Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Najbliższe Zegarkowe Imprezy 2019r.

Rekomendowane odpowiedzi

Przełom września i października 2019r. , to w naszym klubowym świecie trzy ważne zegarkowe wydarzenia. Są rozłożone w czasie tak, że można być obecnym na każdym z nich.

Dwie imprezy będą miały miejsce w Łodzi i jedna w Warszawie.

 

W dniach 28-29 września odbędzie się następna edycja Festiwalu organizowanego przez SPiRZ - http://www.spirz.pl. W imprezie organizowanej przez SPiRZ, nasze Stowarzyszenie KMZiZ weźmie udział jako współorganizator. Bardziej symboliczny organizator niż faktyczny, bo mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy technicznie i finansowo w stanie  włączyć się w organizację imprezy  na tyle na ile byśmy chcieli. Ale z całą pewnością zaznaczymy tam swoją klubową obecność, władze Klubu będą obecne na imprezie, a  wiceprezes Roman pokaże swoją kolekcję Enicarów. 

 

Tydzień później, od 5 do 6 października,  też w Łodzi odbędzie się Festiwal organizowany przez AuroChronos - http://www.aurochronos.pl/aktualnosci/

 

W Warszawie natomiast w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, w dniu 3 października od godziny 12:00 odbędą się jednodniowe Polskie Targi Złotniczo-Jubilerskie GoldExpo Warszawa 2019r.  

 

Wszyscy Klubowicze są zaproszeni do odwiedzania w/w imprez. 

Aurochronos przeznaczył dla Klubu 5 bezpłatnych wejściówek na swój festiwal w Łodzi. Wejściówki są przede wszystkim dla Członków Stowarzyszenia KMZiZ, jeśli tacy się nie zgłoszą będą przeznaczone dla forumowiczów. Warunek - trzeba zadeklarować napisanie kilku zdań własnych spostrzeżeń i przemyśleń o imprezie i przekazać ten materiał  do ewentualnego wykorzystania na łamach naszej strony klubowej. 

post-24159-0-30084600-1568716140_thumb.jpg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najświeższe materiały które dostaliśmy od organizatorów Festiwalu Zegarków:

 

 

 SPiRZ 

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za tak liczne zainteresowanie festiwalem 

„It's All About Watches”. 

W poniższym linku prezentujemy film promujący III Międzynarodowy Festiwal „It's All About Watches”, który w tym roku poświęcony jest zegarkom w lotnictwie oraz kosmonautyce. 

Serdecznie zapraszamy do jego obejrzenia a za 10 dni, 28 i 29 Września  na wielkie święto zegarmistrzostwa w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najświeższe informacje od organizatorów:

 

Jeszcze 2 dni i wsiadamy w samochody, pociągi, samoloty i pędzimy ( bezpiecznie ) na Festiwal Zegarków i Zegarów "It's all about watches" ! 

Jak dojechać? 

Wystarczy w Google Maps wpisać frazę "Festiwal Zegarków" 

a nawigacja doprowadzi Was pod sam budynek Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

A oto agenda Festiwalu każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś ciekawego:  https://festiwalzegarkow.pl

 

Ceny biletów 

(KTÓRE BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE W KASIE PRZED WEJŚCIEM  DO BUDYNKU

FESTIWALOWEGO):

 

- Bilet Normalny - 20 zł. ( w formie opaski uprawniające do wejścia na dwa dni Festiwalu) 

- Dzieci do lat 12 - wstęp wolny.

 

KASA CZYNNA:

- sobota 28 września

 od godz. 10:00 do 17.30.

