.000 wyświetleń, F&F też 251 i prawie 19.000, a projekt odrzucany 412 odpowiedzi i ponad 19.000 wyświetleń!

Czy to nie daje do myślenia?

Porównuję projekty gotowe/prawie gotowe z mocno zaawansowanym (tylko) - widać na co społeczeństwo czeka!


Przedpłaty:

 

1. Grigoris1

 

2. ...

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy rynek pełen jest jednowskazówkowców? ... i to takich pięknie wintydżowych jak biały???

 

 

 

1. Grigoris1

 

2. ...

2. Triptical


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I aby to miało sens

-

-

-

-

-

400. Paweł Bury

 

Te kreski powyżej musicie uzupełnić bo inaczej Marcin zakończy jak z poprzednimi czyli zostanie ze 150 zegarkami w których utopiony będzie zysk

 

Tu nie chodzi o zaliczki na 70czy 100 zegarków bo samych kopert musi kupić jak kiedyś pisał chyba 400 minimum aby Pan KungFu w ogóle chciał z Nim rozmawiać

Jak będzie chętnych na 400sztuk to sam pożyczę mu kasę na projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopert zawsze 500 , ale nie trzeba montowac na wszystkich od razu zegarków. Aby projekt ruszył potrzeba 200 pewnych chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Grigoris1

2.Triptical

3.Dyspozytor

4.Sanik

5.Nocny duch

6.Nocny duch

7.Bosson

 

 

 

400. Paweł Bury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z całym szacunkiem ale tak bardzo jak świetny jest to projekt, na który sam ostrzyłem sobie zęby, to nie jest coś co sprzeda się masowo. To zegarek dla pasjonatów, normalni ludzie potrzebują dokładnej godziny czyli dwu- bądź trojwskazowkowca.

 

Jednowskazowkowce robi Meistersinger, który to jest w innej lidze cenowej i Łucz, który na kwarcu to robi bodajże i to tez inna półka cenowa.

 

Jesli QV ma się odbić to nie zrobi tego niszowym projektem dla wąskiego grona zapaleńców. Chcecie jednowskazowkowca - zamówmy go jako zegarek forumowy jeśli się da czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Grigoris1

2.Triptical

3.Dyspozytor

4.Sanik

5.Nocny duch

6.Nocny duch

7.Bosson

8.____ghost____

 

 

400. Paweł Bury

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.