Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bober5264

Christopher Ward Trident C60 mk3 40mm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, zapraszam do moje kolejnej amatorskiej recenzji.

Tym razem pod lupę idzie mój nowy zakup jakim jest zegarek o dość długiej nazwie, a mianowicie Christopher Ward Trident C60 MK3 40mm.

Na początku miał być to trident w wersji mk2 normalny albo vintage z rynku wtórnego, warunki były dwa – czarny i na bransolecie. Niestety nie jest tak łatwo je kupić, bo albo ktoś nie chciał się delikatnie potargować albo miał wersję tylko na pasku albo na bransie ale z pvd i tym podobne. Mimo wszystko do wyboru była tylko wersja 38mm, a obawiałem się że będzie troszkę a mała.

Aż tu nagle jak na życzenie CW udostępniło kod -100gbp i w ciemno zamówiłem nową 40.

I to był strzał w 10!

post-94337-0-91385900-1568742613_thumb.jpg

O zegarku:

 

1. Koperta:

Jest to typowy zegarek dla 'chudorękich'. Koperta jest proporcjonalna, ładnie wymodelowana w zdecydowanej większości szczotkowana z polerowanymi elementami.

Średnica koperty to 40mm (bez koronki) a wysokość czyli tak zwane L2L to jedyne 47,5mm.

Na papierze wydaje się dość gruby bo ma prawie 13mm, ale poprzez ładne wyprofilowanie koperty, której odstający dekielek 'chowa się' w nadgarstek zegarek.

Smukły bezel z bardzo ładnym frezowaniem wypełnia czarny ceramiczny insert. Pięknie odbija światło.

Na zakręcanym dekielku znajdziemy grafikę trójzębu.

Wodoszczelność to aż 600m

post-94337-0-82278000-1568742632_thumb.jpg

 

2.Tarcza

Pod szafirowym szkiełkiem znajduje się tarcza w bardzo głębokim czarnym kolorze, nie zagłębiałem się z jakiego jest materiału, ale wygląda bardzo dobrze. Pięknie prezentuj się nakładane indeksy o ładnym kształcie (fazowane do wewnątrz) Indeksy są polerowane przez co wyróżniają się na tle tarczy. Wypełnione świetnej jakości lumą (o tym niżej). Na godzinie 9 znajdziemy biały napis z nazwą firmy, pod indeksami na 12 logo a na godz 3 datownik z czarnym tłem, a pod wskazówkami napis Automatic, informacja o szczelności i na samym dole przez wielu pożądany napis Swiss Made.

Wskazówka godzinowa jest zadziornym ostrym trójkątem, minutowa troszkę nijaka, i na to piękny sekundnik z 'lumowym kółeczkiem' oraz trójzębem na drugim końcu. Wskazówki tak samo jak indeksy - polerowane)

post-94337-0-76155300-1568742656_thumb.jpg

 

 

3. Mechanizm

Krzysiek napędzany jest Sellitą SW200 z 38 godzinną rezerwą chodu, stop sekundą i dokręcaniem koronką, która w przeciwieństwie do c65 jest zakręcana. Nie jestem zafiksowany na punkcie dokładności, więc tego dokładnie nie sprawdzam, nosze go tydzień i nie zauważyłem zmian w dokładności chodu – zatem pomijam temat, może kiedyś jak mi się będzie nudzić to sprawdzę dokładnie.

/na koronce znajdziemy ładnie wygrawerowane logo.

post-94337-0-46974600-1568742674_thumb.jpg

 

4. Szkiełko

Krzysiu wyposażony jest w piękne wypukłe szafirowe szkiełko z antyrefleksem (jednostronnym). Jest to mój pierwszy zegarek z antyrefleksem i kurcze robi to świetną robotę.

 

post-94337-0-60845500-1568742698_thumb.jpg

 

5. Bransoleta

Jako że kupiłem (moim zdaniem) jedyną słuszna wersję - na bransolecie, nie mogę jej w tym opisie pominąć. Bransoleta jest świetnej jakości. Pełne maskownice, pełne ogniwa, bardzo ładne spasowanie, sprawia wrażenie bardzo solidnej. Do tego mamy szybką regulację pod zapięciem. W porównaniu do c65 wydaje mi się że ta ma ładniejsze szczotkowanie, i całe szczęście 20mm szerokości, co idealnie pasuje do wielkości koperty.