- niedziela 29 września 

od godz.10:00 do godz. 14:30.

post-24159-0-02016100-1569433448.jpg

post-24159-0-24189300-1569447096_thumb.jpg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę w sobotę, czy ktoś z klubowiczów wybiera się też, może jakaś wspólna kawa?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspólna kawa w Łodzi ? Bardzo chętnie, to będzie preludium do Kliczkowa i Glashuette  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra, ciekawa zegarkowo i bogata w wartość merytoryczną impreza. Gratuluję i dziękuję wszystkim organizatorom. Było super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka dni również w Łodzi będzie miała początek następna impreza związana z zegarmistrzostwem i zegarkami czyli:  

 

 

 

od 5 do 6 października,   Festiwal organizowany przez AuroChronoshttp://www.aurochronos.pl/aktualnosci/

 

 

Festiwal Aurochronos odbędzie się w Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi 5 pażdziernika (sobota) od 10:00 do 18:00 oraz 6 października (niedziela) od 10:00 do 16:00. Festiwal jest wydarzeniem biletowanym.

Koszt i rodzaje biletów (bilety dwudniowe):

  • Normalny 20 PLN,
  • Ulgowy 10 PLN (młodzież do 18 roku życia),
  • Rodzinny 50 PLN (2 os. dorosłe + 2 dzieci lub rodziny z Kartą Dużej Rodziny) Kubek Festiwalowy gratis,
  • Dzieci do 10 roku życia WSTĘP WOLNY.

Informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: www.aurochronos.pl oraz na stronie Facebookowej https://www.facebook.com/aurochronosfestival/

Bilety na festiwal zakupić można na miejscu lub przez stronę Bilety24: https://www.bilety24.pl/inne/aurochronos-festival-2019-miedzynarodowy-festiwal-niezaleznych-producentow-zegarkow-51740

 

Lista wystawców obejmuje ponad 50 firm !

 

 

 

 

 

Niżej dwudniowy plan ciekawych wykładów zaplanowanych przez organizatora:

post-24159-0-33763200-1569832493_thumb.jpg

post-24159-0-23846900-1569845023_thumb.jpeg

post-24159-0-16863000-1569845047_thumb.jpeg

post-24159-0-73650400-1569845224_thumb.jpeg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że będzie też nasz Kolega Karol Roman z zegarem własnej konstrukcji...


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Karol Roman  :)

I bardzo, bardzo polecam wykład i spotkanie z Karolem. To prawdziwy Mistrz, a do tego wyjątkowo pogodny i ciepły człowiek chętnie dzielący się swoją wiedzą. Zegar który skonstruował, to małe dzieło sztuki zegarmistrzowskiej ! Warto zobaczyć jak pracuje mechanizm tego zegara,  drugiego takiego nie ma.

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,

odnośnie propozycji z newsletter (tak, ktoś to czyta:-) zgłaszam się.

"...Dla chętnych mamy 5 darmowych wejściówek, jednak jest mały haczyk - trzeba się zadeklarować i napisać krótką relację z tego festiwalu..."

zatem poproszę.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i ja poproszę skoro nie ma chętnych.

I deklaruję także ;-)

Edytowane przez Z_bych

www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę Was o jak najszybsze podanie/przesłanie do mnie swoich imion i nazwisk. Będziecie umieszczeni na liście przy wejściu. Po przedstawieniu się wchodzicie bez ponoszenia jakichkolwiek opłat :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wszystkich Klubowiczów!

Wśród tegorocznych wystawców (których jest ponad 50) zobaczyć będzie można oczywiście Karola Romana z jego autorską konstrukcją zegara oraz m.in. pierwszy w pełni ręcznie wykonany naręczny zegarek holenderski. "100% Dutch made"

Wszystkich wystawców można zobaczyć na naszej stronie: http://www.aurochronos.pl/2019/wystawcy/
(a także już 5 i 6 października w Expo-Łódź al. Politechniki 4)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą, krótka relacja z Łodzi czyli Aurochronos 2019, dzień 1.

 

Druga wizyta w Łodzi w ciągu tygodnia. Z tym samym celem, ponieważ także pojechałem po wiedzę.

 

I nie zawiodłem się. Prelekcje na wysokim poziomie merytorycznym.

 

Kalle Slaap - holenderski zegarmistrz z zaangażowaniem tudzież pasją wreszcie wyjaśnił mi dlaczego i w jaki sposób działa mechanizm zegarka, także kwarcowy. Prosto, krótko i skutecznie i bez "zegarmistrzowskich zaklęć"

 

Dan Andrei Kluska - perfekcja i profesjonalizm - opowieść jak można można budować kolekcję zegarków, według różnych kryteriów, na różne sposoby.  Co ma sens a co można odpuścić. Zapachniało grubymi tysiącami (EUR) ale to dobrze, trzeba gonić króliczka.

