Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomekr89

Różnica jakości widoczna gołym okiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem w rękach jednocześnie 2 zegarki Rolex date just i Oris Aquis 39.5. Byłem pod wrażeniem jakości wykonania Orisa (szczególnie bransolety). Szczerze mówiąc nie widziałem różnicy w jakości obu zegarków. Czy mam za słabe oko czy z zewnątrz jest to po prostu ten sam poziom jakościowy?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Większość podróbek Rolka jestem w stanie rozpoznać z zamkniętymi oczami i bez oryginału do porównania. Jeśli krawędzie ogniw w bransolecie (szczególnie pierwszego w bransolecie Oyster) są odpowiedniej gładkości/ostrości, wystarczy zacząć nakręcać zegarek manualnie. Jeśli jakimś cudem nakręca się tak gładko jak oryginał, trzeba otworzyć oczy i zerknąć na pozycję, rozmiar i precyzję wykonania logo na szkiełku. :)

 

Ten kanał na YouTube kojarzę, oglądałem kilka porównań dużo wcześniej przed porównywaniem Orisa i Rolexa. Bogaty w tą wiedzę wciąż sądzę, że gołym okiem są porównywalnej jakości. 

Notabene to bardzo dobrze świadczy o Orisie. Nie widziałem lepszej bransolety w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez tomekr89

Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który Datejust to był ? Jaka branzoleta, jubilee ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36mm, 2019, bransoleta jubilee z zapięciem jak w Oyster


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jednak myślę, że patrzyłeś nie tam gdzie trzeba, Wykonanie branzolet w obecnych Rolexach jest naprawdę doskonałe, i dopiero najwyższa półka "czterech wielkich" ją przebija.

Mam też wrażenie, że zatraciła się niejako zdolność ludzi do rozumienia, odbierania wysokiej jakości wykonania.

Lat temu kilkanaście bmw władowało do serii 7 plastiki najgorszego pochodzenia, najgorszej jakości, żenujące sreberka, i ludzie przeszli nad tym do porządku dziennego twierdząc, że to materiały najwyzszej jakości itp no bo to seria 7.

od tamtej pory nastąpił zwrot, w urządzeniach domowego użytku, tych droższych, pojawiać się zaczęły elementy o żenującej jakości odlewu/wtrysku etc i nikt tego nie widzi.Mnie oczy krwawią jak widze obudowy soczewek w reflektorach samochodów,

 

Ale jeśli ktoś nie widzi różnicy, to rzeczywiście nie ma sensu przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość pospolite zjawisko, ze zdobywa się renomę i uznanie, a potem to już jedzie na "opinii" i odcina kupony. ;)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boogie ja nie twierdzę, że Rolex jak BMW stracił na jakości. Ja twierdzę, że dużo tańszy Oris był tak dobrej jakości, że gołym okiem sprawiał wrażenie tero samego poziomu. Oczywiscie przez szklany dekiel widać ete 2824, ale gdyby nie to (no i jakość samego zapięcia, które jednak w Rolku jest lepsze), to zegarek naprawdę robi super wrażenie. Jeśli masz jakieś pro tipy na co zwrócić uwage, podziel się.


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris nie wkłada ety a sellite do swoich zegarków. Kolejną rzeczą w Orisie (wersja 39.5mm), która mi się nie podoba to brak proporcji - zegarek jest za gruby w stosunku do swoich rozmiarów co wygląda słabo. Generalnie całościowo Orisy to fajne zegarki, ale ja bym na dzień dzisiejszy nie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmu - w tym przypadku sprowadza się to do tego samego. Jest tam bodajże jeden kamień więcej niż 2824.

A design - o gustach trudno dyskutować :)


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.