Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mat_eo

złocona omega - pytania o kopertę napis BANNER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań do tej Omegi

 

Chciałbym ją kupić ale mam wątpliwość, a moja wiedza nie pozwala mi na poprawne zweryfikowanie zegarka.

Z numerów wynika ze to lata ok 1912-1915 ale interesuje mnie werk, dla czego jest tak opisany i dlaczego na kopiecie nie ma żadnych znaków Omegi. Raczej nie spotkałem się  żeby nie było loga na kopercie. Dodam ze koperta jest zakręcana od strony tarczy jak i od strony werku.

i co oznacza listek z literą "E"

 

Proszę o pomoc.

 

 

d8881b642064dc41gen.jpg

73cfe9611691e342gen.jpg

457990058f1e656bgen.jpg

b508a2ed57e524f8gen.jpg

de325b59f0d96257gen.jpg

1c11881abc21b09dgen.jpg

5681569516784569gen.jpg

6af10c5837325c88gen.jpg

36e1719cab51424dgen.jpg

Edytowane przez mat_eo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie sam opowiem na pytanie :P

 

Było coś takiego znalazłem coś takiego

 

https://www.etsy.com/pl/listing/682068047/1916-omega-pocket-watch-excellent?ga_order=most_relevant&ga_search_type=all&ga_view_type=gallery&ga_search_query=omega+pocket+watch&ref=sr_gallery-1-17

 

cena zegarka z linku, oczywiście z kosmosu. ale ...

 

możne komuś się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.W.Ellis & Co - firma jubilerska z Toronto, oczywiście także sprzedawca zegarków, również Omegi. Sprzedaż "po amerykańsku" ;)  do mechanizmu dobierano kopertę wedle życzenia, a że firma była jednocześnie producentem  kopert to mamy taki oryginalny efekt.

post-50049-0-26122600-1568131626_thumb.jpg

 

post-50049-0-17548700-1568131652_thumb.jpg

 

Strony z katalogu 1915-16, jak dobrze poszperasz to go znajdziesz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.W.Ellis & Co - firma jubilerska z Toronto, oczywiście także sprzedawca zegarków, również Omegi. Sprzedaż "po amerykańsku" ;)  do mechanizmu dobierano kopertę wedle życzenia, a że firma była jednocześnie producentem  kopert to mamy taki oryginalny efekt.

attachicon.gifEllis Watch case 1915.jpg

 

attachicon.gifEllis Watch case 1915`.jpg

 

Strony z katalogu 1915-16, jak dobrze poszperasz to go znajdziesz.

 

Dzięki Wojtbar,  katalog znaleziony i znów coś nowego się dowiedziałem bo nie wiedziałem co to za "składak".

Zegarek miał  uszkodzone obydwa gwinty w deklach - ktoś je podważał żeby otworzyć, skrócony był  również włos bo spieszył bardzo. Niestety to go zdyskwalifikowało,nie kupiłem go.

Pozdrawiam

Edytowane przez mat_eo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Omega. Włos nawet na zdjęciu wydaje się być sklejony, to może być przyczyna. Zniszczony gwint to niestety częsta przypadłość, po naszej stronie oceanu zakręcane koperty nie były popularne, dominowały zawiasy. Jeśli ich nie ma, a na dodatek brakuje wyraźnego miejsca do podważenia, to warto najpierw próbować odkręcić.

Nauczyłem się na własnych błędach. :)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.