Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mr.gnomon

Szkolenie zegarmistrzowskie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem zainteresowany nabyciem umiejętności praktycznych w zakresie demontażu, czyszczenia, montażu i konserwacji zegarków mechanicznych naręcznych. Cel niekomercyjny. Czy jestem skazany na samokształcenie? Kursy teoretyczne mnie nie interesują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakoleguj się z lokalnym zegarmistrzem, ja tak zrobiłem kiedyś...

Popracujesz trochę w wolnej chwili jako terminator :) to nabedziesz umiejetnosci.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można spróbować. Mistrz musiałby wykazać dużo sympatii dla adepta, biorąc pod uwagę kłopot i ryzyko. Następcy ze mnie nie wychowa. Nie zauważyłem aby zegarmistrzowie mieli takie obłożenie robotą, żeby poszukiwać pomocników. Tym bardziej, że 80% roboty to wymiana baterii lub paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy który, ja zacząłem od mycia i rozkręcania zegarow :)

I jedyne na co musiałem uważać to palce (sprężyna) :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popracujesz trochę w wolnej chwili jako terminator :) to nabedziesz umiejetnosci.

 

Tylko pamiętaj, że jak każe Ci "teleportować" się w przeszłość, żeby uratować jakiegoś gówniarza, który ma coś tam zrobić w przyszłości to znaczy, że źle zrozumiał Twoją prośbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko z racji że w dniu dzisiejszym rozleciała mi się szybka zmiana daty w kopercie slavy (bolec w kopercie z automatem).... Czy da się to jakoś naprawić - cześć zamienna? Czy muszę dorabiać..... w swoim zakresie - majsterkowanie

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gizmo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr.gnomon o ile rozumiesz angielski, to gorąco polecam filmy na YT z kanału: watch repair channel. Autor, zegarmistrz, Mark Lovick, w rewelacyjny sposób pokazuje mnóstwo cennych wskazówek. Ja nauczyłem się od niego serwisować mechanizmy i robić najprostsze naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę pod pytanie o szkolenia. Kanały na youtube już od dawna w subskrypcjach. Ale może potrafili byście chociaż podpowiedzieć jakie narzędzia są niezbędne na start? Sprzęt tani nie jest i na początek chciałbym kupić te najbardziej podstawowe ale jednak wystarczające w większości przypadków. Ćwiczyć wiadomo zacznę od ruskich (bo nie będzie aż tak szkoda jak uszkodzę) a później jakieś seiko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę pod pytanie o szkolenia. Kanały na youtube już od dawna w subskrypcjach. Ale może potrafili byście chociaż podpowiedzieć jakie narzędzia są niezbędne na start? Sprzęt tani nie jest i na początek chciałbym kupić te najbardziej podstawowe ale jednak wystarczające w większości przypadków. Ćwiczyć wiadomo zacznę od ruskich (bo nie będzie aż tak szkoda jak uszkodzę) a później jakieś seiko...

Zestaw śrubokrętów, pinsety, olejki do smarowania, myjka ultradźwiękowa, benzyna ekstrakcyjna i lub podobne do gronala (ale można się obejść), może jeszcze praska do zaciskania, urządzenie do zakładania wskazówek lub można pinsetą, klucze do odkręcania dekielkow, nożyki....., Mata na stół , dobre swiatło, demagnetyzer, imaki do mechanizmów, lupki, na początek myślę że wystarczy. No i dużo czasu cierpliwości spokoju. Wiele z tych rzeczy można zakupić na zaprzyjaźnionym portalu "ping pong" w dobrych cenach jednak nie wszystko będzie dobrej jakości. Na początek wystarczy.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkoe dzięki. Sporo tego ale w końcu to nie jest tanie hobby :)

I jeszcze sporo brakuje... Do czyszczenia wystarczy. Mam znajomego zegarmistrza, który niechętnie dzieli się swoją wiedzą, trochę podpatrzyłem, trochę YouTube, podwarpiński, dedukcja, "zaparcie" itp. jak nie idzie dziś trzeba odłożyć na jutro..... itd. powodzenia

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... trochę podpatrzyłem, trochę YouTube, podwarpiński...

Podwapiński, Aleksander, znany jako brat Wawrzyniec.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maria...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś trzeba zacząć ale zaparcia mi mam nadzieję nie zabraknie. ;)

Edytowane przez KamilKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze sporo brakuje... Do czyszczenia wystarczy. Mam znajomego zegarmistrza, który niechętnie dzieli się swoją wiedzą, trochę podpatrzyłem, trochę YouTube, podwarpiński, dedukcja, "zaparcie" itp. jak nie idzie dziś trzeba odłożyć na jutro.....

Uważam, że nie ma takich, którzy niechętnie... nie wiedzą, albo nie na tyle aby się swobodnie wiedzą dzielić. Są jeszcze telefony, przy pomocy których możny nieco informacji uzyskać, a kiedy rachunek przyjdzie, to się wiedza dodatkowo utrwali. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.