Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rjan

Bauhaus - co byście wybrali?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu. Dawno temu kupiłem sobie Rodinę żeby sprawdzić czy mi się taki styl podoba. No i całkiem fajnie - Rodina pasuje jak najbardziej. Wiec teraz chciałbym kupić coś podobnego ale fajniejszego - niestety Rodina nie jest najlepiej wykonana i w dodatku jej podobieństwo do Nomosa może budzić pewien dyskomfort.

co byście wybrali: Laco czy Kent Wang? Mechanicznie podobne - Miyota...

Nomos niestety na razie poza zasięgiem....

post-461-0-18579200-1565541716_thumb.jpg

post-461-0-25378100-1565541726.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Brałbym Laco, stylistyka arabskich indeksów zdecydowanie w klimacie bauhaus :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Potwierdziliście mój wybór :-) Też myślałem że Laco jest fajniejsze. trochę się waham bo może lepiej byłoby poczekać chwilę i zwiększyć budżet. Junghans Max Bill automat to już prawie połowa więcej ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekornie, Stowa ma lepsze " bauhausy " ;-) z bardziej prawilnym fontem cyfr

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej przekornie - Braun BN0021BKBKG. Największa zaleta to brak uszu, niezwykły wygląd...


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Stowa jest fajna ale Antea 1919 kosztuje 690 euro. .... a Classic to już minimum 980 euro.

A ja chciałbym sobie coś fajnego kupić tak do noszenia na co dzień więc to Laco wydaje się całkiem odpowiednie i mieści się w budżecie. W ogóle mi się podobają niemieckie zegarki, tak w kolejności gdyby nie ograniczenia budżetowe to

1. Nomos Orion

2. Junghans Max Bill automat

3. Nomos Club

Braun to niestety kwarc a ja gustuję w mechanikach. Mógłbym dla Citizena Eco zrobić wyjątek.

Budżet mam trochę za mały - za 2 tys to się raczej niczego z tej listy nie kupi. Gdyby tak na bazarku pojawiło się coś ascetycznego, bauhausowego to chętnie bym kupił....

No ale na razie to chyba Laco....

Edytowane przez rjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco z promocji i skarbonka na Nomosa lub Junghansa ;-)

 

Laco Jena 40 mm w promocyjnej cenie - 1299,00 zł: https://novotime.pl/product-pol-2881-ZEGAREK-MESKI-LACO-JENA-40-862068.html

 

Laco Chemnitz w rozmiarach 38 i 40mm w promocyjnej cenie - 1199,00 zł: https://novotime.pl/product-pol-2888-ZEGAREK-UNISEKS-LACO-CHEMNITZ-38-862065.html

https://novotime.pl/product-pol-2880-ZEGAREK-MESKI-LACO-CHEMNITZ-40-862066.html


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Junghans Max Bill automat

...

Braun to niestety kwarc a ja gustuję w mechanikach. Mógłbym dla Citizena Eco zrobić wyjątek.

 

Junghans Milano Solar

 

Bauhaus w każdym tego słowa znaczeniu.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Względnie Stowę, będzie taniej (od Nomosa) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Atlantic Super de luxe 64756.45.21 ? Aktualnie promocja w automacie na stronie TT za 1100zl. Zakupilem dziś tyle że kwarcowy w promocji za 517zl.

Bardzo fajnie profilowane szafirowe szkiełko, stylistyka trochę bauhausowa.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ofertę Sternglasa, mają kilka linii w klimacie Bauhaus, w tym także automaty. Bardzo przyjemne zegarki.

 

Generalnie jednak stylistyka Bauhaus jest jedną z tych, gdzie serca nie oszukasz i substytuty nie dadzą satysfakcji. Tylko Junghans, Nomos, Stowa i w porywach Laco. Przynajmniej ja tak mam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady. Zdecydowałem się na Laco Weimar z Novotime zgodnie z rada AK&AK - wyprzedażowa cena bardzo korzystna a reszta poszła do skarbonki na Nomosa albo Junghansa.

Laco już do mnie jedzie - zakładam, ze w ciągu 2-3 dni powinienem mieć go na ręce. To będzie taki codzienny zegarek do pracy. Jak już pisałem w ramach testów kupiłem sobie Rodinę. Niestety poza uczuciami mieszanymi jakie budzi jej podobieństwo do nomosa (była o tym  duża dyskusja dawno temu na forum) jest kiepsko zrobiona. udało mi się ją porysowac przy biurowej pracy co wydaje się nieprawdopodobne. Poza szkiełkiem - rzeczywiście szafirowe  :-)

@Zeno: Junghans Milano Solar - rzeczywiście bardzo fajny - nawet nie wiedziałem, że istnieje.

@DonDiego: Sternglassa tez nie kojarzyłem, dzieki

Edytowane przez rjan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko podbijając temat - domyślam się, że to się może nieco wykluczać, ale czy są nieniemieckie marki z modelami w stylu Bauhaus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Zeno, który był naszym zegarkiem klubowym swego czasu ale u mnie testu nadgarstkowego nie przeszedł. I jest jeszcze taki Zeno: https://www.zeno-watch.ch/product/bauhaus-automatic/

Teraz nawet myślę, że wygląda zdecydowanie lepiej od flagowego majtkowca Kent Wang, nad którym się zastanawiałem bo urzekło mnie to, że nie miał żadnego logo na tarczy.

Ale Zeno to: ETA + szafirowe szkło + 40 mm średnicy. 460$ na Gnomon Watches. No i nie jest bardzo popularny co dla mnie jest plusem. 

Jeszcze myślałem o Tisselu - całkiem fajny, Miyota 9015, szafir , 38 mm, 289 euro ale nie ma się co oszukiwać to raczej namiastka stowy albo nomosa.... 

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to gratuluję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.