Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
gambit17

Problem z mechanizmem kwarcowym

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z zegarkiem Frederique Constant model FC 270X4P4/5/6 z fazami księżyca ,mechanizm kwarcowy . Zegarek otrzymałem w prezencie chyba w 2008r. regularnie co 3 lata wymieniałem baterię.i. W lutym tego roku zauważyłem , że zegarek stanął , jakieś 5-6 miesięcy od wymiany baterii. Pomyślałem , że ktoś włożyłem do zegarka jakiś szajs przy ostatniej wymianie. Na drugi dzień poleciałem do jednego z Warszawskich salonów wymienić znów baterię, tym razem upewniając się , że bateria będzie dobrej jakości. Niestety minęło parę miesięcy i zegarek znów stanął, po ponownym ustawieniu znów chodzi ale opóźnia się na o parę minut na dobę. Nigdy nie byłem z nim w serwisie. Czy w tym modelu trzeba przeprowadzić jakieś wymiany? zrobić jakiś serwis? Może po prostu kończy się żywotność tego mechanizmu kwarcowego? 

 

Pozdrawiam,

Marcin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można przeczyścić bo w przypadku zegarków kwarcowych, zwłaszcza tych z iluzorycznym WR warto "odkurzyć" co jakiś czas, tym bardziej jak coś zaczyna się dziać - może pomoże a jak nie to w internetach jest napisane że zegarek napędza tajemniczy werk "quartz FC-270", ale w wyniku szperania, bez spiny i zbytniego wysiłku, wychodzi że pod tą tajemniczą nazwą kryje się najprawdopodobniej  Ronda 706.B - a ten mechanizm można kupić stosunkowo łatwo i stosunkowo niedrogo, bo w detalu 150 PLN brutto https://www.mechanizmyzegarkowe.pl/ronda/372-ronda-706b.html , czyli jakby czyszczenie nic nie dało to zawsze można wymienić mechanizm na nowy, a że to prezent i zważywszy na cenę katalogowa tego zegarka, chyba warto...

Edited by Daito

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.