Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Boniek88

Zakup vintage King/Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o GS, to w tej kwocie ciężko będzie dostać coś w dobrym stanie, no i wielkości 38 mm :)

 

Ps

Zegarki nie występują "w automacie, czy kwarcu", posiadają natomiast mechanizmy kwarcowe i z naciagiem automatycznym :)

Popatrz na bazarek, jest zdaje się jakiś KS...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o GS, to w tej kwocie ciężko będzie dostać coś w dobrym stanie, no i wielkości 38 mm :)

 

Ps

Zegarki nie występują "w automacie, czy kwarcu", posiadają natomiast mechanizmy kwarcowe i z naciagiem automatycznym :)

Popatrz na bazarek, jest zdaje się jakiś KS...

Jeżeli chodzi o GS to pytam, ponieważ widziałem oferty na eBay gdzie GS "z naciągiem automatycznym" w dobrym stanie wizualnym był w zasięgu tej kwoty. Jak napisałem najlepiej 38mm ale jak będzie coś interesującego to nie jest to parametr kluczowy. Jeśli chodzi o Grand quartz to ofert jest zdecydowanie więcej. Pytanie, czy wymiana baterii w tym modelu jest bezbolesna.

 

Jeżeli chodzi o spłycanie wypowiedzi to pisze z komórki i nie zawsze chce mi się chce pisać poprawną nomenklaturą bo to jest jednak trochę tapania. Myślę że w gronie pasjonatów każdy zrozumie moje płytkie wypowiedzi.

 

Co do KS z bazarku to widziałem, ale jakoś wizualnie ani kwotowo mnie nie powalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli chodzi o GS to pytam, ponieważ widziałem oferty na eBay gdzie GS "z naciągiem automatycznym" w dobrym stanie wizualnym był w zasięgu tej kwoty. 

Dobry stan wizualny to kwestia dyskusyjna, ważny jest jeszcze mechaniczny, no i oryginalność całości.

Jak pisałem, w tej kwocie będzie bardzo trudno o przyzwoity egzemplarz.

 

 

 Jeśli chodzi o Grand quartz to ofert jest zdecydowanie więcej. Pytanie, czy wymiana baterii w tym modelu jest bezbolesna.

Wymiana baterii to żaden problem w prawie każdym zegarku, ale kwarce też posiadają mechanizm ^_^ , i jego stan, oraz reszta ( jak wyżej) jest istotna.

Bedą jednak tańsze niż mechaniczne.

 

 

Jeżeli chodzi o spłycanie wypowiedzi to pisze z komórki i nie zawsze chce mi się chce pisać poprawną nomenklaturą bo to jest jednak trochę tapania. Myślę że w gronie pasjonatów każdy zrozumie moje płytkie wypowiedzi.

Żaden problem, jednak w kwestiach zegarkowych ( i nie tylko) istotna jest precyzja :rolleyes:

 

 

Co do KS z bazarku to widziałem, ale jakoś wizualnie ani kwotowo mnie nie powalił. 

Ok, rozumiem, to była tylko sugestia.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry stan wizualny to kwestia dyskusyjna, ważny jest jeszcze mechaniczny, no i oryginalność całości.

Jak pisałem, w tej kwocie będzie bardzo trudno o przyzwoity egzemplarz.

Wymiana baterii to żaden problem w prawie każdym zegarku, ale kwarce też posiadają mechanizm ^_^ , i jego stan, oraz reszta ( jak wyżej) jest istotna.

Bedą jednak tańsze niż mechaniczne.

Żaden problem, jednak w kwestiach zegarkowych ( i nie tylko) istotna jest precyzja :rolleyes:

Ok, rozumiem, to była tylko sugestia.

 

Jeżeli GS w dobrym, oryginalnym stanie jest mało prawdopodobny to oczywiście sobie odpuszczę.

 

O wymianę baterii pytałem, bo słyszałem, że w miektórych modelach GS serwis tylko za granicą ze względu na warunki w jakich należy wymieniać baterię - info zasłyszane więc nie wiem czy prawdziwe. 

 

zorientuję się w KS. do tej kwoty myślę, że coś znajdę. Oczywiście przed zakupem poproszę kolegów z forum o ocenę oryginalności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja baterię wymieniałem sam :)

O specjalnych warunkach pierwsze słyszę, być może jakieś nowej generacji gdzie bez odpowiednich narzędzi nie ma dostępu do mechanizmu potrzebny jest autoryzowany serwis..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zmieści się większość King Seiko, z GS to raczej tylko najmniej cenione przez kolekcjonerów ( co nie znaczy że niefajne a przy tym najnowsze i w najlepszym stanie ) modele linii 56GS, jeśli inne to raczej mocno zniszczone lub nieudolnie odnawiane, zadbane w pełni oryginalne to może być wielokrotność tego co chcesz wydać.

 

Wymiana baterii w kwarcowych vintage GS i KS jest zwykle bardzo łatwa, najczęściej mają osobną zakręcaną klapkę którą można odkręcić monetą, baterie są standardowe cały czas dostępne ale sam mechanizm też może - chociaż rzadko wymaga - potrzebować dodatkowego serwisu bo jednak zawiera też części mechaniczne. Być może są jakieś egzotyczne modele z utrudnionym dostępem do baterii ale nie kojarzę.

