Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Osis

Seiko lx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. Zastanawiam się nad zakupem Seiko snr029j1. Jestem już posiadaczem srp773k1 i miałem ochotę coś zmienić. Celowałem w speedmastera ale jak znajomy pokazał mi lx na zdjęciu, tak namieszał mi w głowie. Nurek idealny? Czy ktoś miał werk speed drive, dotychczas wkładany do GS? Cena podobna do speediego. Coś pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek fajny, trudno się do czegoś przyczepić, mnie osobiście nie odpowiada tytan jako materiał, ale to sprawa indywidualna.

Cena, trochę wyśrubowana.

Duży plus to wskaźnik rezerwy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim. Zastanawiam się nad zakupem Seiko snr029j1. Jestem już posiadaczem srp773k1 i miałem ochotę coś zmienić. Celowałem w speedmastera ale jak znajomy pokazał mi lx na zdjęciu, tak namieszał mi w głowie. Nurek idealny? Czy ktoś miał werk speed drive, dotychczas wkładany do GS? Cena podobna do speediego. Coś pomożecie?

SNR029 posiada Spring Drive 5R65 który nie był instalowany w GS.

Chodzi Ci o samą nazwę mechanizmu Spring Drive, działa na tej samej zasadzie co mechanizmy SD w GS, ale to nie ta sama klasa.

 

http://www.seikospringdrive.com/brochure/pdf/all.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNR029 posiada Spring Drive 5R65 który nie był instalowany w GS.

Chodzi Ci o samą nazwę mechanizmu Spring Drive, działa na tej samej zasadzie co mechanizmy SD w GS, ale to nie ta sama klasa.

 

http://www.seikospringdrive.com/brochure/pdf/all.pdf

PiotrX, ciekawe zestawienie wkleiłeś

Czy różnica w Spring Drive stosowanych w GS, a tych stosowanych w Seiko, polega tylko i wyłącznie na jakości wykończenia? Czy jest coś jeszcze?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrX, ciekawe zestawienie wkleiłeś

Czy różnica w Spring Drive stosowanych w GS, a tych stosowanych w Seiko, polega tylko i wyłącznie na jakości wykończenia? Czy jest coś jeszcze?

 

To jest ogólna nazwa dla rodzaju mechanizmu, tak jak napęd "automatyczny", masz wiele rodzajów "automatów".

Podobnie jest z Spring Drive, to nie tylko topowa jakość w GS, ale także sama konstrukcja mechanizmu różni je.

 

Porównaj z  tym co poprzednio wkleiłem: https://www.grand-seiko.com/us-en/about/movement/springdrive

Może jeszcze to Cię zainteresuje: https://www.watch-wiki.net/index.php?title=Seiko_9S51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Spring Drive to nie jeden konkretny mechanizm, a, jakby to ładnie ująć, cała rodzina. Chodzi mi o to, czy można do siebie przyrównać konstrukcyjnie np. wspomniany wyżej 5R65 do 9R65. Z tych wrzuconych przez Ciebie linków wynika, że obydwa mechanizmy raczej niczym się nie różnią, no chyba że właśnie jakością wykończenia.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jak można wytłumaczyć pisałem już, że konstrukcyjnie, popatrz chociażby na ilość kamieni łożyskujących.

 

To są inne mechanizmy pod względem konstrukcyjnym posiadające tą samą zasadę działania, czyli konwencjonalny wychwyt zastąpiono urządzeniem, które Seiko nazywa regulatorem trójsynchronicznym, aby regulować odwijanie sprężyny. ...

 

Ten mechanizm jest używany w kolekcji Spring Drive International oraz w niektórych zegarkach z serii Grand Seiko, Credor, Galante, Izul, Ananta i Prospex.

 

Nawet są różnice w oznaczeniach 5R6x dla linii Prospex i 9R6x dla Gran Seiko i nie ma w tym przypadku zamiennika oznaczeń jak to jest w przypadku MM który posiada mechanizm 8L35 który jest montowany także w Grand Seiko i oznakowany jako 9S55 (lepiej wyregulowany i dekorowany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w przypadku 5R65 w Prospexie i 9R65 w Grand Seiko to ten sam mechanizm :)

 

Podobnie jak w MM z 8L35, czyli "surowy"  mechanizm od Grand Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, i o to mi właśnie mniej więcej chodziło

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to jest inny mechanizm ale czy jest dużo gorszy w Seiko niż GS. A może polecicie zupełnie inny zegarek na klasycznym werku. Fajnie wykonany. Jeszcze ciągle myślę o marinemaster 8l35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, i o to mi właśnie mniej więcej chodziło

W różnych opracowaniach, różnie przedstawiają; np. że ma więcej części, dokładniejszy (0,5s/day, a nie 1S, to już regulacja), ale to to samo :)

 

Rozumiem że to jest inny mechanizm ale czy jest dużo gorszy w Seiko niż GS. A może polecicie zupełnie inny zegarek na klasycznym werku. Fajnie wykonany. Jeszcze ciągle myślę o marinemaster 8l35.

Nie jest wcale gorszy, tylko "nie dopieszczony"  :P 

Jak klasyczny z werkiem od Grand Seiko to polecam SLA021 :)

W tym przypadku najlepsza relacja cena/jakość :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/176918-seiko-sla-019/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też tak myślę że MM to może być dobry wybór. W sobotę zobaczę na żywo GS. Pewnie sobie namieszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he oj namieszasz, namieszasz, ale to jest cała przyjemność tak mieszać :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie szło w górę z tego co widać :(

GS w USA już od pewnego czasu "atakuje" bogatych klientów.

Co tu gadać o GS'ach, wszystkie modele poszły cenowo w górę, te same modele, ale inne mechanizmy w środku, i już ceny inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.