Ciekawym smaczkiem jest też system szybkiego odpinania bransolety.

post-94337-0-67195300-1568742718_thumb.jpg

 

6.Luma

Luma jest rzeczą na której nigdy szczególnie w zegarkach mi nie zależało, podobno SKX ma dobra lumę, miałem SKXa i mam inne zdanie. W Krzyśku luma świeci jak latarka! Nie spodziewałem się aż takiego wow. Efekt potęguje tez luma na insercie bezela.

Także jakby ktoś chciał iść z C60 w dzień do kina to przykryjcie zegarek bluza bo świeci jak telefon.

post-94337-0-28404600-1568742735_thumb.jpg

 

Podsumowanie.

Podsumowując – jestem bardzo szczęśliwy że kupiłem ten zegarek, jest to dla mnie perfekcyjne EDC. Kiedyś uznałem że nie kupię już zegarka bez przymiarki ale w tym wypadku złamałem swoje postanowienie bo po prostu nie miałem go gdzie przymierzyć, a oferowany prze CW 60 dniowy darmowy zwrot zaspokoił moje obawy.

Jako rade dla osób chcących zamawiać z CW, sprawdźcie ceny oferowane w E i GBP, w momencie gdy kupowałem zegarek różnica na PLN wynosiła ok 300zł na korzyść GBP.

 

post-94337-0-48133100-1568742755_thumb.jpg

 

Plusy:

1. Jakość wykonania

2. Niesamowity design

3. Stosunek cena-jakość

 

Minusy:

Pewnie jakieś ma ale na razie nic nie znalazłem.

 

Pozdrawiam!

 

Edit: jeszcze fotki na nadgarstku 16,5cm03effbf501eca78d6925785cec039d79.jpg22a6efb8e19906394f4458aa53950ce7.jpgcd74dad03bdca8d796da0ea653d17206.jpgaf653cfe3c2c18aad3fb5680e6a43eff.jpg

Edytowane przez bober5264

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki za recenzję  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Fajna recka i fajny zegarek, na który byłem prawie zdecydowany, ale jednak coś mi w nim nie do końca pasuje (może ta pusta tarcza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czytało, a zegarek bardzo ładny. Mam jedno pytanie. Czy miałeś dużą styczność z innymi markami zegarków. Chodzi mi czy miałeś może okazję porównać ten zegarek z droższymi markami i jak wypadł na ich tle. Też myślę nad tym modelem, ale nie chce kupować bez przymiarki na żywo.

Edytowane przez skarżyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o divery to tylko dwa Tagi, Aquaracer ze stalowym bezelem i nowy Aquaracer niebieski w ceramice, moim zdaniem wykonanie na podobnym poziomie, CW zupełnie nie ma się czego wstydzić

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Wrzuć proszę zdjęcia nadgarstkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, spójna z moimi odczuciami co do zegarków CW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się czytało - dzięki za poświęcony trud - zegarek bardzo zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna przyjemna w czytaniu recenzja. Jak wypada praca bezela w porównaniu z C65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do C65 chodzi lżej i zdecydowanie łatwiej go złapać, kliki głośniejsze, ładne precyzyjne skoki są w obydwu ale korzystanie w c60 pdzyjemniejsze. Nie wiem co jeszcze mogę napisać

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zainteresowały zegarki CW. Dostrzegłeś coś jeszcze podczas użytkowania? Ten model wpadł mi w oko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję, patrzę na ten zegarek i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że coś ze wskazówkami jest nie tak, jakby każda od innego zegarka :ph34r: Bardzo podoba mi sie za to rozmiar - myślę, że tego wymaga obecny rynek tylko jeszcze nie wszystkie firmy to zrozumiały.

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zainteresowały zegarki CW. Dostrzegłeś coś jeszcze podczas użytkowania? Ten model wpadł mi w oko ;-)

Dostrzegłem tylko to, że od miesiąca noszę go praktycznie dzień w dzień, zmianiam tylko na bardziej formalne okazje ;)

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem wersję C60 43mm. Zegarek bardzo przyjemny, tylko niestety rozmiar przestrzelony w odniesieniu do mojego wątłego nadgarstka. Dlatego się rozstaliśmy. Dodam, że dość sporo zegarek stracił na wartości od chwili zakupu (byłem pierwszym właścicielem i po roku sprzedał się 25% taniej od wartosci początkowej).

Przyznam, że do czasu przeczytania tej recenzji nie wiedziałem, że są wersje 40mm. To duży plus.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.