Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

W ankiecie wziąłem udział - wersja 1.

Rozpisywać się nie będę, choć mnie odpowiada wersja dotychczas aktualna (6-8) i nie piszcie, że żadnych ustaleń nie było.

Żałuję, że nie udało się utrzymać tempa sprzed kilku miesięcy, bo zegarek byłby w sprzedaży.

 

Być może znów pojawi się ktoś nowy i powie, że chce kolejnych zmian - czekam z niecierpliwością ;)

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też tak myślałem.

Odpowiem za Marcina. Jeśli chodzi o cenę.

W zeszły roku ZUS był sporo niższy. Koszt pracownika też. Proszę zobaczyć kurs dolara.

Następna sprawa. Teraz można u Marcina zamawiać przez stronę. Koszt generuje pośrednik płatności kartą.

Wszyscy podnosimy ceny.

 

BTW. QV - podziwiam Twoja cierpliwość. Ile razy można to samo ustalać.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Bez obrazy ale jaki ZUS i jakiego pracownika? Mówimy o microfirmie która od czasu do czsu ( wybaczcie tez zbierznosc słów z nazwą sklepu )wprowadzi serię zegarków. Nawet w pełni otwartej działalności do tego nie trzeba prowadzić.

Kurs dolara :) Widze i każdy z nas może go sprawdzić w stecz. Nie widzę związku. Koszt generuje pośrednik płatności kartą? To czemu wybraliście platformę która z was wyciąga characz a nie prowizję? Całkowicie szczery moim zdaniem jest tylko zwrot , że podnosicie ceny. Siedzę w e- sprzedaży od dawna od własnych sklepów po Amazona. Wysokich prowizji od operacji kartą niema już od dobrych 6 lat. Ja widzę tylko dwie możliwości albo faktycznie musicie zwolnić księgową wziąć się w garść, złapać kontakt z kimś kto zrobi wam porządki i zoxtymaliowac firmę albo ktoś tu żeruje na dobrych chęciach forumowiczów. Mimo wszystko mam nadzieję , że vratka się rozwinie ponieważ potencjał jest.

Poza tym cena na tym etapie to wróżenie z fusów. Dochodzi jeszcze nam koronawirus który ma spore wpływy na produkcje i transport w Chinach. Jeśli dla kogoś różnica w cenie rzędu 200-300zł robi różnicę to powinien odpuścić projekt tego typu i zainteresować się tym co noszą wszyscy czyli np. Seiko :-) To ma być zegarek wyjątkowy i nie nie będzie kosztował tyle samo co seiko serii 5 tłuczone w setkach tys egzemplarzy.

Dla mnie wersja tarczy jest sprawą drugorzędną, zrobimy taką jak zdecydujecie.

 

ankieta:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/184479-forumowy-jednowskaz%C3%B3wkowiec-ankieta-wyboru-jasnej-wersji-tarczy/

Koronoworus może faktycznie wpłynąć na opóźnienia ale to chyba sprawa drugorzędną. Seiko nie lubię i nie nosze. Napisałem post w sprawie ceny ponieważ sytuacja nie była dla mnie jasna. Teraz już jest. Optymalizacja kosztów produkcji oraz raczej jasny sposób wyceny przez większość chińskich firm raczej pozwala wyliczyć koszta dość dokładnie. Nie miałem zamiaru cię urazić. W każdym bądź razie ja odpuszczę zgodnie z twoim zaleceniem. Jest jeszcze kilka ciekawych polskich projektów które chętnie wybiorę. Nie umniejszam oczywiście wyjątkowości twojego czasomierza. Odlicz zatem jeden głos od wersji drugiej.

 

Powodzenia :)

Poza tym cena na tym etapie to wróżenie z fusów. Dochodzi jeszcze nam koronawirus który ma spore wpływy na produkcje i transport w Chinach. Jeśli dla kogoś różnica w cenie rzędu 200-300zł robi różnicę to powinien odpuścić projekt tego typu i zainteresować się tym co noszą wszyscy czyli np. Seiko :-) To ma być zegarek wyjątkowy i nie nie będzie kosztował tyle samo co seiko serii 5 tłuczone w setkach tys egzemplarzy.

Dla mnie wersja tarczy jest sprawą drugorzędną, zrobimy taką jak zdecydujecie.

