Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość debina1

Proszę o rade fachowców i znawców Raymond Weil

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z moim wczesniejszym postem o pisaniu wiecej o roznych firmach zegarkowych - kilka uwag o Raymond Weil.

Historia tej firmy to przyklad swietnego marketingu. Firma jest stounkowo mloda, bo zalozyl ja w 1976 roku Raymond Weil. Koncowka lat siedemdziesiatych to troche slabe lata dla rynku zegarkowego i firma wykorzystala nisze rynkowa. Pocztkowo szlo im nie zadobrze ale w 1982 lub 1983 roku do firmy dolaczyl olivier bernheim, ziec Wiela ktory rozkrecil kampanie reklamowa na niespotykana skale. Rozkrecil marketing i szczegolnie linia Traviata dala firmie rozglos. Potem pozapraszal dobrych fotografikow, zrobil sesje zdjeciowe chyba na Islandii do najlepsztch magazynow (szczegolnie linie od nazw operowych jak Don Giovani i Othello). Ich fotografikiem byl Lois Greenfield – jeden z najlepszych fotografikow.

Generalnie duzo zegarkoew w zlocie - rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak na używany (nie wiadomego pochodzenia- wnioskuje z treści) nie jest rewelacyjna. Ogólnie zegarki RW w/g Uhen Exclousive (ale jestem nudny) wypadają bardzo kiepsko.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość debina1

Czy mechanizmy w tych zegarkach są dobre ????????

Za nówke takiego zegarka cenią około 10 tys zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz warto powtorzyc, ze mimo duzego szumu medialnego, zegarki te nie maja dobrych notowan.

W wielu modelach sa mechanizmy kwarcowe - tutaj nie ma o czym mowic.

Wsrod mechanicznych - glownie Valjoux 7753 tri-compax movement np. w calej kolekcji Raymond Weil Sport.

W kilku modelach znalezc tez mozna ETA 2824/2 np. w Freelancer Collection (takze Movement SW 200), czasem ETA 2892-2

W niektorych montowane sa tez ETA 2893/2 (Sport GMT Model).

W Raymond Weil Parsifal Chronograph jest Valjoux 7750.

Don Giovani ma ETE (nie wiem jaka).

Parsifal 7241 ma 2892 ETA a takze 2021 Dubois Depraz - kosztuje prawie 4000 funtow (naprawde nie warto).

Wiele modeli jest kwarcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za goły vj 7750 w tej wersji 10 k to bardzo wysoka cena. Ostatnimi laty zegarki z tym mechanizmem mocno potaniały.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość debina1

Przepraszam ze się wypytuję o rzeczy które nie rozumie ale na zegarkach znam się tyle ze mogę powiedzieć ze jest ładny lub nie Ten model mi się podoba .

Dziękuję za opinie tak dokładne z określeniem typu mechanizmu ale proszę powiedzieć czy mechanizmy te są dobre to ze potaniały niema dla mnie znaczenia w użytkowaniu .Lub ewentualnie z czym są gorsze od innych mechanizmów .

W opisie zegarka podano zegarek ma orginalny mechanizm RW z tego co piszecie to RW nie produkuje mechanizmów tylko montuje gotowe ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW nie ma własnych mechanizmów. Mechanizm w tym zegarku to VJ 7750, całkiem przyzwoity mechanizm. O jego cenie i wartości użytkowej stanowi automatyczny chronograf. Jest to droga komplikacja.

Początkowo VJ 7750 stosowany był w droższych markach jak np. IWC, Breitling. Obecnie jest powszechnie używany stąd też zapewne "zjazd cenowy" . Możesz nabyć nowy zegarek z tym mechanizmem już od 2000 zł w przypadku słabszych marek.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość debina1

Myślę ze to ostatnie pytanie .

Czym różnią się te mechanizmy od lepszych obecnie stosowanych np. w IWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że np. IWC modyfikuje te mechanizmy. Więcej na łamach tego forum. :lol:. W tej chwili większość solidnych firm w mniejszym lub większym stopniu "bawi" sie mechanizmami.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość debina1

Po przeczytaniu o mechanizmach to tylko obudowa w zegarku jest danego producenta a mechanizmy standardowe takie same w rożnych markach ?

A więc dlaczego są tak straszne różnice cenowe skoro mechanizmy takie same ,kupując zegarek płaci się za nazwę producenta przepłacając nawet 10 krotnie i więcej wartość .?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zegarka to nie tylko mechanizm przecież.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może żonę , dziewczynę lub aby nie być schematycznym ( chłopaka ) , wszystkie kobiety zbudowane są bardzo podobnie , spełniają identyczne funkcje (ich skład chemiczny jest bardzo podobny a czasem identyczny ) , czasem zdarzają sie nawet komplikacje , charakteryzują się podobnymi parametrami , co do chłopaków to zupełnie inna bajka - więc skupmy się na kobietach - teraz zastanów się dlaczego wybrałeś akurat Tę :!: :roll: skoro mogłeś wybrać inną - a różnica w cenie też jest kolosalna i aby nie zarzucano mi uprzedmiotowienia - nie mówię o sferze materialnej chodż dziś ma to wielkie znaczenie .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek :shock: To jest to. Dodam, że jak kupisz zegarek to myślisz już o następnym.................


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie teorie jak powyższa, zasługują na zapamiętanie. Toż to uniwersalne tłumaczenie dla często zadawanych pytań na forum. :lol:


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość debina1

Wszystko wiem miło było odwiedzić takie forum

Jeszcze myślę czy kupić używany ładny zegarek czy kupić dziewicę

Na nowy tak ładny mnie nie stać a używany mnie męczy ze używany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz wybrać wdówka, rozwódka - ale hrabina - czy dziewica ale z plebsu ...

 

Jak już trzymamy się tej stylistyki. Ja osobiście preferuję "dziewice" nawet tańsze. Z używaniymi nigdy do końca nic nie wiadomo ... można się wstydliwej opryszczki nabawić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek - To jest REWELACYJNE porównanie :lol: . Ale Ci wyszło. A najbardziej to podobają mi się te "komplikacje". Teraz już chyba zawsze będę wiedział dlaczego wybrałem tak to a taki zegarek i dlaczego ma 2824, Vj czy Passeux, a może nawet in-house'a.

 

P.S. To my wybieramy czy one nas?


Omnia mea mecum porto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kilka wyjaśnień - NOS kobiety w odróżnieniu od NOS-owych zegarków są praktycznie nie do zdobycia :lol: , co do komplikacji to w odróżnieniu od zegarków zaczynają występować po pewnym czasie nawet w najprostszych modelach (2824) i nie jest to moduł DD :!: chyba jednak warto na tym poprzestać gdyż odbiegamy coraz dalej od sedna problemu, nie warto przekraczać granic dobrego smaku . Rada dla wszystkich czy to zegarek czy nie - smarowanie należy się.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.