Merytorycznie, rzeczowo, dużo konkretnych przypadków i bez lania wody. Tu zrobiłem najwięcej zdjęć slajdów by  w drodze powrotnej poszperać w sieci po więcej.

Michał Wajsen - w odróżnieniu od poprzednika - budowanie kolekcji od "drugiej strony" czyli co zrobić, jak działać mając ograniczony budżet liczony w setkach (PLN). Najlepsza promocja radzieckich zegarków i kilka sztuk na serio wpadło mi w oko. Chociaż wcześniej myślałem, ze to niemożliwe bo tanie i słabe i itd. Nabrałem szacunku do tego segmentu zegarmistrzostwa, dziękuję.

Piotr Madetko - prawnik czyli jak zabezpieczyć swoje interesy przy zakupie zegarków, jak egzekwować swoje prawa jako kupujący. Strzeżcie się nierzetelni sprzedawcy:-)

 

Z chęcią przeczytam co się działo w niedzielę, bo tego dnia byłem już w innym miejscu.

 

Organizatorom dziękuję. Poziom rośnie i już "pukacie" Państwo do europejskich drzwi. Życzę dalszego rozwoju. Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając z Kliczkowa po drodze była Lódź i chociaż impreza Aurochronos tego dnia trwała krócej, to zdążyłem jeszcze obejrzeć kilka ciekawych zegarków i spotkać się między innymi z naszymi klubowiczami i organizatorami festiwalu. 

post-24159-0-88986700-1570663243_thumb.jpeg

post-24159-0-52573500-1570663267_thumb.jpeg

post-24159-0-12119400-1570663302_thumb.jpeg

post-24159-0-48219500-1570663322_thumb.jpeg

post-24159-0-23412600-1570663356_thumb.jpeg

post-24159-0-06904500-1570663401_thumb.jpeg

post-24159-0-22550700-1570663439_thumb.jpeg

post-24159-0-56562100-1570663684_thumb.jpeg

post-24159-0-74147800-1570663699_thumb.jpeg

post-24159-0-20223300-1570663715_thumb.jpeg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne imprezy i na kryteriach ocen merytorycznych, estetycznych jak i towarzyskich ;). Mam nadzieję, że obie imprezy będą nadal rozkwitać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałeś... Obiecałem... Słowo się rzeklo, kobyłka u płota. Więc nim kobyła zdechnie, kilka zdań ode mnie. Trzeci raz piszę ten post. Za każdym razem chaos...

Ja miałem trzy zegarkowe spotkania w ciągu tygodnia. Dwa zegarkowe festiwale i spotkanie przyjaciół z Forum, Którego Nazwy (chyba ciągle) Wymawiać (tutaj) Nie Można.

Tu zakończę i bomba a kto nie był (choćby na jednym) ten trąba ;)

 

A odrobinę bardziej poważnie – usłyszałem masę argunementów nie do zbicia dlaczego festivale są dwa a nie jeden. Każdy argument na swój sposób zasadny. Z każdym można się zgodzić. Ja tam bym chciał, żeby festiwal zegarkowy w Łodzi był jeden. Bo ilu z nas nie mieszkających w Łodzi było na obu? A oba fastiwale są inne, na obu są inni wystawcy, inne zegarki, oba mają inny charakter ale to nie jest powód, żeby były dwa!

 

Dla mnie – oprócz możliwości przymierzenia kilku najciekwaszych moim zdaniem zegarków i dokładnego obejrzenia kilkunastu innych, takie festiwale to możliwość nawiązania kolejnych, bezcennych kontaktów, kupienia kilku fajnych zegarków, olbrzymiego poszerzenia wiedzy. Obejrzenie zegarów pana Karola Romana, rozmowa z min i wysłuchanie jego wykładu jesta dla mnie bezcenne! Ale takie spotkania to przede wszystkim spotkania z przyjaciółmi, możliwość wzniesienia toastu za tych, których już pośród nas nie ma, i rozmów... rozmów... rozmów... Nie tylko rzecz jasna o zegarkach.