 

ankieta:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/184479-forumowy-jednowskaz%C3%B3wkowiec-ankieta-wyboru-jasnej-wersji-tarczy/

Koronoworus może faktycznie wpłynąć na opóźnienia ale to chyba sprawa drugorzędną. Seiko nie lubię i nie nosze. Napisałem post w sprawie ceny ponieważ sytuacja nie była dla mnie jasna. Teraz już jest. Optymalizacja kosztów produkcji oraz raczej jasny sposób wyceny przez większość chińskich firm raczej pozwala wyliczyć koszta dość dokładnie. Nie miałem zamiaru cię urazić. W każdym bądź razie ja odpuszczę zgodnie z twoim zaleceniem. Jest jeszcze kilka ciekawych polskich projektów które chętnie wybiorę. Nie umniejszam oczywiście wyjątkowości twojego czasomierza. Odlicz zatem jeden głos od wersji drugiej.

 

Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie czas spierać się o cenę, skoro nie została podjęta decyzja o realizacji. Post z kwotą 1000 - 1200 odebrałem jako wstępne założenie QV (zresztą bardzo zachęcające), z kolei wpisu o kwocie 1400 nie powinno się raczej traktować jako ostatecznej wyceny. Może to badanie rynku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tarczy, to myślałem, że jest już uzgodniona, po wcześniejszych dyskusjach. Znowu do tego wracamy?

No bo była tylko w momencie dyskusji o sposobie finansowania projektu ktoś postanowił wywołać gównoburzę o tarczę. Chyba dla sportu, bo sprawa jest bezsensowna jak leczo wegetariańskie z kiełbasą.

Może zajmijmy się czymś konkretnym w tym temacie?

 

1. Grigoris1

2. Triptical

3. Dyspozytor

4. Sanik

5. Nocny duch

6. Nocny duch

7. Bosson

8. ____ghost____

9. Misiu7

10. TylerVega

11. deville

12. opolczyk

13. Ralf58

14. subarist

15. kolega subarista spoza forum

16. mmaniek

17. pg1972

18. Jogi

19. voytek154

20. tarant

21. Hafnia

22. bolec

23. SebaZ74

24. Aborr

25. cezary1976

26. Andrzej Chajec

27. Kyuubi666

28. Kor

 

29. Topaz

 

30. Gio

 

(...)

 

399.

400. Paweł Bury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewne posty zaczynam tu traktować jako zwykły trolling i zaczepkę. Nie będę więcej na nie odpowiadał.

Tak jak kolega pisał przejdźmy do meritum wraz z tymi, których naprawdę projekt interesuje.

Na liście jest mała nieścisłość. Ja zamawiam oba kolory.

 

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się z przedmówcami.

Być może ankieta pomoże - pod warunkiem, że będą głosować tylko prawdziwie zainteresowani czyli koledzy z listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na pewno znajdzie się jeszcze ktoś, komu nie podoba się, że zegarek jest okrągły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, na pewno znajdzie się jeszcze ktoś, komu nie podoba się, że zegarek jest okrągły.

Jak okrągły? Mi się taki nie podoba :D A tek na serio to faktycznie w ankiecie powinny móc głosować głównie osoby z listy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak okrągły? Mi się taki nie podoba :D A tek na serio to faktycznie w ankiecie powinny móc głosować głównie osoby z listy

Odbiorcą ankiety jest Marcin, w razie potrzeby przefiltruje sobie obie bazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też tak myślałem.

Odpowiem za Marcina. Jeśli chodzi o cenę.

W zeszły roku ZUS był sporo niższy. Koszt pracownika też. Proszę zobaczyć kurs dolara.

Następna sprawa. Teraz można u Marcina zamawiać przez stronę. Koszt generuje pośrednik płatności kartą.

Wszyscy podnosimy ceny.

 

BTW. QV - podziwiam Twoja cierpliwość. Ile razy można to samo ustalać.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Poza zamawianiem obu kolorów to może byś jednak nie odpowiadał za Marcina ;)

Sceptyczny Sceptyk - ewidentnie zaugerował się ,że masz coś wspólnego z VC.

Taki też jest wydzwięk tego co napisałeś. Ja się już do bzdur z posta nie będę się odnosił. Sceptyczny już cię skwitował w 100%.

 

Marcinie - Jeśli stanie ostatecznie na drugiej wersji a ilość zebranych na liście osób pozwoli nie przekroczyć ceny 1200zł to śmiało możesz mnie dopisać do listy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza zamawianiem obu kolorów to może byś jednak nie odpowiadał za Marcina ;)Sceptyczny Sceptyk - ewidentnie zaugerował się ,że masz coś wspólnego z VC.

Taki też jest wydzwięk tego co napisałeś. Ja się już do bzdur z posta nie będę się odnosił. Sceptyczny już cię skwitował w 100%.

 

Marcinie - Jeśli stanie ostatecznie na drugiej wersji a ilość zebranych na liście osób pozwoli nie przekroczyć ceny 1200zł to śmiało możesz mnie dopisać do listy. Pozdrawiam

Z Marcinem mam tyle wspólnego, że na jednych targach uscisnelismy dłonie.

