Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PEPITO

Dylemat Steinhart vs Deep Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się pomiędzy Steinhartem 44 ocean Gmt a czymś z oferty Deep Blue co najmniej 44mm (adgarstek 19 cm i preferuje większe zegarki) za stenkiem przemawia serwis lepszy mechanizm i podejrzewam że jakość wykonania za DB mniej oklepany wygląd i cena. Co byście brali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny taka davosa argonautic lumis tylko większa i z dodatkiem helsona niestety nigdzie nie go nie ma atomic/deepwat.com :(

Edytowane przez PEPITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Deep blue trochę mnie zastanawiają duże obniżki na stronach USA chociaż maja sporo zagorzałych zwolenników na forum. Jedyne co zarzuca się stenkowi to wtórne wzornictwo modeli ocean ale to akurat mi nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym Deep Blue. Choć Stenek lepszy jakościowo to właśnie ten wtórny wygląd mnie osobiście przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

mniej oklepany wygląd i cena

co do wglądu, to się zastanawiam czy "kiczowaty" też łapałby się do zbioru "mniej oklepany"? :)

(jako miłośnik wszelkiej maści wostoków) brałbym stenka

a co do ceny....

hmmm....   różnica spora


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 za stenkiem przemawia serwis lepszy mechanizm i podejrzewam że jakość wykonania za DB mniej oklepany wygląd i cena.

 

Steinhart faktycznie ma świetny serwis, dobry kontakt, itd. - wiem bo miałem cztery Steinhart'y i z serwisu korzystałem czterokrotnie... ale jeden z zegarków odwiedzał serwis dwukrotnie, wiec na cztery jeden był bez wad - usterki dotyczyły mechanizmów wiec z tą "lepszością" bym tu polemizował... no chyba że miałem wybitnego pecha...

 

DB też miałem cztery - nie wiem jaki jest serwis, bo nigdy nie musiałem z niego korzystać... moje zegarki bazowały na japońskich mechanizmach...

 

Co do różnicy wykonania to nie wdziałem różnicy, a jeśli już to na korzyść DB.

 

Jeśli lubisz duże zegarki to Ocean 44 może Cię rozczarować, ten zegarek faktycznie pasuje do dużego nadgarstka, bo ma kopertę budową zbliżona do O1 42mm czyli długie uszy, ale nie jest to klasyczny "odważnik" jak np Master Diver DB. Mam wrażenie że Ocean 44 ma dokładnie taką samą tarczę jak O1 42mm tyle że te 2mm różnicy robi ten ring wokół tarczy.

 

Jakbym miał wybierać miedzy tymi dwoma to pewnie... dołożyłbym i wziąłbym jakiegoś fajnego Citizena z GPS'em ;):D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DB fajny, ale pewnie dlatego ze jakoś widzę w nim vostoka amfibie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daito. Serwis dotyczył regulacji dokładności chodu czy jakieś poważniejsze kwiatki? I którego mastera masz na myśli? Bo z DB mialem na celowniku tryciaka.

Citizena z gpsem nie bardzo chce od tego są g schocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daito. Serwis dotyczył regulacji dokładności chodu czy jakieś poważniejsze kwiatki? I którego mastera masz na myśli? Bo z DB mialem na celowniku tryciaka.

Citizena z gpsem nie bardzo chce od tego są g schocki

 

To nie była regulacja, ale nie chcę się rozpisywać, bo wady się zdarzają  - w każdym bądź razie serwis sobie z tym poradził i za każdym razem atmosfera współpracy była dobra a problem za każdym razem był rekompensowany - wraz z naprawionym zegarkiem wracał dodatkowy pasek. Tak że złego słowa powiedzieć nie można - wiadomo że cukierkowo by było jakby zegarki nie miały wad, ale pomimo sytuacji nie miałbym oporów żeby wrócić do Steinhart'a jeszcze kiedyś - prawdziwy horror to, z mojego doświadczenia serwis Doxa, oraz Zibi... ;)

 

Co do Deep Blue to miałem takie oto i choć to nie jest "waga ciężka" to o każdym można powiedzieć że to odważniki w porwaniu z Steinhart'em, nawet "pomarańcza" choć Pro Sun akurat wielki nie jest, ale każdy świetnie leżał na nadgarstku 20-21cm :

 

1s.jpg

 

DSC00352.jpg

 

DSC02287.jpg

 

DSC05505.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla równowagi; bardzo dobrze wspominam Ocean One Vintage i Ocean One GMT ale z wkładką bezela ceramiczną - Steinhart zastosował tutaj wkładkę gładka bez graweru, która wbrew pozorom robi świetna robotę na żywo, za to wersja "pepsi" to jakieś nieporozumienie, moim zdaniem, kolor czerwony sprawia wrażenie bardzo "rozwodnionego" - no i totalnym nieporozumieniem w/g mnie jest koperta która jest stosowana przy pilotach, zegarek mimo rozmiaru 44mm koszmarnie, moim zdaniem, leży na nadgarstku - sama koperta sprawia wrażenie jakby ją kuł jakiś kowal po pijaku ciemną bez księżycową nocą... Za to koperty Ocean One leżą jak przyklejone.

 

DSC03069.jpg

 

DSC03135.jpg

 

DSC04884.jpg

 

DSC03659.jpg

 

DSC03559.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa Stenki i sa bez zarzutu, chodza bardzo dokladnie i nie mialem najmniejszych problemow, wkurzylbym sie Daito strasznie na twoim miejscu :/

 

Deep Blue maja swoj niepodrabialny styl (zona nosi odwaznik Diver 40 mm od nich) - sa wersje na szwajcarskich werkach ale ceny tez wtedy wyzsze.

 

Ja osobiscie bralbym Steinharta - bardziej uniwersalny, podejdzie i do biura w stylu smart casual i na weekend, Deep Blue juz jest typowo rekreacyjny.

 

Z innej beczki - Hamtun H2? Na Indiegogo zostaly jeszcze jakies sztuki z SW-200 elabore:

 

https://www.indiegogo.com/projects/kraken-h2-premium-titanium-watches#/

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż ten pepsi na ręce akurat najbardziej efektowny wg mnie. A 3 od góry DB to Master 500?

Chociaż ten pepsi na ręce akurat najbardziej efektowny wg mnie. A 3 od góry DB to Master 500?

Tem Hamtun ciekawa opcja ale 41 mm :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Hamtun Neona i jest rewelacyjny, jest na forum moja recenzja - sama marke polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dwa steinharty i nie narzekałem na jakość wykonania i na mechanizm.Może miałem je za krótko.Ale polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa Stenki. Pilota i "Rolka". Złego słowa nie mogę powiedzieć.

 

DB nie miałem żadnego, głównie przez rozmiar. Ale te co widziałem, a było ich kilka, to całkiem nieźle wykonane zegarki.

 

Mechanizmy uznałbym za porównywalne.

 

Bierz co Ci bardziej się podoba.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.