Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

Sarb 033 czarny czy biały?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem na żywo tego zacnego czasomierza, a jako fan Seiko mam kolejną zachciewajkę ;)

Dylemat: który zyskuje bardziej na żywo? Za którym jako pierwszym zacząć się rozglądać?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba i moim zdaniem zdecydowanie czarny. Biały nie jest biały tylko kremowy (porównywałem tu gdzieś z SARB-em 023, który ma tarczę wręcz arktycznie białą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Biały faktycznie jest kremowy, a białem jest w nim tylko okienko daty ;-) IMO biały/kremowy (czyli 035) jest bardzo paskolubny. Jak do noszenia na paskach, to brałbym 035, jak raczej na bransolecie, to 033 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś pomógł :) Tradycja forum :D

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nikt nie mówił, że będzie łatwo ;-) Na szczczęście każdy z nich to spoko wybór :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co napisal fidelio o pasku i bransie, od siebie dodam, że czarny sprawia wrażenie nieco większego, pomimo że czarny kolor raczej pomniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa są paskolubne, ale jasny bardziej.

Tarcza jest w zależności od oświetlenia raz biała, raz perłowa, a raz kremowa. Chyba jednak zaskakuje bardziej niż czarny, który potrafi czasem wpaść w brąz.

 

Który nie kupisz, to będziesz zadowolony, ale z drugiej strony...

Mam jasnego a i tak myślę o czarnym :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny dylemat :) Dlatego i Monstery i SKXy mam w dwóch wersjach kolorystycznych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czyli sprawa jasna, musisz mieć oba ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie czarny, do tego ładny pasek z krokodyla i masz super elegancki zestaw.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki budżet chcesz przeznaczyć ale jeśli masz zachciewajkę na TAKIE Seiko a nie dokładnie SARB033/035 to może rozważ SARX035, on jest 2x droższy ale to wciąż jeszcze w miarę rozsądne pieniądze a poziom wykonania zupełnie inna liga. Jedyny minus to brak lumy.

 

Z duetu SARB033/035 ja bym się jednak skłaniał ku czarnemu bo jest dobrze kontrastowy a jeśli potrzebujesz coś bardziej eleganckiego i dobrze wykończonego z jasną tarczą to można trafić lepiej, chociażby równie popularny SARB065.

W tych rejonach cenowych dużo lepsze wrażenie jakościowe robi zielony Alpinist ale te kolory ( zielony/złoty/kremowy ) nie dla każdego są do przejścia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie kwestia "potrzeby" tylko zachciewajki, mam kilkanaście czasomierzy, ale... Zawsze mile widziany kolejny. Chociaż chciałbym kiedyś dojrzeć do może nie bycia jednozegarkowcem ile może jeden elegant, jeden diver i ewentualnie chrono jakieś ;) G do tyrania się nie liczy :)

A że mam słabość do Seiko, to szczególnie tej marce się przyglądam.

Alpinista miałem bodajże tydzień czy dwa, nawet przemknal wczoraj przez głowę, piękny zegarek, ale... No właśnie, ja znajduje się w tej grupie, która twierdzi, że brakuje mu tych 2 chociaż mm

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat i postawiłem na czarny. Na kajdanie służy jak EDC, a na czarnym pasku jako garniturowiec i sprawdził się doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem od czarnego i siłą rzeczy również biały bardzo długo chodził mi po głowie. Zastanawiałem się czy dokupić, czy może wymienić 0033 na 0035, aż zobaczyłem tego drugiego na żywo :) To świetny zegarek, ale dla mnie nie do przejścia był odcień tarczy. W moim mniemaniu bardziej niż w ciepły kremowy wpadał czasem w... odcień żółtego. Ciężko to określić, i każdy będzie miał na ten temat inne odczucia, dlatego jak zawsze najlepiej zobaczyć oba na żywo. U mnie w ostatecznym rozrachunku wygrał 0033 ze swoją świetną ciemną tarczą wpadającą w brązowy sunburst w mocnym dziennym świetle.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To albo masz fejka albo jako jedyny widzisz "sunburst" na tarczy 033 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fejk nie wchodzi w grę, a co do sunburst to pewnie źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tarcza ma głębię i zmienia się pod wpływem słońca, nie jest to matowa czerń. Co potwierdzało już wiele osób na forum ;)

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fejk nie wchodzi w grę, a co do sunburst to pewnie źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tarcza ma głębię i zmienia się pod wpływem słońca, nie jest to matowa czerń. Co potwierdzało już wiele osób na forum ;)

 

Spoko, ja bardzo chętnie ten "sunburst" zobaczę na jakiejś fotce, bo póki co, nie miałem okazji. Jeśli tak się stanie, odszczekuję wszystko, składam samokrytykę i posypuję głowę popiołem  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej "co do sunburst to pewnie źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tarcza ma głębię (...)" ale widzę, że to postanowiłeś to zignorować.  :)  Fotka pierwsza z brzegu z netu, niestety nie mam teraz dostępu do swojego dysku:

15114272902_36b2d35923_o.jpg

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie czarny... Wydaje mi się, że jest ciekawszy i bardziej uniwersalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oba. Chcę mieć oba. Gdybym musiał ( ale nie muszę ) zostawiłbym czarnego. Kup czarnego. Jeśli zakochasz się w SARBie w ciągu 1- 2 mcy  będziesz miał i 33 i 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak jak napisałem wyżej "co do sunburst to pewnie źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tarcza ma głębię (...)" ale widzę, że to postanowiłeś to zignorować.  :)  Fotka pierwsza z brzegu z netu, niestety nie mam teraz dostępu do swojego dysku:

 

 

Żeby nie było, nie pomijam i niech będzie  :) Ale faktycznie, klasyczny szlif słoneczny to nie jest  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też nie pisałem o klasycznym sunburst, a o "ciemnej tarczy WPADAJĄCEJ w brązowy sunburst". :) ale może koniec już OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.