Co do reszty już się nie wypowiadam, nie chce mi się. Nie zamierzam sobie psuć humoru. Wolę w dobrym nastroju doczekać do chwili kiedy dziś mi kurier dostarczy długo wyszukiwanego białego formmeistera

Również pozdrawiam

Życzę miłego weekendu.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


 

Wrote @ ZX Spectrum. 16kb RAM, Z80A 3,54 MHzm, res. 256 × 192 - 15 colours. Powered by Sinclair BASIC.  

 

Stored @ geniue MK232P KASPRZAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na liście aktualnie 31 osób - głosujących za to jest 53...

I o czym to świadczy... Ano o niczym. Ja na przykład czekam na wynik ankiety. Jeśli będzie zgodny z moimi preferencjami to się zapiszę, a jeśli nie to rozważę wersję czarną. Proste :) Edytowane przez smyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o czym to świadczy... Ano o niczym. Ja na przykład czekam na wynik ankiety. Jeśli będzie zgodny z moimi preferencjami to się zapiszę, a jeśli nie to rozważę wersję czarną. Proste :)

No właśnie odpowiedziałeś sobie o czym to świadczy i na co może wpłynąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To, ze kogos nie ma na liscie nie oznacza, ze nie powinien zabierac glosu w ankiecie. Przeciez fakt, ze zegarek, a w tym przypadku odpowiednia jego wersja, trafia w moj gust nie oznacza od razu, ze musze go kupic ;)

 

Jesli o mnie chodzi, to argument, ze zegar, ktorego wyglad czerpie z facjaty manometru powinien byc do niego "funkcjonalnie" podobny, jak najbardziej do mnie przemawia. Jednak po glebszej analizie "estetycznej" zaglosowalem na wersje nr 1. I wcale nie chodzilo o miejsce, w ktorym jest czerwone pole, a o napisy po jego przeciwnej stronie. Po prostu po lewej mi kompletnie nie pasuja :)

 

Dodam jeszcze, ze "ban" na glosowanie dla niekupujacych bylby calkowicie uzasadniony, gdyby chetnych do zakupu byla zblizona ilosc, co docelowo produkowanych zegarkow. W obecnej sytuacji jednak kupujacy zadeklarowani stanowia jedynie ulamek planowanej partii zegarkow, wiec wsrod glosujacych z pewnoscia jest jeszcze wielu potencjalnych nabywcow :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomniałem o zależności głosujących do kupujących.

Kojarzy mi się to z braniem udziału w różnych wyborach, przez Polaków nie mieszkających w Polsce. Wszystko.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankietę traktujmy jako ogólne badanie rynku która wersja ogólnie ludziom się bardziej podoba. Zegarek nie będzie przecież sprzedawany tylko forumowiczom. Podobna ankieta być może ruszy także na fb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby zrobienie osobnego tematu tylko do zapisów, ponieważ nie każdy śledzi na bieżąco wszytko i wszystkie wpisy. Osobny temat z ankietą pokazuje większe zainteresowanie niż wpisy chętnych tutaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałbym w pierwszym poście linka do ankiety.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie ma co rozstrzygać czym się zasugerowałem. Ale faktycznie myślałem , że kolega wypowiada się w imieniu firm. Tak czy inaczej jeśli powstanie biała wersja nr.2 to kupię go po premierze. Poprostu mi się podoba. A na Seiko przyjdzie jeszcze czas :P

Edytowane przez Sceptyczny Sceptyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę dopisać mnie do listy.

Jeśli chodzi o cenę to : czy ten zegarek będzie kosztował 1400zł. czy 1800 lub 2500zł to go i tak kupię ,bo to zegarek z mojego Wrocławia :rolleyes:

Co do czerwonego pola to "protestuję" :angry:  i nie zgadzam się na obie wersje :D Zegarek powinien mieć czerwone pole między godz. 00:00 ,a 24:00 .Bo w korpo tak pracuję :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na odzew to zegarek się sprzeda jak będzie ograniczony do 100 szt wersja jasna i 50 szt ciemna. Przy założeniu, że Marcin musi zamówić 500 kopert pojawia się pytanie czy ma pomysły na wykorzystanie pozostałych 350 bo jeśli nie to jest ryzyko, że cena naszego inżyniera będzie wysoka.

 

Ale jest inna opcja, o której pisałem w wątku ogólnym vc - nowa edycja VIS w nieco mniejszej kopercie (40-41 mm). Pytanie jak ten jednowskazowkowiec by w takiej kopercie wyglądał? Oczywiście kolor koperty musiałby być wg przedstawionego projektu. Może wtedy byłaby większa szansa na realizację obu czyli jednowskazówkowiec oraz nowy VIS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednowskazówkowy był wstępnie projektowany jako 41mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.