Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Czy to było do mnie? Bo nie rozumiem co chciałeś mi przekazać, śledzę ten temat od samego początku i bardzo spodobał mi się ten projekt szczególnie w wersji logicznej, inżynierskiej, w której czerwone pole jest po godzinie 16.00 i prze cały czas liczyłem że ta opcja przejdzie, była nawet sugestia ankiety i nagle parę dni temu zaktualizowany został post #1, stąd moje pytanie.

 

Wiem dlatego w poście #451 zadałem pytanie licząc na odświeżenie tematu ponieważ połowa osób na liście nawet nie wie że była taka propozycja.

Moim zdaniem, ta wersja jest tak samo logiczna i inżynierska, kwestia tylko przyjętych założeń. Teraz jednak walczymy o to, żeby była... Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zajme sie pierwszą stronę zaktualizuje informacje o zegarku ale nie mam na razie czasu. Wizu na stronie pierwszej są na ten moment najaktualniejsze i ich się trzymajmy przystępując do projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu ta wersja nie jest logiczna ani inżynierska, czerwone pole jest zawsze wartością maksymalną, której nie powinno się przekraczać, a tu od czerwonego pola zaczynamy. Mogę nawet zrozumieć, że zegarek jest tylko inspirowany manometrem i nie musi być inżynierski i do końca odpowiadać rzeczywistości, ale nie mogę zrozumieć uzasadnienia dla czerwonego pola w tym miejscu, dlaczego czas innych, jest dla Was ważniejszy niż czas Wasz. Dlaczego uważacie, że czerwone pole pomiędzy 6-tą a 8-mą, czyli „gorące godziny dotarcia do pracy”, (nawet jeżeli wykonujecie pracę, którą lubicie), są dla Was ważniejsze niż informacja „kończ pracę” zajmij się sobą i swoją rodziną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu ta wersja nie jest logiczna ani inżynierska, czerwone pole jest zawsze wartością maksymalną, której nie powinno się przekraczać, a tu od czerwonego pola zaczynamy. Mogę nawet zrozumieć, że zegarek jest tylko inspirowany manometrem i nie musi być inżynierski i do końca odpowiadać rzeczywistości, ale nie mogę zrozumieć uzasadnienia dla czerwonego pola w tym miejscu, dlaczego czas innych, jest dla Was ważniejszy niż czas Wasz. Dlaczego uważacie, że czerwone pole pomiędzy 6-tą a 8-mą, czyli „gorące godziny dotarcia do pracy”, (nawet jeżeli wykonujecie pracę, którą lubicie), są dla Was ważniejsze niż informacja „kończ pracę” zajmij się sobą i swoją rodziną?

 

Było debatowanie na ten temat już wiele stron. Ja powtarzam...to jest przede wszystkim ZEGAREK a dopiero później inspiracja manometrem. Nie nie będzie wyskalowany tak jak manometr bo zegarek to nie manometr. Trzeba przyjąć pewien konsensus. Nie odwołujmy się więc do logiki w tym przypadku tylko do użyteczności jako zegarka oraz wyglądu tak aby ten odczyt był prosty na codzien.

Dlaczego tak uważamy że godziny 6-8 sa najważniejsze ? bo dla 70% ludzi na świecie są. Zegarek nie pokryje wszystkich wizji i wszystkich upodobań. Na coś trzeba było się zdecydować bo nie da się na tarczy pogodzić dwóch skrajnych wizji. Czy warto się o to spierać ? Moim zdaniem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu ta wersja nie jest logiczna ani inżynierska, czerwone pole jest zawsze wartością maksymalną, której nie powinno się przekraczać, a tu od czerwonego pola zaczynamy. Mogę nawet zrozumieć, że zegarek jest tylko inspirowany manometrem i nie musi być inżynierski i do końca odpowiadać rzeczywistości, ale nie mogę zrozumieć uzasadnienia dla czerwonego pola w tym miejscu, dlaczego czas innych, jest dla Was ważniejszy niż czas Wasz. Dlaczego uważacie, że czerwone pole pomiędzy 6-tą a 8-mą, czyli „gorące godziny dotarcia do pracy”, (nawet jeżeli wykonujecie pracę, którą lubicie), są dla Was ważniejsze niż informacja „kończ pracę” zajmij się sobą i swoją rodziną?

 

Jesteś wyborcą pisu? Bo brzmisz jakby Cię ktoś zatakował i skrzywdził projektem zegarka  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj było dyskusji trochę, to prawda. Ale dość szybko doszliśmy do wspomnianego konsensusu i po co go psuć?

Projekt zwolnił i bez sensu jest zakładać mu jeszcze dodatkowe hamulce.

