Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mesje

Kwarc za 3400 zł ... Jak to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio spodobał mi się zegarek kwarcowy Certinki za 3400 zł (detal). 

Chciałbym się zapytać was o kilka rzeczy. Przeglądając fora i filmy na yt spotkałem się z taką zasadą, której wielu pasjonatów zegarków przestrzega a konkretnie, że nie powinno się kupować zegarka kwarcowego za więcej niż 1000 zł "bo można mieć za te pieniądze dobry automat".

Nie rozumiem... W ofercie Tissota czy Certiny czy innych chwalonych marek jest bardzo dużo zegarków kwarcowych. Bulova słynie z zegarków kwarcowych, w których płynie sekundnik i są one bardzo chwalone.

Longines, TAG i Maurice też mają w ofercie kwarcowe zegarki. Ludzie mówią, że zegarek kwarcowy to zegarek bez duszy... to znaczy, że jeśli kupiłbym rejsingową Certinę DS Podium za 3400 zł to bym przepłacił? Większość tych modeli z motywem wyścigów są kwarcowe...

 

W związku z tym co napisałem, chciałbym się was zapytać co sądzicie o tych zegarkach. 

 

Seiko 1100 zł

Certina 3400 zł

Tissot 1800 zł

 

zegarek-seiko-ssc719p1-1.jpg

wm_Certina_DS_Podium_Big_Chrono_Precidri

T055.417.11.057.00_291727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszy jak dla mnie Seiko i tu dostaniesz najlepszy stosunek ceny do jakości z tych trzech.

 

W Certinie masz system DS i nowy mechanizm precidrive oraz tytan, dla tego taka cena. Sam lubię Certiny i precidrive tez jest ciekawy ale za kwarca trochę dużo kasy. Sam tytan dla jednych zaleta, inni unikają, co kto lubi.

 

A Tossota choć droższy Japończyk bije na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ostatnio spodobał mi się zegarek kwarcowy Certinki za 3400 zł (detal). 

Chciałbym się zapytać was o kilka rzeczy. Przeglądając fora i filmy na yt spotkałem się z taką zasadą, której wielu pasjonatów zegarków przestrzega a konkretnie, że nie powinno się kupować zegarka kwarcowego za więcej niż 1000 zł "bo można mieć za te pieniądze dobry automat".

Nie rozumiem... W ofercie Tissota czy Certiny czy innych chwalonych marek jest bardzo dużo zegarków kwarcowych. Bulova słynie z zegarków kwarcowych, w których płynie sekundnik i są one bardzo chwalone.

Longines, TAG i Maurice też mają w ofercie kwarcowe zegarki. Ludzie mówią, że zegarek kwarcowy to zegarek bez duszy... to znaczy, że jeśli kupiłbym rejsingową Certinę DS Podium za 3400 zł to bym przepłacił? Większość tych modeli z motywem wyścigów są kwarcowe...

 

W związku z tym co napisałem, chciałbym się was zapytać co sądzicie o tych zegarkach. 

 

Seiko 1100 zł

Certina 3400 zł

Tissot 1800 zł

Pasjonatami może i są, natomiast nie mają zielonego pojęcia czym się pasjonują.

To oczywiście wierutne bzdury.

 

Z wybranych przez Ciebie egzemplarzy Seiko będzie miało najlepszy stosunek jakości do ceny, natomiast mnie wizualnie, technicznie odpowiada Certina.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171412-kt%C3%B3ry-z-tych-dw%C3%B3ch-kwarc%C3%B3w/?view=findpost&p=2457975

 

http://watchesbysjx.com/2013/05/explained-seiko-9f-quartz-movements-definitive-proof-that-high-end-quartz-exists.html

 

https://timelessluxwatches.com/reviews/not-just-quartz-grand-seiko-9f-movement/

 

http://www.oysterquartz.net/the_5035_movement.htm


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak subiektywnie rzecz biorąc kupując ta Certine pomimo najładniejszego designu (rzecz gustu), najlepszego mechanizmu i wykonania z tych trzech, 3400 to dużo za kwarc, ja bym nie dał.

W tej cenie można mieć full wypasionego Citizen Ecodrive z radio controlled lub przyzwoity automat.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z opinią by nie kupować droższego kwarca. Sam byłem posiadaczem Breitlinga Colt 44 w bateryjne i bardzo go lubiłem, choć kosztował mnie okolice 6k PLN. Co prawda miałem też wtedy jeszcze dwa Tudory w automacie więc to nie było tak, że ostałem się jedynie z nim. Chciałam mieć zegarek który po leżeniu tydzień na półce, mogę chwycić, założyć na rękę i mieć spokój, a do tego miał dokładność +- 10 sekund.... na rok. :)

 

DSC 4760 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz co ci się podoba i nie patrz na innych. Są i dużo droższe kwarce.

Jeżeli zależy ci na dokładności i w zasadzie bezobsługowym używaniu kwarc będzie ok.

 

 

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za większość zegarków przeplacasz, zazwyczaj im droższy tym więcej. Cena mechanizmu to tylko częściowa (często niewielka) kwota jaką płaci się za zegarek.

 

Kwarcowe mechanizmy zazwyczaj oferują lepszy stosunek ceny do jakości niż odpowiedniki mechaniczne. Pisałem o tym np. tutaj:

 

 

Przejdźmy zatem do konkretów (...)

