Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Nie do wiary...

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę, że będzie odwrotnie i właśnie ta zbytecznośc zegarków i ich pozornie niepraktyczny charakter będą siłą przetrwania branży.

 

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Powtórka z historii (w jakimś uproszczeniu) po upowszechnieniu zegarków kwarcowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam, że nauka czytania zegarka w szkole zazwyczaj odbywa się w klasie drugiej, ponieważ dzieci muszą już liczyć do sześćdziesięciu ;)

Jest fajna aplikacja wydana przez Timexa do nauki czytania godziny. Moja ośmioletnia córka chętnie się tą aplikacją bawiła, polecam:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Timex.TimeMachines&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki mechaniczne przetrwają i będą coraz droższe bo nie są już przedmiotem użytkowym a luksusową biżuterią. Kryzys kwarcowy czy smartfon zabijający Nokię to przykłady zastąpienia przedmiotu użytkowego jego doskonalszą wersją - nie grozi to luksusowej biżuterii. Co więcej - jak słusznie zauważył JCB - potencjał dla rozwoju zegarków jest ogromny - co to jest 1 milion Rolexów jeśli tylko w 2 krajach świata osób które stać na nie jest kilkaset razy więcej... dlatego jedynym wyzwaniem będzie przekonanie kolejnych pokoleń że zegarek jest tak samo ważny albo ważniejszy w budowaniu poczucia sukcesu / zadowolenia/ spełnienia/ przynależności itd jak inne luksusowe przedmioty albo luksusowe doświadzcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rewolucja kwarcowa, gdzie ścierały się różnice technologiczne, lecz rewolucja ideologiczna.

 

Zegarki kieszonkowe nawet uznanych marek są drastycznie tanie. Wynika to z faktu, iż straciły swą funkcję użytkową. Kto będzie nosił wielki zegarek po kieszeniach, skoro może mieć to samo wygodniej na nadgarstku? Oczywiście, znajdą się zapaleńcy, ale jest ich tak mało, że nie utworzą rynku pozwalającego na utrzymanie cen. Myślę, że podobnie będzie z zegarkami, bo kto nosi przy sobie kalkulator, aparat fotograficzny, MP3, nawigację czy latarkę, skoro mamy to wszystko w smartfonie, z którym nigdy się nie rozstajemy?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biżuteria nie pełni funkcji użytkowej więc postęp technologiczny jej nie zagraża

Musieliby przestać jej pożądać a na to się nie zanosi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje. Aby dobrze wykształcić dziecko z UK to trzeba dobrze zapłacić;) publiczne szkoły mają niski poziom w porównaniu do polskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje. Aby dobrze wykształcić dziecko z UK to trzeba dobrze zapłacić;) publiczne szkoły mają niski poziom w porównaniu do polskich

Ale tu nie trzeba byc w uk aby widzieć różnice w poziomie kształcenia. W PL to już widać na poziomie przedszkola państwowego vs. prywatnego a i później w kształceniu podstawowym.

Moj 5 - latek ma dwa zegarki oba na beterie. Chwilowo woli nosić elektronika bo sie swieci ale czasem wraca do wskazowkowca bo lubi się przeglądać jak sekundnik skacze i powoli zaczyna nawet ogarniać czas na nim.

A nieumiejętność odczytu godziny z zegarka analogowego to wg mnie jest jak choroba a brak tej umiejętności kiedyś się zemści bo takie zegarki mogą służyć nie tylko do odczytu godziny. :)

Udanej zabawy sylwestrowej życzę i szczęśliwego nowego roku :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.