Dobrze byłoby zająć się ostateczną wersją dekla i temat zamknąć do realizacji. To marzenie nie tylko moje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że nie zrozumiałeś.. i chyba lepiej niech tak zostanie.

Jasne... Lepiej zostawmy nasze światy w osobnych rozdziałach. Ja szanuję zdanie każdej osoby, niestety żyjemy w świecie komercji i trzeba się do tego dostosować. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do twojej wypowiedzi zwróciłem uwagę na to, że w moim swiecie przeciwnie jak w twoim nie zawsze za wszystko się płaci, nawet jak ktoś prowadzi działalność zarobkową. Nie rozumiesz tego, nie miesci ci sie w glowie, twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicho dzieci... Przynajmniej tu mi się nie kłócić!

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnosząc się do twojej wypowiedzi zwróciłem uwagę na to, że w moim swiecie przeciwnie jak w twoim nie zawsze za wszystko się płaci, nawet jak ktoś prowadzi działalność zarobkową. Nie rozumiesz tego, nie miesci ci sie w glowie, twoja sprawa.

Rozumiem, i mieści mi się to w głowie. Odniosłeś się z początku do mojej wypowiedzi w której pisałem o youtuberze który wielokrotnie podkreśla ,że nie robi nic za darmo.

 

Szukajmy rozwiązania problemu a nie walczmy ze sobą

 

                                                                                                   Pozdrawiam

 

 

 

opolczyk - ja się nie kłócę. Napisałem to w gwoli ścisłości. :)

Edytowane przez Michał 10:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj było dyskusji trochę, to prawda. Ale dość szybko doszliśmy do wspomnianego konsensusu i po co go psuć?

I tu mamy odmienne zdanie, bo do żadnego konsensusu nie doszliśmy, a dyskusja zakończyła się stwierdzeniem Marcina:

 

bez ankiety się nie obędzie

Niestety ankiety nie było.

Moją intencją nie jest rozwalanie projektu, a jedynie zwrócenie uwagi części osób które ostatnio tutaj trafiły, że taka opcja też była i nie byłem bynajmniej jedyną osobą, która opowiadała się za takim rozwiązaniem.

Więc może warto tą ankietę przeprowadzić?

 

post-88801-1583350373,1657_thumb.jpg

 

Jesteś wyborcą pisu? Bo brzmisz jakby Cię ktoś zatakował i skrzywdził projektem zegarka :D:D:D

Jeżeli to jest jedyny twój argument, to gratuluję poziomu merytorycznego dyskusji. Nie ma to jak wyśmiać sprowadzając wszystko do polityki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do twojej wypowiedzi zwróciłem uwagę na to, że w moim swiecie przeciwnie jak w twoim nie zawsze za wszystko się płaci, nawet jak ktoś prowadzi działalność zarobkową. Nie rozumiesz tego, nie miesci ci sie w glowie, twoja sprawa.

a co twój świat ma do kanału Krzyska na YouTube który to miałby zareklamować zegarek? Ty i On macie wspólny świat że o tym wspominasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak więcej ludzi na świecie zaczyna pracę w godzinach 6-8 niż kończy pracę w godzinach 16-18 :-) Jesli to ma być argumentem za rozwiązaniem porannym to proszę bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaczynam pracę o godzinie 8.00 i teoretycznie kończę o 16.00 ale nierzadko zdarza się, że wychodzę z pracy po 18.00 i dlatego chciałbym żeby ten zegarek pokazywał i „chronił” mój czas, a nie poganiał mnie i mówił: zapier...aj bo się spóźnisz do pracy. I nie twierdze że nie lubię swojej pracy ale coraz bardziej zaczynam cenić swój czas, który chciałbym poświęcić sobie i swojej rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też wolałbym żeby czerwone było między 16-18 (wyjście z pracy). Także jak kolega wyżej cenie sobie życie poza pracą dużo bardziej niż w niej.

Tak czy inaczej, dostosuje się do większości.

Edytowane przez Triptical

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Było debatowanie na ten temat już wiele stron. Ja powtarzam...to jest przede wszystkim ZEGAREK a dopiero później inspiracja manometrem. Nie nie będzie wyskalowany tak jak manometr bo zegarek to nie manometr. Trzeba przyjąć pewien konsensus. Nie odwołujmy się więc do logiki w tym przypadku tylko do użyteczności jako zegarka oraz wyglądu tak aby ten odczyt był prosty na codzień.

Dlaczego tak uważamy że godziny 6-8 sa najważniejsze ? bo dla 70% ludzi na świecie są. Zegarek nie pokryje wszystkich wizji i wszystkich upodobań. Na coś trzeba było się zdecydować bo nie da się na tarczy pogodzić dwóch skrajnych wizji. Czy warto się o to spierać ? Moim zdaniem nie.

