Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Indoles

Zegarek do noszenia na codzień [do 3000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję zegarka do noszenia każdego/prawie każdego dnia. Jestem administratorem IT w firmie,

więc zależy mi na czymś co będzie pasowało do ubioru typu koszula+jeansy/koszula+spodnie materiałowe(oczywiście nie mówię tu o flanelowej koszuli znanej z seriali),

ale też czymś co będzie można założyć na wyjazd w weekend. 

Bardzo podobają mi się zegarki typu "open heart" ale nie jestem przekonany czy w tej cenie jest coś ciekawego do zakupu, jestem troszkę zielony i nie znam dobrze rynku,

chciałbym jakoś dobrze zacząć przygodę z kolekcjonowaniem zegarków, dlatego proszę o pomoc.

 

Tutaj jeden z tych które mi wpadły w oko:

https://dolinski.pl/tissot-tradition-automatic-open-heart-t063.907.36.038.00/

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli rozważasz OH, to w tym budżecie warto przyjrzeć się modelom od Orienta Stara. Jeśli OH nie jest konieczne, to dla mnie mocnym kandydatem w tyn budżecie jest Seiko z modelem SDGM 001/003.

Ze "swiss made" na pewno Certina z modelami z linii Ds1, a jak ma być mniej oczywiście, to Hamilton (np. linia Jazzmaster).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten pierwszy napędza ETA 2824-2 w wersji COSC, a ten drugi napędza Powermatic 80, czyli zmodyfikowana ETA 2824-2, zawierająca plastikowe części i pracująca z mniejszą częstotliwością. Ten drugi ma większą rezerwę chodu - 80 h (ten pierwszy ok. 38 h).

A czy rozważasz zakup używanego zegarka?

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Glycine GL0120 z OH. Mam taki do oddania poniżej zakładanego budżetu. Więcej info na PRIV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak nowy, jako że to pierwszy, z czasem może zacznę szukać używanych jako następne w kolejności, jak bardziej zagłębię się w temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej odwrotnie? Do 1k kupisz fajny zegarek. Jak już „nauczysz się” automatu i wyrobisz smak i ewentualnie dozbierasz i zainwestujesz w coś naprawde fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kolejność pokrętna ale jakoś tak już mam, tak samo miałem z rowerem szosowym, najpierw poszedłem w nówkę żeby potem sobie już złożyć coś fajnego na niekoniecznie nowych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to to ze drugi to kwarc. A ds1 jak to ds1 w tej wersji średnio mi się podoba ale za to rezerwa 80h.


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważasz OH, to w tym budżecie warto przyjrzeć się modelom od Orienta Stara. Jeśli OH nie jest konieczne, to dla mnie mocnym kandydatem w tyn budżecie jest Seiko z modelem SDGM 001/003.

Ze "swiss made" na pewno Certina z modelami z linii Ds1, a jak ma być mniej oczywiście, to Hamilton (np. linia Jazzmaster).

@fidelio

Odnośnie tych modeli Seiko możesz podlinkować jakaś stronę? 

Edytowane przez Indoles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na OLX jest SDGM 001, w cenie 2790 (nowy zegarek). Sprzedaje nasz forumowy Kolega Karol. Uważam, że w tym budżecie to jedna z lepszych propozycji.

A tu z naszego bazarku, też 001:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176770-s-seiko-sdgm001-seiko-szsc004-obnizka/?hl=sdgm&do=findComment&comment=2586167

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.