Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
QuadrifoglioVerde

Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze parę dni i zejdą - po tej wiadomości wszyscy, którzy się wahają szybko się zdecydują.

Ciężko będzie chyba ten rekord pobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jeszcze nie interesowałem się tematem więc nie wiem jak było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czym prędzej zamówiłem u Marcina Manometr 02 zamiast planowanego Retrosporta (który pewnie też wpadnie do kolekcji, jak już będzie dostępny). Zaskoczony jestem jednak tym, że to Manometr 01 szybciej "schodzi", bo wersja 02 moim zdaniem sporo ładniejsza. A może to tylko kwestia zdjęć obu modeli i 02 trafił na bardziej zdolnych fotograficznie użytkowników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

02 jest jakby bardziej fotogeniczny, co nie znaczy, że ładniejszy w realu /oba ładnie wyszły/. Po prostu taki samograj przed obiektywem - takie moje wrażenia.

01 jest tu bardziej wymagający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu - oba są ładne. Ja wybrałem jasny z 2 powodów:

- większość zegarków mam ciemnych więc ten stanowi przeciwwagę,

- geneza tego zegarka to był manometr więc jasna tarcza bardziej mi gra z ideą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ralf58 napisał(-a):

Rzecz gustu - oba są ładne. Ja wybrałem jasny z 2 powodów:

- większość zegarków mam ciemnych więc ten stanowi przeciwwagę,

- geneza tego zegarka to był manometr więc jasna tarcza bardziej mi gra z ideą 

Zgadzam się w 100% i dokładnie z tych samych powodów zamówiłem 01. Nie jestem zaskoczony, że sprzedaje się lepiej niż 02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo też zapisałem się na Manometr 01, jest tam fajny smaczek w postaci tej ramki wokół loga i nazwy marki. Jednak ostateczne umiejscowienie tych czerwonych pól,

tzn. ich kolejność, mi nie pasuje (nie gra mi z ideą manometru).

Ostatecznie wybrałem Manometr 02 i nie żałuję, cały czas mi się micha cieszy, jak na niego patrzę. :D

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkreślę jeszcze jeden historyczny fakt: proces projektowania (czyli naszej narzekanio-chwalenio-akceptacji) przebiegł tu zaskakująco sprawnie.

Batalie toczono jedynie o ramkę logo w białym, podziałkę i "godziny trwogi".

 

Także uważam, że to jeden z najlepszych (już legendarnych?) produktów VC - obok VIS-a i pierwszego Formmeistera.

 

W takiej sytuacji wkrótce spodziewać się należy następców w innych wersjach kolorystycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grigoris1 napisał(-a):

Podkreślę jeszcze jeden historyczny fakt: proces projektowania (czyli naszej narzekanio-chwalenio-akceptacji) przebiegł tu zaskakująco sprawnie.

Batalie toczono jedynie o ramkę logo w białym, podziałkę i "godziny trwogi".

 

Także uważam, że to jeden z najlepszych (już legendarnych?) produktów VC - obok VIS-a i pierwszego Formmeistera.

 

W takiej sytuacji wkrótce spodziewać się należy następców w innych wersjach kolorystycznych?

 

tak planujemy jeszcze dwie wersje. Tak naprawde jesli chodzi o kombinacje kolorystyczne to nie kazde beda mialy sens. Musza to byc kombinacje spotykane w przemysle aby zachowac klimat industrialny. Projektujemy obecnie wersje blado-zieloną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze siwy albo biały z kolorową podziałką bo chyba są najczęstsze. 

Do tego można pomyśleć o usytuowaniu w innym zakresie 'godzin trwogi', żeby w jakiś sposób wprowadzić urozmaicenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary w sumie też by fajnie wyglądał, albo w stylu retro w powycieranej kopercie w stylu VISa.

www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś w takim stylu, z postarzaną tarczą:

 

 

 

 

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę być łaskawym dla skarbonki😉 ponieważ widząc wasze zdjęcia wersji czarnej właśnie dołączyła ona do pary dla kremowej😁

Jak kolejne będą równie przyciągające to nie wiem co to będzie, już nie mówiąc o Retrosporcie😜

Super ten zegarek wyszedł i pomyśleć, że występowały momenty kiedy nie było pewności czy projekt się przyjmie, brawa dla wszystkich za wytrwałość👏

 

IMG_2722.thumb.JPG.733011a7ba17b035694d5b029e12574a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 08:59, clusca napisał(-a):

Dlatego czym prędzej zamówiłem u Marcina Manometr 02 zamiast planowanego Retrosporta (który pewnie też wpadnie do kolekcji, jak już będzie dostępny).

 

No to idę do paczkomatu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drodze uczyłem się, jak odczytywać godzinę. Dlatego tak to długo trwało ;)

Zegar jest FE-NO-ME-NAL-NY. Koperta, koronka, szkło... wszystko jest TOP NOTCH. Z niecierpliwością czekam na Retrosporta i pozostałe, zapowiedziane już przez Marcina wersje oparte na tej koncepcji :)

 

20210330_204104-1000px.jpg.0d747425e7f8c3394c3406f26ae33444.jpg

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manometr dziś od rana na nadgarstku. Zauważyłem, że w moim słowniku pojęć okołozegarkowych zaczęły się pojawiać takie sformułowania jak: kilka minut po drugiej, dochodzi trzecia, za około kwadrans czwarta. I wiecie co? Wcale mi to nie przeszkadza. Od czego jest telefon ;)

 

20210331_155914-1000px.thumb.jpg.38ea232450af38bf6587a438f672750a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, clusca napisał(-a):

Manometr dziś od rana na nadgarstku. Zauważyłem, że w moim słowniku pojęć okołozegarkowych zaczęły się pojawiać takie sformułowania jak: kilka minut po drugiej, dochodzi trzecia, za około kwadrans czwarta. I wiecie co? Wcale mi to nie przeszkadza. Od czego jest telefon ;)

 

Tak się dawniej mówiło i ludzie dawali radę 

Jajek z nim nie ugotujesz, ale w normalnym życiu więcej precyzji niż kilka minut nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.