Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rnc

Atlantic 53654.41.95R stop sekunda

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Zakupiłem zegarek 53654.41.95R atlantic worldmaster. Wydaje się, że nie posiada on stop sekundy? Czy można w prosty i bezpieczny sposób wymusić zatrzymanie się mechanizmu, żeby dokładnie ustawić czas lub czy można to jakoś łatwo zrobić w przypadku mechanizmu ETA 2804-2?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA 2804-2 nie ma stop sekundy, ETA 2824-02 (automat) posiada stop sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W moim poście jest link do strony Ety, gdzie są informacje o tym werku i stoi jak wół napisane, że ta funkcjoność jednak występuje ;-) BTW, mam ten werk w Stowie i zgadnij ...jest "stop sekunda" :-) Nie podawaj błędnych informacji, bo ktoś w nie uwierzy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten werk w Atlanticu 51651.41.65s i zgadnij...nie ma "stop sekundy" - nie podaję błędnych informacji tylko wiem z doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w linku który podałeś jest napisane że ma datę a mój zegarek nie ma więc nie wiem czy to ten mechanizm. Ale informacje na stronkach są ze to ten, chociaż też znalazłem że po prostu eta 2804:

https://www.google.com/amp/s/dolinski.pl/amp/atlantic-worldmaster-53654.41.95r/

Edytowane przez rnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, może to jednak nie 2804-2, który dla przykładu występuje także w HamiltonienKhaki Field Mechanical (na pewno w tej starszej wersji), bo ten werk na bank ma "stop sekundę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do najbardziej nurtującego mnie pytania: jak z dokładnością co do sekundy bezpiecznie ustawić czas? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam ETA 2804-2, mój jest z datownikiem i nie posiada stop sekundy.

Posiadam jeszcze Worldmastera The Original 53754.41.93RB  który jest na ETA 2824-2 (automat) który posiada stop sekundę ale nie ma daty (moduł jest dzięki czemu można usłyszeć dźwięk, związany ze zmianą daty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Poprzestańmy więc na tym, że też mam 2804-2 (aktualnie w Stowie) i "stop sekunda" jest  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak oddałbym go na przegląd to zegarmistrz może włączyć ta opcję skoro jest opcjonalna? xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chyba nie o taką opcjonalność chodzi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD ok dziękuję za odpowiedzi. Rozumiem że nie ma sposobu na dokładne ustawienie czasu jak tej opcji nie ma w zegarku i trzeba dostosować wzorzec do zegarka a nie zegarek do wzorca w celu pomiaru odchylenia dobowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzestańmy więc na tym, że też mam 2804-2 (aktualnie w Stowie) i "stop sekunda" jest  ;)

 

Ja też mam w Laco.

 

Stop sekunda w eta 2804-2 jest opcjonalna, może być lub nie.

 

Właściwie to jedna dźwigienka.

 

ale jak oddałbym go na przegląd to zegarmistrz może włączyć ta opcję skoro jest opcjonalna? xd

 

Nie sądzę, by to była część zamienna, którą można bez problemu ściągnąc do serwisu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień dobry,
Od wczoraj moje zbiory są bogatsze o model Atlantic Speedway Royal 68650.41.25B. Mimo że pracuje na ETA 2804 to nie ma stop sekundy. W Airmanie na tym mechanizmie stop sekunda była. Czy zatem jest możliwość w  Polsce, w Warszawie modyfikacji tego mechanizmu i dodania tej nieszczęsnej stop sekundy. No i oczywiście, czy ewentualna gra warta byłaby świeczki?

pozdrawiam

20200704_135715.jpg

Edytowane przez Zdroker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Wiem że pewnie dostanę nagrodę złotej łopaty, ale podepnę się pod temat. Instrukcja w moim Atlanticu super de luxe mechanical, w rozdziale dotyczącym pracującej w nim ETY 2804-2 jak wół podaje że trzecia pozycja koronki służy ustawianiu godziny przy zatrzymanej sekundzie, choć opis obejmuje też zbiorczo ETĘ 2824. Czy Atlantic leci w kulki? Też nie ma hakowania, co więcej - może być to tylko wrażenie, ale po całkowitym wyciągnięciu koronki, przy jej wyciskaniu, wyczuwalny jest jeszcze dodatkowy klik: jakby: 1 pozycja - nakręcanie, 2 - zmiana daty, 3 - ustawianie wskazówek, 4 - hacking. Oglądałem pod lupą oznaczenia werku, że może jakaś inna wersja, nie 2804-2, tylko np. 1 czy coś, co tłumaczyłoby brak hackingu, ale mechanizm wyraźnie opisany jest jako 2804-2. WTF? Hacking nie jest mi potrzebny do szczęścia, w Seiko Snzh55k1 też go nie mam i żyję, ale jeśli powinien być a go nie ma, to czuję się trochę oszukany. Jeżeli Atlantic świadomie wyposaża wszystkie manuale w wersję bez hackingu, to jest to do przeżycia, jeśli w innym egzemplarzu mojego modelu hacking by był, uważałabym to za co najmniej dziwne, choć już jako dziwne postrzegam wypuszczanie przez ETĘ werku o jednym oznaczeniu, a różniącego się parametrami poszczególnych egzemplarzy. Spać spokojnie czy olać temat? Niby głupota ale wkurza.

IMG_20210302_201218.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że producent zegarka (Atlantic to marka, nie wiem, kto jest producentem) nie ma nic do tego, to jest cecha mechanizmu.

Aktualna strona ETY podaje, że 2804-2 posiada stop sekundę.

image.thumb.png.10201f45eb1b7b27b75e1688e998d3ea.png

 

Podobnie 2824-2 - również wg ETY ma:

image.thumb.png.83bdab93eb0210262874a85f4c6dd688.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że mechanizm to wyrób ETY sam pisałem w poście, przeca wiadomo że Atlantic nie robi werków inhouse, ale na to jaką wersję zamawia u producenta na pewno ma wpływ. Drogą mailową zasięgnąłem informacji bezpośrednio ze Szwajcarii, pisząc na adres Atlantica. Odpisano mi że w posiadanym przeze mnie zegarku montowany był wariant bez stop sekundy, zatem moje wątpliwości zostały rozwiane.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale mechanizm oznaczony jest na płycie 2804-2, czy tylko w instrukcji tak jest?

To dziwne, że ETA dostarcza wersje zubożone....

Chyba, że to stara wersja tego mechanizmu.

Edytowane przez Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To starsza wersja ETY 2804-2. Oznaczenie jest na płycie. Mi tam ta stop sekunda do niczego nie jest potrzebna, aktualnie posiadając dwa zegarki mechaniczne i jeden automat - żaden z nich nie ma tej funkcji. Gorzej gdyby Atlantic miał mieć a nie miał, bo oznaczałoby to jakieś uszkodzenie werku, więc w sumie jest ok. Jedynie wypadałoby aby ETA jakoś odróżniała wersje mechanizmu czy to za pomocą innej referencji, albo chociaż wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.