Ok 70-80 USD  kosztuje porządna miyota 9015, bazowe seiko nh, miyota 82xx to 20-40 usd, chińskie mechanizmy nawet poniżej 10 usd.
Popularna selita sw 200, montowana nawet w zegarkach za ponad dychę, w bazowej wersji ok 150 usd.

Ceny "jako takich" kwarcow też mogą być bardzo wysokie, a ich jakość zdobień, wykonania, koszty produkcji mogą być na znacznie wyższym poziomie niż "jako takich" mechaników.

Edit: podane ceny to są ceny w detalu do wygooglowania. Ceny dla producentów są zapewne dużo, dużo niższe.

Edit 2: co wg ciebie ma lepszy stosunek ceny do jakości. Tag Aquaracer quartz z mechanizmem za 130 zł za cenę 6000 zł, czy tag Aquaracer calibre 5, za 8500 zł, z mechanizmem za kilkaset złotych, dumnie nazywanym calibre 5?


https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-75

https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-49

 

Chciałem tylko wyrazić zdanie, że kupując zegarek mechaniczny, często jeszcze bardziej pogarszamy stosunek ceny do jakości, niż przy kwarcu. Bo nie dość że doplacamy różnicę w cenach samych mechanizmów (np. parę stowek), to jeszcze narzut premium. I dotyczy to nawet microbrandow i tanich zegarków. Przykładowo taki ciekawy garniturowiec za 90 usd z ronda lub + 100 usd za miyote 9015.

https://mileneal.com/pages/prestige

Podczas gdy całe zegarki z tym mechanizmem kosztują od ok 95 usd, a sam mechanizm, jak wspomniałem wcześniej ok 80 usd.

 

Zobacz jak "pięknie" zdobiona jest taka Sellita w Tagu:

 

 

TAG-Heuer-Aquaracer-Sellita-SW200-Moveme

 

O porzadnym kwarcu możesz poczytać np. tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/83348-seiko-5-bez-5/?hl=%2Bgrand+%2Bseiko

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kwarcowych zegarkach było już wyżej (linki)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie mówią, że zegarek kwarcowy to zegarek bez duszy... to znaczy, że jeśli kupiłbym rejsingową Certinę DS Podium za 3400 zł to bym przepłacił?

 

Tak samo jak werk mechaniczny werkowi nierówny, tak i mechanizm kwarcowy mechanizmowi nierówny. "Ludzie" oglądają werki mechaniczne, zachwycają się wykonaniem, próbują - często im się udaje - zrozumieć zasadę działania. Mechanizm kwarcowy jest dużo bardziej enigmatyczny, trudno go obejrzeć, trudno się nim zachwycić, jeszcze trudniej zrozumieć zasadę działania. Stąd "ludziom" wydaje się, że każdy kwarc jest taki, jak w zegarkach z dworcowych kiosków.

 

A różnią się miedzy sobą tak jak mechaniczne: balansem (tzn. oscylatorem kwarcowym), liczbą kamieni, designem, materiałami, jakością wykonania.

 

A czy ta Certina warta jest swojej ceny? (3200 w polskiej dystrybucji).

Ma lepszy design od pozostałych dwóch (nie to, że ładniejszy, ale "solar" ogranicza pewne możliwości), lepszy mechanizm (ETA 251.264, precidrive, 27 kamieni), lepsze wykonanie (DS), lepszy materiał (tzn. droższy - tytan), lepszą dokładność (COSC), lepszą markę ("Swiss Made" ;) )

Zaprzyjaźniony kapłan twierdzi też, że ta Certina ma duszę.

 

Jest lepsza.

A czy byś przepłacił?

Największą częścią ceny zegarków są marzenia. Jeśli ta Certina Ci się podoba, to nie przepłaciłbyś :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą częścią ceny zegarków są marzenia. Jeśli ta Certina Ci się podoba, to nie przepłaciłbyś :)

Ot, i cała filozofia o zegarkach. :wub:

Reszta to technikalia :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :)

 

Bardzo proszę jeszcze o pomoc w wyborze.

 

 

Gdybyście mieli wybrać jeden z tych zegarków to który byście wybrali?

 

992c01f1b152b1dc5e5b8527fd97ed88.jpg

 

 

Citizen - eco drive, szafir, tytan, chrono

Roamer - Szafir

 

Citizen oferuje więcej ale Roamer podoba mi się bardziej. Roamer jest bardziej elegancki ale przy moim ubiorze mogę nosić i Citizena i Roamera na codzień.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roamer podoba mi się bardziej.

EOT


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakość ale nie odpowiadajcie bo już kupiłem hahahah

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zdecydowanie wybrałbym Tissota - zresztą miałem takiego przez wiele lat - pancerna maszyna naprawdę rzucająca się w oczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen oferował więcej ale skorzystałem z magicznej karty „jak Ci się podoba to kup i niech się nosi” aczkolwiek nie był to łatwy wybór. Cztery razy w ciągu 3 godzin wchodziłem do sklepu. Oglądałem również Seiko w tej cenie (wiadomo) ale chciałem coś z szafirowym szkłem.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Najważniejsze to świadomie wybrać, zeby potem długo cieszył.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.