Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
yacajackowski

Casio MTP-SW320D vs Lorus RT351GX9

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Szukam sobie czegoś taniego do codziennego noszenia. Wpadły mi w oko dwa zegarki znanych i lubianych firm czy Casio i Lorus.

 

Czy ktoś miał styczność z tymi modelami, może mi coś więcej powiedzieć? Oby dwa podobają mi się prawie tak samo, chociaż Casio wygrywa bo to kwarc w którym sekundnik śmiga jak w automacie.

 

Casio MTP-SW320D:

6a25c7e69dea2385med.jpg

 

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-casio-meski-mtp-sw320d-datownikiem-8402879997?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Lorus RT351GX9:

bc925a6364062f15med.jpg

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-lorus-rt351gx9-grawer-7904534369?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Najlepiej byłoby wziąć dwa ale kurde mieszkanie zmieniam i każda złotówka jest na wagę złota więc wybiorę jeden a drugi pewnie poczeka na lepsze czasy.

 

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tymi konkretnymi modelami to dzielcie się wrażeniami. Oczywiście jeżeli macie jakieś inne propozycje do 300zl w tym stylu to chętnie namieszam sobie w głowie.

Edytowane przez yacajackowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 2

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem te Lorusy te modele, na zdjęciach lepiej prezentują się niż na żywo. Dużo polerowanej stali na kopercie, szybko to będzie łapać ryski. Bransoleta tandetne jakości jak to w Lorusach.

Casio z kolei lepsze wykonanie tyle że wodoszczelność tylko 50m.Troche szkoda płacić 3 stówy i nie mieć tych 100m.

 

Rozgladnalbym się za chronografami Seiko, lepsza jakość wykonania, ostatnio przeglądając widziałem chyba dwa modele w okolicach 300zl na allegro w stanie prawie nowym.

Jak chcesz zupełnie nowy z gwarancją to szukalbym w Polsce Casio ale z linii Edifice.

A w zagranicznych sklepach można wyłapać fajne Citizeny Eco w stylu pilota też trochę z hakiem 300zl. Polecam przeglądać peppera wpisując "zegarki" często wrzucają fajne okazję na stronach sklepów zagranicznych.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lorus Heuer  :blink:

 

Bierz etgo który Ci się podoba. Od strony technicznej to to samo.

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag? Mi się od razu skojarzył z chrono Seiko

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też podobny styl 688b6671e42ecd4775ebf67a7f770c8a.jpg08a7ec08bebe109a7dde133ece69d0d2.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kopie sobie z nudów w pracy i wpadł mi do głowy jeszcze jeden Casio, chyba podstawowy z serii Edifice i ma fajną cenę na zegarowni:

 

9c5eedadd86813f8med.png

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efv-100d-2avuef

 

Miał ktoś z nim styczność? Na razie wyszedł na faworyta - niebieska tarcza, idealny rozmiar, 100m wodoszczelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macalem na żywo, ale jak wpadł w oko to bierz śmiało. Mi się podoba, świetny jest

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Casio na żywo jest malutkie, mniejsze niż dwa pokazane w pierwszym poście zegarki.

Polecam mierzyć na zywo

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Edifice z czarną tarczą na pasku bo bransa to straszny szajs. Sam zegar świetny, w idealnym rozmiarze dla mnie, nadgarstek 17.5 cm. Ma zakręcona koronę i jest codziennym edc. Polecam zdecydowanie. Kilka dni temu gościł na bazarku z białą tarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Na taki nadgarstek ok. Ja mam 19cm i trochę wydawał mi się zbyt małej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Lorus bardzo retro, w Casio smuci mnie czcionka (napis WR) i owe WR. Jedyne, co mnie się nie podoba - ale widze że to juz praktycznie powszechne - to wskazówka chronografu pracująca non stop jako zwykła sekundówka. Gdyby ten Lorus miał wskazówkę chrono zaparkowaną na 12 jak w mechaniku czy wcześniejszych kwarcach, brałbym. A tak...

 

Ten ostatni edifice kiedyś gdzies leżał u mnie w domu. Na plus mieniąca się tarcza, na minus bransoleta hollow link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Ale piszemy o zegarkach za 200 kilkadziesiąt złotych... Warto o tym pamiętać :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było ale robota pochłonęła w całości. Takie Casio kupiłem, po weekendzie będzie wiec wrzucę jakieś realne zdjęcia:

 

0238ce2d94905230.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.