Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
apodyktyczny

Chiński Tourbillon - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego czasu zobaczyłem news o najtańszym zegarku z komplikacją TOURBILLON o nazwie ERA - jakiś projekt kickstarterowy, za ok 1200usd

Tymczasem po zajrzeniu na AE, okazuje się, że chińczycy zrobili taki zegar i to całkiem ładny, za 450USD...

Postuje czysto dyskusyjne, może ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia w temacie, a nie znalazłem żadnego wątku od dyskusji ogólnych.

Swoją drogą, ładne zegary, mimo, że dość duże. Szkoda, że tylko ręcznie nakręcane.

https://www.aliexpress.com/item/32949077950.html

HTB1xN3jXGL7gK0jSZFBq6xZZpXab.jpg

 

https://www.aliexpress.com/item/4000004999613.html

Hd9c4dc38b37f40018d64d68e9979ea660.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chiński Tourbillon opisał @hiob na yt. Wówczas twierdził, że jest to niedokładny zegarek i pewnie miał rację. Tourbillon jako sam w sobie to ciekawa rzecz, ale czy warto z taką odchyłką? Nie spodziewam się, że to tylko kwestia regulacji, lecz nieprecyzyjnej konstrukcji. Krótko mówiąc - szału nie ma.

 

Codzienne nakręcanie zegarka jest częścią pewnego rytuału związanego z osobliwością zegarków mechanicznych, które nie służą tylko do wskazywania czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już trochę dyskusji na temat tanich i droższysz tourbillonow.

 

Generalnie, trochę technicznie, w głębi wątku:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/873-pi%C4%99kny-tourbillon/page-1

 

O tańszych, technice, krótko, zwieźle i na temat.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171652-stuhrling-tourbillon-opinie/?fromsearch=1

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/168757-era-prometheus-ciekawy-projekt/?fromsearch=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu zobaczyłem news o najtańszym zegarku z komplikacją TOURBILLON

Moim zdaniem, ciekawostka techniczna bez większych perspektyw. :huh:

Podobnie jak ta, że uczeni radzieccy skonstruowali największy na świecie tranzystor i najszybszy zegarek :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o minorvie za 1000$ i jak stwierdził testujący - to kawał gó..a ale dziala.

Coś mi się nie chce wierzyć że aż tak zmalały koszty wytworzenia takiego zegarka.

Chyba ze nazwali go tourbillon a w rzeczywistości kredy to carousell.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychwyt karuzelowy jest nie mniej skomplikowany. Z tego co dyskutowalismy na forum (linki powyżej) to Chińczycy mają i tourbillony i karuzele.

 

Jednak, moje zdanie jest takie:

 

Należy jednak pamiętać że nie każdy tourbillon to taka sama konstrukcja, takiej samej jakości. Podobnie chiński werk automatyczny można kupić za 10 dol, ale nie będzie to to samo co np. Omega 8900. Inne rozwiązania techniczne, materiały itd. Ale oba to "proste" mechanizmy automatyczne, tylko z datą.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko czy szacowny Hiob oddawał tamtego chińczyka do zegarmistrza i czy to poprawiło nieco wyniki.

To samo w kontekście akribosa, który był dokładniejszy w swojej niedokładności, tzn bez amplitudy takiej.

 

Te chińskie zegary po 500-600usd na tourbillonie seagulla chodzą? Czy w każdym z nich jest jakaś inna inhousowa konstrukcja:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem wspomnianego Hioba jak sprawują się jego chinczyki. Stwierdził że leżą w szufladzie i nie są używane. Jednak chińczyk to tylko chińczyk, cieszy przez pierwsze 2 dni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie tylko czy szacowny Hiob oddawał tamtego chińczyka do zegarmistrza i czy to poprawiło nieco wyniki.

(...)

Po co oddawać nowy zegarek do zegarmistrza? Widać fabryka wypuściła go z taką odchyłką i niewiele da się z tym zrobić. Sprawa leży w chińskiej konstrukcji, wykonaniu i montażu, a nie w regulatorze. Chińszczyzna już taka jest. To nie Swiss Made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie wiadomo nic o jakości tych zegarków wszyscy dyskutują o zdjęciach i dywagują o teorii. Czy ktoś może już ściągnął z Chin coś takiego ?


Czy coś takiego to już tourbillion ? mechanizm Seagull ST8000 https://www.aliexpress.com/item/4000169385641.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4c7e2693BNJ1jT&algo_pvid=7688996a-137c-4039-b636-ddd3e98f7852&algo_expid=7688996a-137c-4039-b636-ddd3e98f7852-42&btsid=1c12f55e-6554-4b77-b1e2-fcde2b40afa4&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dla ciebie "już tourbillon"?

Kilka osób na forum kupiło chińskie tourbillony, jakość raczej odpowiadajaca innym chińskim mechanizmom. Tourbillon oznacza konkretne rozwiązanie konstrukcyjne, ale nie gwarantuje, że każdy tourbillon jest zegarkiem wysokiej jakości...

 

Hiob nakręcił parę filmików:

 

 

 

Wrażenia innych forumowiczów też były opisywane tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo są i takie i takie chińskie. Obydwie te konstrukcje są podobnie skomplikowane, wymagające dużej precyzji, tolerancji w wykonaniu detali i montażu. Nie jest to z drugiej strony najbardziej skomplikowana i najtrudniejsza "komplikacja".

 

Możesz spróbować sam ocenić ma podstawie tego filmiku:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tourbillon ma takie zadanie, żeby niwelować odchyłki pozycyjne poprzez ciagłe obracanie całego kompleksu wychwytu z balansem. Poprawia to dokładność chodu w pozycji pionowej (tzn przy noszeniu), ale jeśli (z powodu niedokładności montażu) dokładność ta jest ogólnie do niczego, to i poprawa będzie adekwatna do jakości :) niemniej gadżet fajny :)

 

 

 


Jakiś czas temu pytałem wspomnianego Hioba jak sprawują się jego chinczyki. Stwierdził że leżą w szufladzie i nie są używane. Jednak chińczyk to tylko chińczyk, cieszy przez pierwsze 2 dni :-)
A skąd! Moj Shanghai po 5 naprawach cieszy wciąż tak samo :D

 

BTW - czy zegarek z drugiego obrazka (1 post) ma dwa wskańniki 24h i dzień/noc??? Śmiesznie... 

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.