Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Boniek88

Zakup vintage King/Grand Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzę z telefonu, koperta to chyba monoblok, niech idzie do zegarmistrza, to mu otworzy dostęp do mechanizmu, tak to nabywanie kota w w worku za 2, 200 pln...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od niego kupowałem GSa wszystko jak trzeba nie mam żadnych zastrzeżeń

Ten sam zegarek?, raczej nie....a kupujemy właśnie zegarek, nie sprzedającego ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek nie ten sam, ale sprzedający ten sam, więc o jakieś uczciwości, podejściu czy ogólnie wrażeniu co do samej osoby coś napisać mogę, chyba że jestem w błędzie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek nie ten sam, ale sprzedający ten sam, więc o jakieś uczciwości, podejściu czy ogólnie wrażeniu co do samej osoby coś napisać mogę, chyba że jestem w błędzie :-)

Podejście może mieć ok, ale nie wie co sprzedaje, wie tylko ile za to chce ;)

A kupujący ma prawo wiedzieć za co płaci....nie usłyszeć:

 "mechanizm jest nieźle zabezpieczony przed ciekawskimi amatorami"


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zakładam złej woli sprzedającego, ale przy zakupie zegarka vintage wolałbym wiedzieć co kupuję i jakie dodatkowe koszty mogą być z tym związane. Zgodnie z sugestią poprosiłem o to by mechanizm wyjął zegarmistrz. Zobaczymy co mi sprzedający odpisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przecież ten wspomniany wcześniej przez Marcina KS, koperta monoblok, dostęp do mechanizmu przez szkło, nie jakiś skomplikowany ale jednak trudniejszy niż klasycznie przez dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przecież ten wspomniany wcześniej przez Marcina KS, koperta monoblok, dostęp do mechanizmu przez szkło, nie jakiś skomplikowany ale jednak trudniejszy niż klasycznie przez dekiel.

 

 

Patrzę z telefonu, koperta to chyba monoblok, niech idzie do zegarmistrza, to mu otworzy dostęp do mechanizmu, tak to nabywanie kota w w worku za 2, 200 pln...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłośnika_Piękna mam nadzieje że go kupisz :-) bo mnie też trochę nęci a już brak mi pomysłów na tłumaczenie żonie po co mi kolejny zegarek :-)

przed ślubem było łatwiej ha ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony zrozumiałe jest że kupujący chciałby zobaczyć mechanizm, z drugiej zdarzyło mi się usłyszeć od zegarmistrza serwisującego któryś vintage że jak go otworzy to uszczelka będzie już do wyrzucenia bo ma kupę lat i rozleci się przy demontażu,  nowej nie ma i raczej nie zdobędzie więc póki działa to wolałby nie ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Zdecydowałem się zaryzykować. Argument Bugsa o ryzyku otwierania takich perełek z przeszłości trafił do mnie. Najwyżej będzie to źle ulokowana kasa. Ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana podobno ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierzę że się nie zawiedziesz 

ten gość ma trochę  ciekawych zegarków i od czasu do czasu przeglądam jego ofertę 

https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/rKY3/

pozwolę sobie pociągnąć wątek

małżonce, co bardzo dziwne wpadł ten w oko(nigdy nie lubiła vintage) za jakiś czas ma urodziny i tak chodzi mi po głowie że może 

https://www.olx.pl/oferta/seiko-goldfeather-25-jewels-14k-gold-filled-CID87-IDAl3qn.html#3626540319

napiszcie coś więcej o tym modelu, z jakiej okazji itd. będę wdzięczny 

osobiście mi się też podoba( może poza paskiem :-) ) ale na mnie za mały 

wpadł jej jeszcze w oko ten sarb ale jednak złoty kolor w jej oczach zawsze wygrywa 

https://www.chrono24.pl/seiko/sarb031--id12401168.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wreszcie dotarł do mnie - i jest wart każdego dolara, który zapłaciłem (łącznie niestety z cłem). Świetnie leży na mojej ręce - ma 38 mm, do mojego nadgarstka super rozmiar. Tarcza w bardzo dobrym stanie z ładnie mieniącymi się indeksami (po tylu latach nadal lśnią odbijając światło.) Koronka oryginalna, na wskazówkach nie ma ani śladu brudu czy korozji. Złoty medalion zachowany w bardzo ładnym stanie.

Cyka, chodzi punktualnie ale chcę go oddać do czyszczenia i smarowania.

Czy ktoś z forumowiczów zna adres mailowy do serwisu Seiko na Belgradzkiej w Warszawie? Chciałbym zapytać o wycenę usługi, a znalazłem tylko numer telefonu (chciałbym przesłać im tez zdjęcia zegarka).


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:) Ja zamieszczę zdjęcia jak King wróci od zegarmistrza - pojechał do Warszawy, czekam na efekty:)


Hutnik Nowa Huta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat zakupu Vintage Seiko, znalazłem taką stronkę z Holandii: 

https://vintageseiko.nl

ktoś z kolegów ma z nimi doświadczenia?  Wygląda to wszystko całkiem nieźle.
A może macie inne ciekawe propozycje gdzie można poszukać ciekawych okazji... 

Interesuje mnie King Seiko lub Type II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie widziałem różne dekielki przy KSach taki jak w tym modelu także więc nie mam podstaw twierdzić że coś jest nie tak. Może ktoś wie dlaczego w różnych modelach były takie różnice i z czego to wynikało?? https://m.olx.pl/d/oferta/king-seiko-hi-beat-5625-CID87-IDM6GlA.html  a w tym wypadku prosiłbym o wszelkie opinie o prezentowanym modelu w ofercie https://www.ebay.pl/itm/294615119101?hash=item44986df4fd:g:cYUAAOSwzQphr3HK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingi były produkowane dość długo. Początkowe serie miały medalion, którego jest kilka typów. Późniejsze, w tym KS Vanac były już bez medalionu. Oba zegarki są w dobrym stanie. Ten 45KS wręcz idealny, zapewne po renowacji. Ładny szlif koperty. Różnica wieku to 6lat. Sam rozważam tego automata z Łodzi. Chyba dobra lokata kapitału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, sprzedawca z ebaya potwierdził że koperta była odnawiana więc nie dla mnie, ten z Łodzi ciekawy i wygląda na oryginalny/dobry stan zachowania ale mam podobnego GSa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem ze wlasciciel takiego egzemplarza, nie moze nie zagladac na to forum :)
Naprawde ladny ten Twoj KS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Ostatni który mi się ostał z wintydży. 
Niestety coś mi się odkleiło i pozbyłem się większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.