Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
RagnarPL

Seiko SNK809 problem

Recommended Posts

Witam,


 


Mam następujący problem z zegarkiem Seiko SNK809: Leżąc na biurku lub znajdując się w rotomacie zegarek chodzi prawidłowo, trzyma rezerwę chodu, prawidłowo zmienia datę itd. Natomiast po założeniu na nadgarstek już po kilkudziesięciu sekundach zatrzymuje się. Ruchy nadgarstkiem nie powodują jego nakręcania i zegarek nie zaczyna ponownie pracować. Muszę go ściągnąć z nadgarstka, poruszać nim kilkukrotnie i wtedy zegarek zaczyna znowu pracować. Zegarek kupiłem w kwietniu tego roku na stronie www.zegarki24h.pl. Oczywiście po zdiagnozowaniu tej usterki zareklamowałem czasomierz. Ku mojemu rozczarowaniu reklamacja nie została uznana i otrzymałem takową odpowiedź:


 


 


„Piszę w nawiązaniu do Pana reklamacji dotyczącej zegarka marki Seiko, SNK809K1. Zgłaszana usterka: nie trzyma rezerwy chodu.


Reklamowany czasomierz został poddany ekspertyzie serwisanta z wieloletnim doświadczeniem. Reklamacja została odrzucona jako niezasadna. Zegarek był testowany kilka dni i nie wykazał żadnych niepokojących objawów. Nie późnił, nie śpieszył. Wskazywał prawidłową datę. Po odłożeniu trzymał rezerwę chodu przewidzianą przez producenta.


W związku z powyższym reklamacja została odrzucona jako niezasadna. Rezerwa chodu zachowana jest jedynie w przypadku pełnego naciągu. Wymagane jest aktywne noszenie zegarka, które zapewni powyższe.”


 


Otóż osoba testująca zegarek, prawdopodobnie w żadnym momencie przeprowadzania ekspertyzy nie założyła go na nadgarstek. A to właśnie jest klucz do sprawdzenia czy czasomierz działa prawidłowo. 


 


Jeżeli jednak zegarek zostanie założony na nadgarstek to już po kliku sekundach wskazówka sekundowa zatrzymuje się i zegarek przestaje chodzić. Nie jestem ekspertem, ale wg mnie problem leży po stronie którejś części mechanizmu np. wachnika.


 


Bardzo lubię ten zegarek i nie zależy mi na zwrocie pieniędzy lub wymianie. Chciałbym aby zegarek cieszył mnie na nadgarstku i chodził prawidłowo.


 


Zwracam się do forumowiczów o pomoc. Może ktoś spotkał się z podobnym tematem. Z góry dziękuje za pomoc.

post-108917-0-07031200-1567202364_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By kruka
   Poszukuję sprawadzonego serwisu - perypetie z trudno się nakręcającym SARBEM opisałem jakiś czas temu w wątku:
   Problem (w przeciwieństwie do wcześniejszego "zacieku") nie ustąpił - nawet po całodniowym intensywnym użyciu (cały dzień na nogach, w ruchu) zegarek osiąga maks. 30 h rezerwy. Podejrzewam, że może mieć za sucho. Kupowałem na na ebay: https://www.ebay.pl/itm/253552207028, nieby jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę odsyłać, a serwisu Zibi się obawiam (bazując na doświadczeniach sznownych kolegów).
   Może mógłby ktoś polecić jakiś zacny serwis / zegarmistrza, najchętniej z opcją korespondencyjnego dostarczenia zegarka (jeśli tylko stacjonarnie, to optymalnie byłoby z Lubelskiego lub Mazowieckiego)?
   Dzięki i pozdrawiam
  • By beriam
   Od jakiegoś choruje na ten zegar, dodam, ze to nie jest choroba przewlekła, idzie się jak sadze wyleczyć 😉 Ogólnie chciałem go nabyć jako opcja wakacyjna, w sumie w pracy tez by dał rade, po wymianie paska na jakaś gumę, alby można było się spokojnie w nim wykapać i deszcz tez mu był nie straszny. Rozmiar tez jest dla mnie poprawny, mam Hama 39 i jest idealnie 👌 Alternatywą jest Alba APBT 209, ale koszt zdecydowanie większy. Koszt to +- 260 pln (ebay) Co sadzicie, moze ktoś miał. Opinie wszelakie mile widziane.   Tak po cichu tez zastanawiam się od jakiegoś czasu na Citizenem BN ...🤐   ps. Foto poglądowe.  


    
    
  • By MISTYK
   tarcza 38,9  Templariusz 

  • By JestemTuNowy
   Część wszystkim ? 
   Jestem nowym użytkownikiem forum, nie znam się na zegarkach i poszukuje porady.
   Znalazłem w domu zegarek, wiem o nim tylko tyle że jest marki Seiko i należał do mojego ojca.
   Czy ktoś mógłby powiedzieć mi co to jest za zegarek i czy opłaca się oddawać go do renowacji do zegarmistrz? (Nie biorąc pod uwagę że to pewnego rodzaju pamiatka. Chodzi mi o to czy przypadkiem cena renowacji nie przekroczy wartości nowego zegarka podobnej jakosci.
    
   Zegarek nie działa (na 99% to wina baterii)
   Z góry dziękuję za pomoc ?×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.