 

Najlepiej jak upatrzysz sobie jakiś konkretny model to wtedy zrób rozeznanie w sieci bo w różnych przypadkach problemem mogą być różne rzeczy - do jednych mechanizmów nie dostaniesz np. sprężyny, do innych czegoś innego bo już nie robią, trudno dostępne są fasetowane szkiełka i jeśli takie jest uszkodzone to czasem pozostaje tylko wymiana na zwykłe, praktycznie nie do zdobycia jest oryginalny medalion z dekielka. No i koniecznie poszukaj wtedy zdjęć jak powinien wyglądać fabrycznie dany model i rocznik bo to co się wystawia czasem mocno odbiega od stanu pierwotnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana baterii klapką była chyba do Grand Quartz włącznie. Pierwszy Grand Seiko  kwarcowe 9587 miał już płaski dekielek.

edit

Koszt wymiany baterii, uszczelki, test szczelności i sprawdzenie parametrów mechanizmu kosztowało mnie 7000 jen czyli 250zl. To jest standardowa procedura wymiany baterii w serwisie GS. W komentarzu do zegarka zasugerowali mi, że przy następnej wymianie baterii warto zrobić przegląd mechanizmu. Zegarek będzie miał wtedy prawie 10 lat. :)

Edytowane przez Gerwazy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, zegarek jak i sprzedający bardzo ok

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tez przymierzam się do zakupu pierwszego King Seiko. Co sądzicie o tym egzemplarzu? Nie działa szybkie ustawianie daty - czy to sprawa do naprawy przez typowego zegarmistrza?

post-1888-0-60898600-1567887800_thumb.jpg

post-1888-0-62778400-1567887809_thumb.jpg

post-1888-0-94686200-1567887816_thumb.jpg

Edytowane przez Obłomow

Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest to sprawa do naprawy przez typowego zegarmistrza.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A serwis Seiko? Rozumiem, że chodzi o wymianę uszkodzonej części. Czy koperta, tarcza, wskazówki są Waszym zdaniem ok?


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To (serwis w seiko) wcale nie znaczy że temat nie jest problematyczny. A reszta - wszystko zależy od ceny. Za np. 250 euro ok, za 500 nieakceptowalne.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest poniżej 250 EUR. Brak jest też tej śrubki regulacyjnej - to jest do dostania czy trzeba by szukać innego egzemplarza ze śrubką?


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziałające szybkie ustawianie daty w mechanizmach 56xx to najprawdopodobniej uszkodzony plastikowy element zespołu date corrector wheel rocker, ktoś mógł próbować zmienić datę w newralgicznych godzinach. Część oryginalna nie do dostania, można próbować przełożyć z innego egzemplarza, czytałem też coś o metalowych zamiennikach ale nie wiem czy i skąd można je zdobyć.

 

To nie jest śrubka regulacyjna tylko zamykająca dojście do niej, śrubka regulacyjna jest głębiej w środku, z boku mechanizmu, taka malutka.

Tą zewnętrzną da się dorobić jeśli zginęła i gwintowanie w kopercie jest nieuszkodzone, jak uszkodzone to więcej roboty ale też do ogarnięcia - kwestia kosztu.

 

Wolałbym brać ten z drugiego linku, wygląda znacznie lepiej chyba że ten pierwszy bardzo tanio a ma kto się nim zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tzw "newralgiczne" godziny do zmieniania szybkiej daty to pomiędzy 10 a 2??? pytam z ciekawości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs, dzięki za informację. Kupiłem go już, cena była naprawdę dobra. Czekam aż do mnie dojdzie. To szybkie przestawienie daty jeszcze mogę przeboleć, dużo bardziej będzie mnie denerwować brak tej "zaślepki". Czy możesz polecić kogoś kto da radę się tym zająć (np. z Krakowa)?


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Krakowa ale ze śrubką nie powinien mieć problemu jakikolwiek zegarmistrz który naprawia a nie tylko wymienia, jak dasz do przeglądu to pewnie zrobią. Jedyny problem że oryginalnie ona ma też uszczelkę i pewnie wyfrezowane na nią miejsce i wypadałoby żeby tak to zrobić bo inaczej nie wiem jak ze szczelnością.

Pod nią, w środku jest śrubka regulująca, obracanie w prawo zwalnia, w lewo - przyspiesza więc można sobie dokładnie wyregulować zegarek nie rozbierając go ( a tu jest trudniej bo otwiera się przez szkło ).

 

Jeśli problem z datą jest taki jak wspomniałem to quick set nie będzie działać ale o północy i kręcąc wskazówkami będzie się normalnie zmieniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad tym egzemplarzem https://m.olx.pl/oferta/seiko-ks-king-seiko-hi-beat-chronometer-28-800-bph-automatic-CID87-IDBG57g.html#position=1&page=1 Niestety z tego co wiem, sprzedający nie ma zdjęć mechanizmu i ich raczej nie zrobi bo nie potrafi się do niego dostać. Nie serwisował go też wcześniej i nie zna historii serwisowej. Także trochę się waham czy warto zaryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak mi napisał, że "mechanizm jest nieźle zabezpieczony przed ciekawskimi amatorami". I to powoduje iż nie wiem czy warto ryzykować kupowanie kota w worku. Gdyby nie to, pewnie bym się od razu skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.