Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tensto

Pomóżcie w wyborze zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie;

 

na forum trafiłem w poszukiwaniu swojego pierwszego "porządnego" zegarka z naciągiem automatycznym - przejrzałem sporą część forum, ale brakuje mi wiedzy aby samodzielnie podjąć jeszcze decyzję.  Interesuje mnie na ten moment jedynie kilka modeli (zegarek powinien być elegancji, raczej minimalistyczny (bez wielu komplikacji - dopuszczam datownik i rezerwę chodu), tarcza raczej jasna, raczej przezroczysty dekiel, koperta stalowa na pasku - na szczupły nadgarstek:

Pytania:

  • czy wszystkie powyższe modele będą mieć podobną dokładność chodu?  Zakładam oczywiście, że są w pełni sprawne.  Jakich odchyłek średnio się spodziewać?
  • Powyższe mają różne mechanizmy - jak je "rozszyfrować" - jak rozumieć "częstotliwość" w sensie praktycznym - im większa tym lepszy chód, a może coś jeszcze innego?  Na co ma wpływ liczba kamieni?  Tutaj jestem dość zielony...

Zdaję sobie sprawę, że zegarek warto przymierzyć czy pasuje na konkretny nadgarstek, ale kupując na chrono24 to racej niemożliwe - chyba że polecacie jakieś miejsca w Warszawie, gdzie powyższe modele można znaleźć?

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie :)

 

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie powinieneś przymierzyć, możesz podzwonić w sprawie dostępności np do aparatu exclusive w GM.

Zalecam przymierzyć i na tej podstawie podjąć decyzję.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakim orientacyjnie budżetem dysponujesz?

2. Jaki masz nadgarstek?

 

Pisałeś o szczupłym nadgarstku. W takim wypadku w/w IWC oraz przedstawione Zenity z rozmiarem powyżej 40mm automatycznie odpadają ;)

 

Tu masz trochę więcej do poczytania:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166159-zenith-captain-central-second/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/169080-garniturowiec-w-okolicach-20-tys/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/92021-poka%C5%BC-swojego-garniturowca/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/175509-garniturowiec-do-ok-20tys/


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzę nadgarstek wieczorem w domu.  Nie jest najgrubszy :) aczkolwiek mam teraz zegarek 45 mm i nie wydaje mi się zbyt wielki.  Natomiast pierwszy Zenith z listy ma 39 mm średnicy dla ścisłości, drugi 42 mm.

 

Budżet jest dość płynny - wszystkie wymienione teoretycznie się mieszczą (ceny na chrono to przedział 15-35k chyba za wszystkie modele), ale decydującym kryterium to hmmm, niezawodność, jakość wykonania oraz oczywiście subiektywne poczucie (i wygoda), że mi się naprawdę zegarek podoba.  Patrząc na same zdjęcia wyselekcjonowałem modele jak wyżej.  Natomiast zielony jest całkiem w kwestii "parametrów" - jak porównać jeden mechanizm do drugiego?  W końcu różnica w cenie to 100%, więc czym jest ona uzasadniona?

 

Dzięki też za sugestię - wybiorę się zatem jeszcze do Apartu w GM.

 

Aha - może być używany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wspomniane wątki i to co mi wpadło w oko, to dodatkowo kilka modeli GO w stylu tego:

Gdzie (i czy w ogóle) można w Warszawie przymierzyć GO?

 

Byłem natomiast w Aparcie w GM i oglądałem większość z moich typów (nadgarstek mam 18 mm) i o dziwo Zenith 39 mm wydaje mi się zbyt mały.  Rozmiarowo zdecydowanie bardziej odpowiadają mi zegarki o średnicy 42 mm, pod warunkiem, że nie są zbyt grube jak IWC z mojego pierwszego posta...

 

Czyli po wstępnych przymiarkach wydaje się, że na placu boju zostają:

  1. https://www.chrono24.pl/zenith/ref-032270406901c493.htm?man=zenith&refId=032270406901c493&showpage=&sortorder=1
  2. https://www.chrono24.pl/search/index.htm?query=03.2290.679%2F01.C493&dosearch=true&searchexplain=1&watchTypes=&accessoryTypes= (z jasną tarczą, ciemna nie jest szara, ale raczej brązowa!) i może się przekonam do tego rozmiaru
  3. starsza wersja powyższego (nie było tego w Aparcie: https://www.chrono24.pl/zenith/ref-032270615001c493.htm?man=zenith&refId=032270615001c493&showpage=&sortorder=1
  4. i mimo wszystko IWC - na żywo jest piękny, więc może się jednak przekonam do grubości :)https://www.chrono24.pl/iwc/ref-iw500114.htm
  5. któryś z GO jak wyżej?

 

Ponawiam zatem pytanie - co sądzicie o tych konkretnych typach - jak z jakością mechanizmu Waszym zdaniem?  Czy wszystkie są mniej więcej z tej samej "półki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono bedzie droższy w serwisie. Ponoć IWC 7 dniowy nie jest super punktualny i potrafi się zepsuć, no ale 7 dni rezerwy chodu.

Mechanizmy Zentiha niezawodne, sam mam na Elite 680 i jest bardzo punktualny a koszt serwisu bez wymiany części na poziomie ETY.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

Aha i tak wybrałbym Portugalczyka :-)

Edytowane przez qln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, "bardzo punktualny", czyli odchyłka rzędu kilku sekund na dobę, czy mniej/więcej?  Bo szczerze mówiąc coraz bardziej skłaniam się ku Zenithom, pierwsze wrażenie potwierdziło się przy oględzinach, ale daję sobie trochę czasu żeby ochłonąć :)

 

Jaka różnica jest pomiędzy 679 (nowym Elite) a poprzednim 6150?

