Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Piotr92

Rozebranie miniaturowej kukułki Regula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafiłła dzisiaj w moje ręce kuka Regula,mniaturka i mam z nią problem. Otóż nie wiem jakim cudem, ale wypadł jej łańcuch z bębna chodu i nie mam jak jej sprawdzić. Sprawa niby oczywista - trzeba wyjąć mechanizm i założyć, lecz problem jest w tym, że nie jestem pewny jak ją z domku się wyciąga. Już rozbierałem kiedyś kukułkę niemiecką tylko dużą i tam był knif, ze werk był zamocowany do frontu i  demontowało się front a następnie odkręcało werk wkrętakiem. Tutaj widzę, że też łapkami jest zamocowany na  śrubki krzyżak do frontu, ale nie widzę żadnego knifu żeby go uwolnić. Czy dobrze myślę że w tym momencie trzeba odbić ze skrzynki mieszki i wtedy odkręciić i wyjąć werk od tylca? Mam już sprawdzony patent na rozkrejanie drewnianych elementów bo już miałem średnią przyjemność ze względu na fakt rozdziewiczenia, że tak powiem, rozkrelać drzwi w ściennym Junghansie i GB celem wstawienia nowej szyby, ale jednak wolę mieć absolutną pewność bo jestem zdania że po cholerę jak jest knif który przeoczyłem zeby zrobić to bez odklejania miechów. Przy okazji mam pytania.  Czy ktoś wie  co oznaczaja  cyfry obok litery? Wygląda to tak: A 25-86. A wiem że to jest rok produkcji 1970/1990 a co oznacza to 25-86?  Ktoś wie kiedy zgłoszono i  czego dotyczą patenty nr 1884288 i 1692176?

 

post-82666-0-97883800-1565793531_thumb.jpg

post-82666-0-76671900-1565794773.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem po tytule wątku że to jakaś naprawdę miniaturowa ;)

Popatrz na to, w sumie tez mam problem bo potrzebne mi wahadełko i obie wagi :(

 

90ea27651188af544e027bd5d7504091.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna... Jakbyś chciał ją umyć to trzeba odbić miechy przez podważanie, albo po pokach będą jeszcze wkręty. Moja skubana miała poza kołkami stalowymi była złapana na klej i niestety część ścianki odlazła razem z miechem bo  za czort nie szło podejść nożem pomiędzy te kołki i naciąc klej, tak więc jak będziesz swoją rozbierał i zobaczysz że nie ma wkrętow a stawia bardzo duży opór to również masz  niestety klejone,,, Ja pierdziut, co za geniusze to składali. Zamiast dać powiedzmy kleksa 5mm u góry i 5 mm od dołu i złapać to kuwa mać musieli narąbać praktycznie po całości.. Myślałem że krew mnie zaleje... Pierwsza i ostatnia Regula jaką myłem - przynajmniej w wydaniu mini...

Edytowane przez Piotr92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.