To na końcu możliwość zrobienia kilku fajnych zdjęć ;)

 

IMG-0003-1.jpg

 

IMG-0009-1.jpg

 

IMG-9817-1.jpg

 

IMG-9820-1.jpg

 

IMG-9822-1.jpg

 

IMG-9824.jpg

 

IMG-9840-1.jpg

 

IMG-9928-1.jpg

 

IMG-9941-1b.jpg

 

IMG-9956-1.jpg

 

IMG-9854.jpg

 

Łódź to nie tylko zegarki ;)

 

IMG-9478-1.jpg

 

IMG-9541-1.jpg


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablito i Z_bych, bardzo dziękuję za waszą obecność i krótkie podsumowanie tego co widzieliście. Z_bych, tobie należą się szczególne podziękowania za fantastyczne zdjęcia m.in z Piotrkowskiej i Festiwalu Światła.

 

W tym roku mnie również udało się być na obu imprezach. Co prawda był to mój pierwszy raz, ale byłem, widziałem i teraz mam własne zdanie. Wcześniej słyszałem różne opinie o imprezach zegarkowych organizowanych przez SPiRZ i Aurochronos. Dominowała jedna, że są to imprezy konkurencyjne wobec siebie. Moim zdaniem nic z tych rzeczy. Jedna i druga impreza ogólnie jest dedykowana miłośnikom zegarmistrzostwa, ale są one różne i dla trochę innego odbiorcy. Z całą pewnością wszyscy powinni być usatysfakcjonowani. Wielbiciele zegarków i zegarów vintage pewnie lepiej się czuli na festiwalu SPiRZ, który w pierwszej chwili wydał mi się zdominowany przez osoby prezentujące bardzo dużo wiekowych egzemplarzy różnych zegarków. Chwilami było tłoczno ...

 

Druga ipreza, za którą stał Aurochronos w moim odczuciu sprawiała wrażenie spokojniejszej. Ona była głównie dla miłośników pięknych zegarków tworzonych przez małe lub wręcz jedno, dwuosobowe pracownie zegarmistrzowskie. Takich zegarków nie widuje się w salonach czy butikach. Zwykle takie kolekcje są wykonywane w ilości zaledwie kilku sztuk. To było fantastyczne przeżycie, móc w jednym miejscu zobaczyć tyle różnych pięknych zegarków.

Ucieszyło mnie bardzo, znakomite przyjęcie twórczości naszego Mistrza Karola Romana. Jego zegar i wykład wzbudziły bardzo duże zainteresowanie.

 

Było też coś co w moim odczuciu trochę nie korespondowało z charakterem imprezy zorganizowanej przez SPiRZ.  Mam tu na myśli miejsce prezentowania marki OMEGA.  Ale, być może się mylę. Dla mnie OMEGA na wielu płaszczyznach zawsze była i jest ikoną, tu była w cieniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz dzięki za dobre słowo. Zasadniczo zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś, z wyjątkiem Omegi. Moim zdaniem rozpychała się trochę, zwłaszcza z dekoracją. Ale ja nie jestem fanem Omegi ;)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Prezesie,

Mimo, że jest Pan mężczyzną, to wyraził Pan swoje odczucia bardzo delikatnie J Ten międzynarodowy festiwal zegarków bardziej przypominał pchli targ niż wystawę zegarów i zegarków z prawdziwego zdarzenia. Pojawienie się renomowanych firm zegarkowych głównie ze Swatch Group zupełnie nie pasowało do otoczenia. Takie firmy powinny wystawiać się w blasku reflektorów, tak jak robią to np. na eventach promujących swoje nowe produkty, gdzie goście w strojach koktajlowych i z lampką szampana mogą merytorycznie porozmawiać o zegarkach i nie tylko. Ja osobiście uważam, że udział w takich „festiwalach” nie przynosi tym manufakturom splendoru, ma natomiast niekorzystny wpływ na ich image.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.