Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ICE

Nasze paski hand made - czyli mniej lub bardziej udane rękodzieło ;)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.01.2020 o 19:17, Keks napisał:

Pochwal się jak skończysz 😉

Jeszcze niedawno był to kawałek skóry, a teraz można przyjąć, że udało się skończyć 😁. Jak skóra trochę się"zestarzeje" to dopiero nabiarze prawdziwego charakteru. 

 

20200711_153255_copy_767x1023.jpg

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie zaglądałem na forum od baaardzo dawna, widzę twoje dzieło i aż mi dech zaparło.

Jest świetne, ile godzin spędziłeś tak z ciekawości spytam nad tym projektem ?

Naprawdę robi wrażenie.

 

Edit: 

Myślę że jak by kręcili kolejną część piratów z karaibów, mogli by dać ten element ubioru, głównemu bohaterowi, na pewno by pasował. ; )

Edytowane przez Keks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do kolegów doświadczenia. Uwielbiam paski z podkładką, kolega kupił fajny automat do którego oryginalny pasek pękł po tygodniu. 

Zrobiłem coś takiego. Skóra z odzysku, farbowanie ręcznie, cięcie, dziurki, szycie, klejenie także

IMG_20200920_124632.jpg

IMG_20200920_124617.jpg

IMG_20200920_124416.jpg

IMG_20200920_124404.jpg

IMG_20200920_124357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyszło ekstra, kilka drobnych detali które w zasadzie i tak są od spodu i nie widoczne, pasek bomba ; )

Świetnie się zgrywa z zegarkiem, który również bardzo mnie się podoba.

Edytowane przez Keks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 20:39, Keks napisał:

Jest świetne, ile godzin spędziłeś tak z ciekawości spytam nad tym projektem ?

Trochę ciężko określić, ponieważ robiłem to w wolnych chwilach w ramach relaksu i trwało w sumie pół roku. Jednak po zsumowaniu wszystkiego wyszło by pewnie około 30 godzin. 

@krywoj75 wyszło całkiem fajnie, a a każdy następny powinien być lepszy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No walczę, chociaż przyznam że chciałbym zachować nieco surowości skóry. Szukam starych toreb etc, staram się nie odnawiać ich. Teraz pracuję nad szerokimi paskami do Mołni pasówki i chrono. Kupiłem tez stemple zobaczymy jak wyjdą zdobienia, bo akurat do Mołni będą pasować ;) Moje najstarsze paski znoszą trudy użytkowania już 3-4 lata i mimo widocznych obecnie niedoskonałości i niedociągnięć mam do nich sentyment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki nowy pasek do pilota w stylu B-uhr. W zawiązku z tym, że jest tam tyle warstw, to wziąłem bardzo miękką skórę, a teraz wydaje mi się, że z twardszej byłby lepszy. 

spacer.png

spacer.png

 

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc musiałem zrobić nowy, sztywniejszy pasek z gróbszej skóry. Tak jak poprzednio budową nawiązujący do pasków stosowanych w zegarkach B-uhr z czasów wojny. Skóra juchtowa, barwiona ale wvróżnym natężeniem, tak żeby nie zrobił się "plastikowy" i od razu wyglądał na używany. Klamra, nity i prostokątne oczko - czyli wszystkie elementy metalowe są piaskowane, żeby pasowały do koperty. A oto efekt końcowy :)

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

I po rozpięciu klamerki

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było, przez ten czas trochę porobiłem w skórze. 

Dla mojej szwagierki do jej zegarka wypracowałem brązowy pasek z którego naprawdę jestem zadowolony. Mojej szwagierce się super podoba.  Obok jej stary pasek skóropodobny.

IMG_20220226_194532.jpg

IMG_20220226_194701.jpg

IMG20220422165419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.