 

Z całym szacunkiem Marcinie, ale Twój punkt widzenia jest dla mnie kompletnie niezrozumiały i błędny z wielu powodów. I mimo, że chciałem pozostawić sprawę swojemu losowi, to za namową kolegów z Forum niniejszym podejmuję ostatnią próbę przekonania Ciebie.

 

Skoro to ma być przede wszystkim ZEGAREK, to powiedz mi, jaka jest podstawowa funkcja ZEGARKA? Moim zdaniem wskazywanie godziny w możliwie przystępny i dokładny sposób. A ten zegarek nie spełnia tej podstawowej funkcji. Dlaczego? Gdyż, pomijając kwestie estetyczne, w godzinach 6-8, które podobno są najważniejsze dla 70% ludzi na świecie (skąd te dane?), podziałka wyskalowana jest co 15 minut, a nie co minutę! Więc nie mówmy tu o ważności godzin, skoro nie odmierzamy ich dokładnie!

 

Skoro zatem nie czytelność i dokładność odczytu godziny są powodami wybrania takiego, a nie innego wariantu białej wersji, to co nim jest? Pozostaje inspiracja i logika. Ale czy na pewno? Jeśli inspirujemy się manometrem, to zastanówmy się, co z manometru zostało? Kolory i wskazówki? Trochę mało. No chyba, że mamy zamiar zrobić tarczę ala Leonardo di Vina - w lustrzanym odbiciu - wówczas ma to sens. Co do logiki, to obecnie forsowana koncepcja sensu nie ma absolutnie żadnego. Ale o tym już wielokrotnie mówiłem i przekonywałem.

 

Mówisz Marcinie o konsensusie, ale ja go nie widzę? Z początkowej inspiracji wyszedł jakoś potworek, który niewiele ma wspólnego ze spójnością i konsekwencją. I żeby nie było nieporozumień nie mówię tu o jakości wykonania, bo o to się nie martwię. Tymczasem konsensus o ile pamiętam, to zaproponowałem ja dawno temu, proponując żeby czarna wersja miała charakterystyczne pole w godzinach 6-8, a biała w obszarze 16-18. Ja tu niestety widzę raczej forsowanie jedynie słusznej koncepcji, ale co ja mogę.

 

I tu zmierzam do smutnej konkluzji. Mając na uwadze powyższe kwestie, niestety nie zagłosuję portfelem na ten projekt. A szkoda, bo zapowiadał się naprawdę ciekawie. Narzekasz ostatnio Marcinie na brak klientów, ale żeby ich mieć trzeba wsłuchiwać się we wszystkie głosy. Gdy opublikowałem moją propozycję białej wersji (16-18) stwierdziłeś, że bez ankiety się nie obejdzie. I co? Ano konsensus...

 

To tyle ode mnie. Tak jak wspomniałem to ostatni mój post w kwestii przekonywania Cię. Więcej nie będę się odzywał - to w końcu Twoja inicjatywa, twoje zainwestowane pieniądze i czas. Ale ja na Twoim miejscu jeszcze bym to przemyślał.

 

Pozdrawiam,

Michał

 

 

P.S. Nie miej proszę do mnie pretensji, że podjąłem tę dyskusję. Ja również uważam, ze nie warto się spierać, ale warto rozmawiać. 

Edytowane przez smyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy jako doświadczeni bywalcy forum możecie mi coś wytłumaczyć? ( ja do dziś byłem tylko czytelnikiem )

 

Z początku Marcin pisał , że chce aby był to zegarek tani za 1200 może nawet 1000zl.

To i mi pasuje. Ale z czasem została dodana informacja , że zegarek będzie na najtańszej miyocie a po lamentach , że kasy brak a magazyn jest pełen zegarków cena wzrosła do 1400zl. Dlaczego?

 

Ankiety która miała być zgodne z obietnicą brak odnośnie tarczy brak a zegarek nie jest limitowany tylko do osób z listy tak?

 

Skoro cena dla (sponsorów projektu ) z listy będzie 1400 to jaka cena będzie później? 2000 czy także 1400 a jak będą stały to jeszcze mniej?

 

Z jakiego powodu aż tak walczycie o ten projekt? Owszem zegarek bardzo mi się podoba a Vratkę mam i jest naprawdę na plus z tego względu nie mogę zrozumieć całej sprawy. W dobie handlu globalnego nie powinno być problemu ze sprzedażą.

