Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Deutsche Uhren Industrie Glashutte No.2308

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt bardzo OK.

Jeżeli chodzi o koło balansowe z osią. Drobne pływanie może być efektem video.

 

Ale...

Sprężyna włosowa.... no nie jest to "spiral breguet".

Wiem, nie powinien być żaden spiral ale kurventafel i nie Breguet ale Helwig z Glaßhutte.

 

post-89854-0-34826200-1577647806_thumb.jpg

 

Jak sprężyna ma pracować, świetnie pokazują rysunki US patentu z 1896 roku wydanego dla niejakiego W.W.Griscoma.

 

post-89854-0-00639300-1577647925_thumb.png

Tylko nieprawdopodobny zbieg okoliczności i przypadek spowodował, że patent jest identyczny z wcześniejszym opracowaniem z Glaßhutte a te są bardzo podobne do opracowań z 1858 roku Eduarda Phillipsa i do opracowań Bregueta.

To chodzi o to aby sprężyna cały czas pracowała koncentrycznie.

Na twoim wideo można zobaczyć dużą niekoncentryczność przy rozwijaniu. " Wybauszenie" (piękne słowo) na godzinie od 11 do mostka balansu.

Powoduje to różne amplitudy przy zwijaniu i rozwijaniu sprężyny włosowej, więc spory spadek dokładności pracy zegarka lub niemożliwość regulacji, oraz pulsujące naciski promieniowe na czopy osi balansu i kamienie.

Ta sprężyna jeżeli jest oryginalna na pewno miała poprawnie poprowadzoną końcówkę na ostatnim zwoju i odpowiedni kąt w stosunku do pierwszego zwoju. Wymaga prawdopodobnie drobnej poprawki. Drobnej korekty.

 

Ja używam od pewnego czasu tablicy z Glaßhutte wydrukowanej w skali 1:1 do rozmiarów sprężyny.

Rezultaty są bardzo dobre....

Polecam.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę to - dramatu nie ma. Za dużo się narobiłem z tym włosem żeby znów to rozpieprzyć. Płaskie włosy pracują jeszcze bardziej niekoncentrycznie i tez musi być - szczerze mówiąc mnie się podoba, jeden z lepszych efektów jakie przy formowaniu włosa udało mi się uzyskać :) Często włos wyglada jak ‚breguetowski’, a pracuje jak płaski - to wcale nie jest prosta zabawa :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.