Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pszona

Zegarek do 800-900 zł na co dzień.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie szukam zegarka do codziennego użytkowania (głównie koszule czasami ubrania sportowe). Chciałbym żeby miał minimum WR50, nie za bardzo skomplikowana tarcza(maksymalnie rozbudowany datownik). Bardzo mi się podobają granatowe, niebieskie tarcze i fajnie jakby dobrze był widoczny w nocy. Z tego co szukałem to dobrymi zegarkami byłyby jakieś seiko czy citizen, może coś takiego: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-solar-sne501p1 . Rozmiar nadgarstka 18.5cm. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez Pszona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej cenie (wyprzedażowej) nie widzę żadnych minusów. Same plusy.

Nie zastanawiałbym się dłużej jak do 9-tej. Potem zamawiaj.

100tka , 39mm , bardzo ładna tarcza , bardzo dobrze wykonana bransoleta , solar...a wszystko zaledwie za 5 stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił. Luneta koperty na wysoki połysk, to się będzie rysowalo od samego patrzenia. Szybko złapie mikroryski i ryski jako codzienny zegarek.

Szukalbym czegoś w szczotkowanej stali.

 

Jeśli codzienny to również szkiełko szafirowe by się przydało.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Możesz też pomyśleć o Seiko skx 009, ale za 800 zł to może być ciężko. Model już nieprodukowany, więc ceny zaczynają odczuwalnie iść w górę... I taniej to już było ;)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił. Luneta koperty na wysoki połysk, to się będzie rysowalo od samego patrzenia. Szybko złapie mikroryski i ryski jako codzienny zegarek.

Szukalbym czegoś w szczotkowanej stali.

 

Jeśli codzienny to również szkiełko szafirowe by się przydało.

Nie napisałem celowo o szkiełku i połysku przy solarze seiko za 5 stówek (-37% czyli zjazd po kosztach) bo byłoby to grzechem.

Gdyby zegarek był za sumę ponad 1 k  to można wybrzydzać. Tu  byłoby to nietaktem   ...   :)

Edytowane przez Yaroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale skoro budżet jest 800 zł to warto poszukać czegoś co po miesiącu nie będzie wyglądało jakby było używane rok. Uwierz mi taka koperta łapie ryski błyskawicznie.

Jeśli to miałby być do noszenia okazjonalne to inna sprawa ale na codzienny zegarek? Słaby pomysł. W końcu wygląd też się liczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co proponujecie w tej cenie? Aktualnie mam g shocka i myślałem nad następnym ale po wizycie w sklepie jakoś średnio przemawiają te zegarki do mnie patrząc na wygląd. Bardzo ważne jest dla mnie żeby ten zegarek też był do pracy czy taki dosłownie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np.taki Citizen. Skoro masz gshock to 50m wodoszczelność nie powinno być problemem a koperta już bardziej matowa.

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-aw1211-80l

 

Ten też jest w dobrej cenie, automat, 100m

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-mechanical-automatic-nj0100-89l

 

Brałbym tego drugiego. Typowy edc dobrze wykonany.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orient mieści się w tej cenie uwzględniając zakup w PL? Bardzo fajnie wygląda wersja na pasku skórzanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może Seiko z linii SNZG? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orient mieści się w tej cenie uwzględniając zakup w PL? Bardzo fajnie wygląda wersja na pasku skórzanym

Zakupy zagraniczne wykluczasz?

Nie napisałem celowo o szkiełku i połysku przy solarze seiko za 5 stówek (-37% czyli zjazd po kosztach) bo byłoby to grzechem.

Gdyby zegarek był za sumę ponad 1 k to można wybrzydzać. Tu byłoby to nietaktem ... :)

Po czyich kosztach? 37% to nie jeszcze jakiś kosmiczny rabat na seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym z Polski bo zawsze to łatwiej z gwarancją jeśli się nie mylę. Ale jak ma być lepszy i może zastąpić na co dzień tego g shocka to może to być zakup z innego kraju.

Edytowane przez Pszona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczny naciąg to nie będzie mniej precyzyjny od jakiegoś automatu lub kwarcowego? Sorka jak zadaje głupie pytanie ale nie znam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupy zagraniczne wykluczasz?

 

Po czyich kosztach? 37% to nie jeszcze jakiś kosmiczny rabat na seiko.

Niby tak ale -37% od 800 trochę  inaczej wygląda jak -37% od 5200.

Ile jeszcze może tu dostać  w dół .... na 2 piwa , na 3-y ????  Nie ma za bardzo co dzielić z takiej sumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Curator jest automatem ze wskaźnikiem rezerwy chodu (wiesz ile jeszcze będzie działał bez nakręcania). zegarki automatyczne / mechaniczne są mniej dokładne od kwarcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do zakupów poza unijnych np w SG -CW to jeśli zegarek jest w pierwszym tysiaku to cała gra to skórka za wyprawkę.

Przerabiam to aktualnie na sobie . Dziś odbieram Mako III. Zysku tyle co napłakał...ledwo ...może  niecałe 100 zyla.

A zajęcia i kopania się z betonem  na dłuższy czas. Szkoda czasu. Sprawdziłem - nie warto.

Do tego kiepskie warunki gwarancyjne. Przy kosztowniejszych zegarkach i próbie "objechania" dookoła tematu "dziesięciny "  pewnie ryzyko warte zachodu.   W tym przypadku zdecydowanie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tym bardziej chce kwarcowy, maksymalnie solar. Skupmy się na wybraniu czegoś wytrzymałego i też tak ładnego jak ten orient. Może jeszcze byśmy poszli w coś wojskowego lub jakiś diverek. Nadal nikt nie dał znać jak to jest z widocznościa w nocy. Wiem że za tą cenę nie kupię nic z trytem ale też często w nocy sprawdzam godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 Nadal nikt nie dał znać jak to jest z widocznościa w nocy. Wiem że za tą cenę nie kupię nic z trytem ale też często w nocy sprawdzam godzinę.

 

To szukaj czegoś od Seiko. Jeśli chodzi o lumę, to Seiko jest jednym z najlepszych wyborów, co widać np. po ich diverach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz spokojnie polować na luminoxa z trytem w tej kwocie z tym że z wyglądu to średnio podchodzi pod edc.

 

Widzę że trochę nie masz sprecyzowanych wymagań czy chcesz typowego edc casualowca, czy wojskowego a za chwilę diver. Tym sposobem można tu dziesiątki zegarków wstawiać.

 

Powyższy Citizen podobnie będzie szybko łapal ryski co Seiko. Jeśli ma to być stal to szukać szczotkowanej wykonczenia

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.