Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Hogg

Sarb 033 czarny czy biały?

Recommended Posts

Nie widziałem na żywo tego zacnego czasomierza, a jako fan Seiko mam kolejną zachciewajkę ;)

Dylemat: który zyskuje bardziej na żywo? Za którym jako pierwszym zacząć się rozglądać?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Mam oba i moim zdaniem zdecydowanie czarny. Biały nie jest biały tylko kremowy (porównywałem tu gdzieś z SARB-em 023, który ma tarczę wręcz arktycznie białą).

Biały faktycznie jest kremowy, a białem jest w nim tylko okienko daty ;-) IMO biały/kremowy (czyli 035) jest bardzo paskolubny. Jak do noszenia na paskach, to brałbym 035, jak raczej na bransolecie, to 033 :-)

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Toś pomógł :) Tradycja forum :D

Nikt nie mówił, że będzie łatwo ;-) Na szczczęście każdy z nich to spoko wybór :-)

Potwierdzam co napisal fidelio o pasku i bransie, od siebie dodam, że czarny sprawia wrażenie nieco większego, pomimo że czarny kolor raczej pomniejsza.

Obydwa są paskolubne, ale jasny bardziej.

Tarcza jest w zależności od oświetlenia raz biała, raz perłowa, a raz kremowa. Chyba jednak zaskakuje bardziej niż czarny, który potrafi czasem wpaść w brąz.

Który nie kupisz, to będziesz zadowolony, ale z drugiej strony...

Mam jasnego a i tak myślę o czarnym :D

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Odwieczny dylemat :) Dlatego i Monstery i SKXy mam w dwóch wersjach kolorystycznych ;)

Czyli sprawa jasna, musisz mieć oba ;-)

Zdecydowanie czarny, do tego ładny pasek z krokodyla i masz super elegancki zestaw.

Pozdrawiam, Mirek

Nie wiem jaki budżet chcesz przeznaczyć ale jeśli masz zachciewajkę na TAKIE Seiko a nie dokładnie SARB033/035 to może rozważ SARX035, on jest 2x droższy ale to wciąż jeszcze w miarę rozsądne pieniądze a poziom wykonania zupełnie inna liga. Jedyny minus to brak lumy.

Z duetu SARB033/035 ja bym się jednak skłaniał ku czarnemu bo jest dobrze kontrastowy a jeśli potrzebujesz coś bardziej eleganckiego i dobrze wykończonego z jasną tarczą to można trafić lepiej, chociażby równie popularny SARB065.

W tych rejonach cenowych dużo lepsze wrażenie jakościowe robi zielony Alpinist ale te kolory ( zielony/złoty/kremowy ) nie dla każdego są do przejścia :) 

U mnie to nie kwestia "potrzeby" tylko zachciewajki, mam kilkanaście czasomierzy, ale... Zawsze mile widziany kolejny. Chociaż chciałbym kiedyś dojrzeć do może nie bycia jednozegarkowcem ile może jeden elegant, jeden diver i ewentualnie chrono jakieś ;) G do tyrania się nie liczy :)

A że mam słabość do Seiko, to szczególnie tej marce się przyglądam.

Alpinista miałem bodajże tydzień czy dwa, nawet przemknal wczoraj przez głowę, piękny zegarek, ale... No właśnie, ja znajduje się w tej grupie, która twierdzi, że brakuje mu tych 2 chociaż mm

Miałem podobny dylemat i postawiłem na czarny. Na kajdanie służy jak EDC, a na czarnym pasku jako garniturowiec i sprawdził się doskonale.

Ja zacząłem od czarnego i siłą rzeczy również biały bardzo długo chodził mi po głowie. Zastanawiałem się czy dokupić, czy może wymienić 0033 na 0035, aż zobaczyłem tego drugiego na żywo :) To świetny zegarek, ale dla mnie nie do przejścia był odcień tarczy. W moim mniemaniu bardziej niż w ciepły kremowy wpadał czasem w... odcień żółtego. Ciężko to określić, i każdy będzie miał na ten temat inne odczucia, dlatego jak zawsze najlepiej zobaczyć oba na żywo. U mnie w ostatecznym rozrachunku wygrał 0033 ze swoją świetną ciemną tarczą wpadającą w brązowy sunburst w mocnym dziennym świetle.

Edited by wojtek91

To albo masz fejka albo jako jedyny widzisz "sunburst" na tarczy 033 ;-)

Fejk nie wchodzi w grę, a co do sunburst to pewnie źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tarcza ma głębię i zmienia się pod wpływem słońca, nie jest to matowa czerń. Co potwierdzało już wiele osób na forum ;)

Edited by wojtek91

Fejk nie wchodzi w grę, a co do sunburst to pewnie źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tarcza ma głębię i zmienia się pod wpływem słońca, nie jest to matowa czerń. Co potwierdzało już wiele osób na forum ;)

Spoko, ja bardzo chętnie ten "sunburst" zobaczę na jakiejś fotce, bo póki co, nie miałem okazji. Jeśli tak się stanie, odszczekuję wszystko, składam samokrytykę i posypuję głowę popiołem  :D

Tak jak napisałem wyżej "co do sunburst to pewnie źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tarcza ma głębię (...)" ale widzę, że to postanowiłeś to zignorować.  :)  Fotka pierwsza z brzegu z netu, niestety nie mam teraz dostępu do swojego dysku:

15114272902_36b2d35923_o.jpg

Edited by wojtek91

Zdecydowanie czarny... Wydaje mi się, że jest ciekawszy i bardziej uniwersalny...

Mam oba. Chcę mieć oba. Gdybym musiał ( ale nie muszę ) zostawiłbym czarnego. Kup czarnego. Jeśli zakochasz się w SARBie w ciągu 1- 2 mcy  będziesz miał i 33 i 35.

Tak jak napisałem wyżej "co do sunburst to pewnie źle się wyraziłem, ale chodziło mi o to, że tarcza ma głębię (...)" ale widzę, że to postanowiłeś to zignorować.  :)  Fotka pierwsza z brzegu z netu, niestety nie mam teraz dostępu do swojego dysku:

Żeby nie było, nie pomijam i niech będzie  :) Ale faktycznie, klasyczny szlif słoneczny to nie jest  ;)

Dlatego też nie pisałem o klasycznym sunburst, a o "ciemnej tarczy WPADAJĄCEJ w brązowy sunburst". :) ale może koniec już OT.