 

Portugalczyk trochę jednak za duży po mierzeniu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładny ze koryguje raz na miesiąc lub dwa, mam no date.

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Portugalczyk ma bardzo grubą kopertę - moim zdaniem na dłuższą metę będzie niewygodny.

Zenith El Primero to bardzo cenione chronografy - na pewno warto się nimi zainteresować. 

W Twoim budżecie można już kupić naprawdę porządny zegarek. Nie śpiesz się z zakupem - czytaj, zbieraj wiedzę, a przede wszystkim przymierzaj. Zegarki potrafią na żywo wyglądać zupełnie inaczej niż na zdjęciach.

Oferta GO też jest ciekawa. Może taki Senator Observer (trochę w stylu Portugalczyka) :

 

post-26579-0-09015000-1568665438_thumb.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wspomniane wątki i to co mi wpadło w oko, to dodatkowo kilka modeli GO w stylu tego:

Gdzie (i czy w ogóle) można w Warszawie przymierzyć GO?

 

Niestety w Polsce nie ma szans na zmierzenie GO (chyba, że od prywatnego właściciela). Najbliżej Warszawy GO posiada swoje butiki w Dreźnie i w Wiedniu, ewentualnie dystrybutorzy w Berlinie.

Co do samych marek to jak najbardziej polecam zarówno GO jak i Zenitha - obydwie marki bazują na własnych mechanizmach. Co do dokładności chodu to nie są to kwarce - dokładność zależy od stopnia regulacji zegarka i generalnie wynosi +/- 5 sekund na dobę, chociaż może być mniej. Pamiętaj o tym, że generalnie GO bez daty są około 2-3 mm mniejsze niż modele z datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora: chcesz się duużo dowiedzieć i odkryć fascynujący świat zegarmistrzostwa, czy raczej poświęcić tylko trochę swojej uwagi i czekać na gotowe propozycje?

 

Obejrzyj filmiki, które może zachęcą Cię do zgłębiania piękna...

 

 

 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie same odczucia po zmierzeniu Portugiesera.  Za gruby :/

 

Spieszyć się nie zamierzam - ostatnie dwa tygodnie wertowałem internety - i w zasadzie na żywo potwierdziło się to, co podobało mi się online (z wyjątkiem ciemnej tarczy nowego Zenitha Elite 39 mm, która wydawała się być szara, a na żywo (w świetle sklepowym) rozczarowała mocno brązową tarczą) - chyba że zmienia kolor w świetle dziennym, czego nie dane mi było doświadczyć.

 

Najbardziej obecnie skłaniam się ku Zenith El Primero Chronograph Classic 03.2270.4069/01.C493 - na żywo urzekł mnie niesamowicie, mimo że chronograph jest mi absolutnie zbędny :)

 

Z oferty GO intrygujące są modele z serii Glashütte Original Sixties, ale  chyba wskazówki są złote, a tego wolałbym uniknąć.  jak piszecie - wygląda na to że nigdzie w Warszawie nie mógłbym ich przymierzyć.  Sporo latam, może gdzieś na dużym lotnisku są jakieś sklepy - wcześniej nie zwracałem uwagi niestety.

 

 

post-110254-0-36518000-1568708009_thumb.jpg

post-110254-0-41906300-1568708182_thumb.png

post-110254-0-14347600-1568708552_thumb.jpg

post-110254-0-10700300-1568708565_thumb.jpg

post-110254-0-03843600-1568712026_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie same odczucia po zmierzeniu Portugiesera.  Za gruby :/

 

Spieszyć się nie zamierzam - ostatnie dwa tygodnie wertowałem internety - i w zasadzie na żywo potwierdziło się to, co podobało mi się online (z wyjątkiem ciemnej tarczy nowego Zenitha Elite 39 mm, która wydawała się być szara, a na żywo (w świetle sklepowym) rozczarowała mocno brązową tarczą) - chyba że zmienia kolor w świetle dziennym, czego nie dane mi było doświadczyć.

 

Najbardziej obecnie skłaniam się ku Zenith El Primero Chronograph Classic 03.2270.4069/01.C493 - na żywo urzekł mnie niesamowicie, mimo że chronograph jest mi absolutnie zbędny :)

 

Z oferty GO intrygujące są modele z serii Glashütte Original Sixties, ale  chyba wskazówki są złote, a tego wolałbym uniknąć.  jak piszecie - wygląda na to że nigdzie w Warszawie nie mógłbym ich przymierzyć.  Sporo latam, może gdzieś na dużym lotnisku są jakieś sklepy - wcześniej nie zwracałem uwagi niestety.

Sixties to jedna z moich ulubionych kolekcji. W wersji z jasną tarczą wskazówki rzeczywiście są złote, ale proponowałbym zobaczyć na żywo przed ostateczną decyzją. Pamiętam jak pierwszy raz go zobaczyłem to zauroczenie trwa do tej pory :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, problem w tym, że póki co nie za bardzo mogę się wybrać do DE, żeby je przymierzyć...

 

Z innej beczki - rabat w Aparcie nie wydaje się być jakiś szczególnie korzystny..  Rozumiem, że każdy woli zachować wynegocjowany rabat, ale ja byłem lekko zawiedziony.  Czyli jedynym wyjściem (oprócz kupowania za granicą) jest chrono24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.