Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
bialy7

Projekt własnego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szukam na forum miejsca w którym mógłbym zapytać o kilka kwestii związanych z pomysłem wyprodukowania własnego zegarka.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi @ICE, coś tam fajnego robił...

ok, dzięki za pomoc :)

Ale tak kompletnie "wyprodukować" od zera? Toż to nawet wiele znanych i lubianych marek tak nie robi.

od zera kompletnie to nie, mechanizm np. wezmę gotowy ale to też pytanie jaki (ETA czy Miyota). Mamy z kolegą pomysł na własny projekt. I zapewne poza mechanizmem też oprzemy się na jakichś gotowych rozwiązaniach, ale chcemy zrobić to dobrze a nie kupić w chinach, no i przede wszystkim ma to być made in Poland także jest kilka kwestii do rozwiązania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że założysz osobny wątek na forum i będziesz przedstawiał postępy prac. Super, kibicuję :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że założysz osobny wątek na forum i będziesz przedstawiał postępy prac. Super, kibicuję :)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

chętnie, jeśli uda mi się zebrać początkowe materiały i informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacperek_77u
      Cześć, 
      Razem z kolegą @Paulus57 wpadliśmy na pomysł zamówienia chronografów sugess 419 ale z 24h subtarczą i ewentualną limitacją na deklu który fabrycznie ma 12h subtarcze przez co ma on bezsensowną zdublowaną wskazówką godzinową (czyli zamiast st1902-12h byłby w środku st1903-24h 🙃)
      I do tego pomysłu będzie potrzebne minimum 50 ludzi-jeśli ktoś jest chętny to proszę się zapisywać pod tym tematem 😀 (też bardzo chętnie wysłuchamy waszych pomysłów jeśli je macie)
       
      Dostępne wersje kolorystyczne, pasków i ogólna cena (która przy hurtowym zamówieniu może ulec obniżeniu 😄 )
      https://a.aliexpress.com/_mO1TAgs
      I przykładowe zdjęcia wraz z parametrami najpopularniejszych wersji 
       






    • Przez Krokodyl Tik-Tak
      Szanowni Koledzy!

      Nazywam się Łukasz Radziszewski. Jestem artystą i od kilku lat aktywnym uczestnikiem Forum. Przygotowuję właśnie projekt „Słońca”.  Polega on na budowie zupełnie nowego, niespotykanego, czasomierza. Dzięki temu w trakcie trwającej dwadzieścia cztery godziny wystawy, uda się zatrzymać upływ czasu. Jestem zaszczycony, że Klub Miłośników Zegarów i Zegarków zechciał zostać Oficjalnym Partnerem wydarzenia. 

      Punktem odniesienia jest tu tytułowe słońce. Wytyczyliśmy globalny szlak, wzdłuż wszystkich stref czasowych dookoła Ziemi. To sieć miejsc, na kilku kontynentach, z których jednego dnia, 23 września nagrane zostaną wschód i zachód Słońca.

      Płynne przeskakiwanie do następnych stref i połączenie ze sobą wszystkich filmów "na żywo", umożliwi stworzenie ciągłej projekcji. Słońce dosłownie zatrzyma się nad horyzontem. W jednym miejscu, na dwóch dużych ekranach, pokazane zostaną bliźniacze filmy, ukazujące oddzielnie o wschód i zachód. 
      Więcej informacji w dokumencie pdf. (...)

      Projekt wszedł teraz w ostatnią fazę działań. To odpowiedni moment, bo każdy z nas może już przewidzieć co będzie robił za trzy tygodnie, 23 września. Wspólnie z KMZiZ szukamy osób, które zechciałyby nagrać krótki, 20 minutowy film wschodu i zachodu Słońca. Może być słabej jakości, wręcz takiej oczekujemy. Wystarczy telefon czy tablet, dostęp do Internetu (i jakaś podpórka). Dzięki temu można transmitować słońca w miejscu, w którym się aktualnie znajdujecie. Prosta rzecz, a kluczowa dla projektu. 
      Wiadomo, że nagranie na żywo może się nie udać. Dlatego chcemy zabezpieczyć siebie i Was w zapasową kopię, którą ewentualnie będzie można odtworzyć. Prosilibyśmy Was o nagranie filmów parę dni wcześniej i przesłanie materiału do nas.

      Więcej informacji już wkrótce. Obserwujcie temat i pomyślcie czy nie macie kogoś np. w Rosji, Kazachstanie, Chinach, Australii, Alasce albo nawet gdzieś w Europie. Im bardziej egzotyczne miejsca, dziwne wyspy, tym lepiej! 

      Łukasz & KMZiZ

      Słońca, PL, Łukasz Radziszewski.pdf
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.