 

Jeśli się mylę co do limitacji oraz pozostałych kwestii to z góry przepraszam. Poprostu śledzę wątek i mi się udało w końcu.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Marcinie nie mam zamiaru cię urazić. Zwyczajnie zaistniała sytuacja jest dla mnie niejasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy jako doświadczeni bywalcy forum możecie mi coś wytłumaczyć? ( ja do dziś byłem tylko czytelnikiem )

 

Z początku Marcin pisał , że chce aby był to zegarek tani za 1200 może nawet 1000zl.

To i mi pasuje. Ale z czasem została dodana informacja , że zegarek będzie na najtańszej miyocie a po lamentach , że kasy brak a magazyn jest pełen zegarków cena wzrosła do 1400zl. Dlaczego?

 

Ankiety która miała być zgodne z obietnicą brak odnośnie tarczy brak a zegarek nie jest limitowany tylko do osób z listy tak?

 

Skoro cena dla (sponsorów projektu ) z listy będzie 1400 to jaka cena będzie później? 2000 czy także 1400 a jak będą stały to jeszcze mniej?

 

Z jakiego powodu aż tak walczycie o ten projekt? Owszem zegarek bardzo mi się podoba a Vratkę mam i jest naprawdę na plus z tego względu nie mogę zrozumieć całej sprawy. W dobie handlu globalnego nie powinno być problemu ze sprzedażą.

 

Jeśli się mylę co do limitacji oraz pozostałych kwestii to z góry przepraszam. Poprostu śledzę wątek i mi się udało w końcu.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Marcinie nie mam zamiaru cię urazić. Zwyczajnie zaistniała sytuacja jest dla mnie niejasna.

Na handlu globalnym kasę robią głównie pośrednicy tj. amazon, alibaba, itp. Producenci mają z tego okruchy, chyba, że stworzą własną sieć dystrybucji.

 

Co do ceny, to dawniej bywało, że ci z forum płacili nieco mniej, niż ci z zewnątrz. Jak będzie tym razem, zobaczymy.

 

Co do tarczy, to myślałem, że jest już uzgodniona, po wcześniejszych dyskusjach. Znowu do tego wracamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z całym szacunkiem do projektu, ale według mnie też lepiej wygląda wersja od godz. 16 - 18 na czerwono, właśnie jak pisał kolega dawko ze względu na skojarzenie odpoczynku po pracy, ale też wydaje mi się, że lepiej to pasuje, jak najbardziej też jestem za ankietą.

 

P.S. Jednak z drugiej strony tak się przyglądając teraz, czerwony przedział kojarzy się z brakiem odpoczynku, wysiłkiem, więc chyba jednak jestem za wersją z 6-8 na czerwono...

Edytowane przez SebaZ74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do tarczy, to myślałem, że jest już uzgodniona, po wcześniejszych dyskusjach. Znowu do tego wracamy?

 

Też tak myślałem.

Odpowiem za Marcina. Jeśli chodzi o cenę.

W zeszły roku ZUS był sporo niższy. Koszt pracownika też. Proszę zobaczyć kurs dolara.

Następna sprawa. Teraz można u Marcina zamawiać przez stronę. Koszt generuje pośrednik płatności kartą.

Wszyscy podnosimy ceny.

 

BTW. QV - podziwiam Twoja cierpliwość. Ile razy można to samo ustalać.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wpisałem się na listę bo ogólne ten projekt mi się mega podoba. Jednak jeśli miałbym wybór to wolałbym czerwone między 16 a 18 - jest bardziej logiczne. Skoro projekt jest i tak opóźniony to zróbmy tą ankietę i przedyskutujmy na chłodno, żeby nie było wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poza tym cena na tym etapie to wróżenie z fusów. Dochodzi jeszcze nam koronawirus który ma spore wpływy na produkcje i transport w Chinach. Jeśli dla kogoś różnica w cenie rzędu 200-300zł robi różnicę to powinien odpuścić projekt tego typu i zainteresować się tym co noszą wszyscy czyli np. Seiko :-) To ma być zegarek wyjątkowy i nie nie będzie kosztował tyle samo co seiko serii 5 tłuczone w setkach tys egzemplarzy.

Dla mnie wersja tarczy jest sprawą drugorzędną, zrobimy taką jak zdecydujecie.

 

ankieta:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/184479-forumowy-jednowskaz%C3%B3wkowiec-ankieta-wyboru-jasnej-wersji-tarczy/

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie wziąłem udział - wersja 1.

Rozpisywać się nie będę, choć mnie odpowiada wersja dotychczas aktualna (6-8) i nie piszcie, że żadnych ustaleń nie było.

Żałuję, że nie udało się utrzymać tempa sprzed kilku miesięcy, bo zegarek byłby w sprzedaży.

 

Być może znów pojawi się ktoś nowy i powie, że chce kolejnych zmian - czekam z niecierpliwością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.