Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Mido Barocenlli Heritage/ Chronometer

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, 

 

Obecnie waham się nad wyborem jednego z dwóch zegarków z kolekcji Mido Baroncelli:

1. model Heritage na klasycznym werku 2892-A2, ref.: M027.407.11.010.00 

2. model Chronometer z certyfikatem COSC na ETA C07.821 Si. ref.:M027.408.11.031.00

Wybrałem modele na bransolecie, z jasną kopertą.To klasyczne garniturowce, które nosiłbym również jako EDC do stroju smart casual. 

Oba z tych zegarków, mają pewne cechy na których mi zależy ale nie dają przewagi w zakupie. Obu raczej też nie kupię.

 

Argumenty za wyborem pierwszego: 4hz mechanizm zapewnia płynniejszy ruch sekundy, gładka praca rotora, groszkowania mechanizmu, niebieska wskazówka sekundowa, szlifowane wskazówki- godzinowa i minutowa.

argumenty przeciw heritage: brak nakładanych indeksów, malowane logo

 

argumenty za wyborem pierwszego: 80h rezerwa chodu, dokładność wynikająca z COSC, nakładane indeksy i logo.

argumenty przeciw: tylko 3 hz, mechanizm trudniejszy w serwisie, subiektywnie gorszy od ETA 2892.

 

Oba zegarki mają podobny fason, WR, AR. Dopłata do zegarka z COSC nie gra roli- liczy się całokształt. 

 

Liczę na wasze wsparcie w dokonaniu najlepszego wyboru! 

post-65717-0-89967800-1568809146_thumb.png

post-65717-0-35489700-1568809156_thumb.png

Edytowane przez armageddon10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Heritage ma ładniejszą tarczę, niebieski sekundnik i mnie się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla mnie z racji tego, że dłużej na rynku i że sprawdzony mechanizm to ETA 2892-A2 zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem głos za heritage. Czekam na kolejne opinie. Przyznam, że jestem delikatnie za chronometrem mimo subiektywnie gorszego mechanizmu. Design tarczy jest bardziej subtelny w odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bał Caliber 80. Mam w swoim Mido (bez COSC) i daje radę. Te mechanizmy już są kilka lat na rynku.

—> bierz ten, który bardziej ci się podoba. Jeden i drugi to dobry mechanizm.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tobie ma się podobać. Każdy ma inny gust.

 

PS. Według strony Mido, zegarki z COSC maja dodatkowy rok gwarancji.

 

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Chronometer.

Głównie dlatego, że nie lubię malowanych indeksów.

Mechanizm w tym przypadku ma mniejsze znaczenie, choć nie zgodzę się, że 2892-a2 będzie zawsze lepsza od 80-cio godzinnego COSC nawet jeśli oparty jest na 2824.

Różnicy w płynności pomiędzy 3Hz a 4Hz też raczej nie zauważysz. Mam i takie i takie zegarki i nawet porównując jeden obok drugiego dużych różnic nie ma. 3Hz ma dłuższy skok i to jest zauważalne ale na płynność ruchu to się zbytnio nie przekłada. Poza tym jak chcesz płynny ruch to kup zegarek z małym sekundnikiem - przy 4Hz sekundnik będzie faktycznie płynął.

A, z tego co kojarzę SG nie dystrybuuje Mido w Polsce. Choć nie wiem czy realizują gwarancję.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dla mnie 2892-A2 to po prostu wyższej klasy mechanizm niż 2824 bo nawet w najniższych stopniach gradacji zrobiony jest z lepszych materiałów, ma lepszy system antywstrząsowy i jest lepiej wykończony. Ponadto co dla niektórych jest ważne jest mechanizmem cieńszym. I na koniec, dokrecanie koronka 2892 to czysta przyjemność. 2824 trze w nieprzyjemny sposób a tego nie ma nawet jej japoński odpowiednik czyli seikowe 6r15

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawił się trzeci wariant, który istotnie zbliża mnie do rozstrzygnięcia. Padło na Longines Flagship ref.: L4.874.4.72.6. 

Nie ma certyfikatu cosc, ale ma bardzo ładnie wykończony mechanizm, który jest hybrydą 2892 i powermatica. Ponadto cieszy szlif słoneczny i nakładane indeksy. Załączam zdjęcie.

post-65717-0-67225400-1568871005_thumb.jpg

Edytowane przez armageddon10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :)

Tylko upewnij się co kupujesz bo longines.com pod podanym przez Ciebie numerem referencyjnym pokazuje rzymiankę

https://www.longines.com/watches/flagship/l4-974-4-21-6

Ten co na zdjęciu to pewnie https://www.longines.com/watches/flagship/l4-974-4-12-6

 

Mechanizm to L888 - przeróbka Longinesa ETY 2892, 64 godziny rezerwy chodu, obniżone taktowanie 25200 (3,5Hz).

Mam ten mechanizm w swoim Longines'ie, bardzo dobrze się sprawuje. Średnio, przy różnym wykorzystaniu nie przekracza +2s/d (z reguły robi nawet mniej). W moim wakacyjnym, dość przypadkowym teście rezerwy chodu wytrzymał 62 godziny (nominalnie 64).

A, nie wiem jak z dokręcaniem koronką, to automat, nigdy go nie dokręcałem ;)

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :)

Tylko upewnij się co kupujesz bo longines.com pod podanym przez Ciebie numerem referencyjnym pokazuje rzymiankę

https://www.longines.com/watches/flagship/l4-974-4-21-6

Ten co na zdjęciu to pewnie https://www.longines.com/watches/flagship/l4-974-4-12-6

 

 

błąd w podanym numerze, już poprawione ;) wersja na srebrnej tarczy.

Edytowane przez armageddon10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem tego Heritage, fajny. Bardziej mi odpowiada niż ten drugi. Ale kupiłem coś takiego:

 

post-37509-0-89165500-1568913825_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mierzylem Flagshipa. Odpowiada mi rozmiar, jakość wykończenia na dobrym poziomie. Przydałaby się wyższa klasa wodoszczelności ale jest to zegarek do delikatnego używania. Mam ofertę na 4800zl brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.