Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zami

GW-M5610 vs GMW-B5000D 1?

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie, proszę. Zachciało mi się cyfrowej kostki, nie za grubej, z kultowym wyglądem. Lubię bransoletę, ale rożnica w cenie jest dosyć istotna. Nie macałem ani jednego, ani drugiego. Nie wiem, czy kajdan w GMW nie wygląda zbyt odpustowo? Ze zdjęć w necie trudno mi to ocenić. Może jeszcze jakieś inne typy? 

Nie popadłem w necie po naszemu nic szerzej w temacie.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat i oba na ręku. Obecnie czekam na GW-5000 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanko - też choruję na kostkę i rozważam kilka opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja lub Matej nieco pomożemy:

 

 

Super materiał, dzięki z telemarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w czym wybierać ale IMO najfajniejsze to :

 

post-94831-0-23422800-1569741364_thumb.jpg

post-94831-0-80200400-1569741384_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Ja też przymierzam się do zakupu tego jedynego. W tej chwili mam GW M5610. Jest to świetny zegarek ale z powodu swego wieku (10lat) trochę przeszedł i czas pomyśleć coś o nowym G. W swojej kolekcji mam Tissota i Citizena ale co G to G. Zegarek od zadań specjalnych. Powiedzie mi proszę czy te nowe kostki z serii GMW bardzo się rysują i w codziennym użytkowaniu to będzie porażka. Czy lepiej wybrać gw6900. Jakos gw9300 i gw9400 to nie ten styl. A czy kostka gw5000 bedzie wlasnie takim zegarkiem tj. Ta jedyna i do wszystkiego?

Nadmieniam ze w grę wchodzi tylko wyświetlacz cyfrowy. Wskazówki to ja mam przy tamtych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś chciałem kupić tą stalową, ale takie same obawy będzie się rysować i odpuściłem. Miałem Riesmana , G-7900, ale nie pasowały mi i najbardziej pasuje mi GW 5610, choć też już trochę przeszła. Jutro dzięki koledze Tomkowi z forum zawita u mnie GW-M5610BA-1, który że tak powiem będzie trochę bardziej wyjściowym modelem.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma gmw b5000 i powiem że rysuje się strasznie, a używa go jako EDC. Wg mnie ten model należy traktować jako kolekcjonerski tym bardziej jeśli ktoś zwraca uwagę na wszelkiego rodzaju zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze taki model G a mianowicie: GWM 850-7. Z opisu wynika że ma wszystko co trzeba tylko kolor biały i jest taki jakby damski choć mogę się mylić. Czy któryś z forumowiczów miał z nim doczynienia? Jeśli nie będzie rady zatem zostanie magiczne GW5000 z ebaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brachu

Znalazłem jeszcze taki model G a mianowicie: GWM 850-7.

 

Hmm, nie wiem jaki masz nadgarstek, ale to mały zegarek - szerokość koperty to tylko 42,5 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Znalazłem jeszcze taki model G a mianowicie: GWM 850-7. Z opisu wynika że ma wszystko co trzeba tylko kolor biały i jest taki jakby damski choć mogę się mylić. Czy któryś z forumowiczów miał z nim doczynienia? Jeśli nie będzie rady zatem zostanie magiczne GW5000 z ebaya.

 

to nie jest damski zegarek :) i występuje czarny - ale jeżeli dobrze kojarze,bez weryfikowania,to on też rocznikowo będzie zbliżony do lat 2010-11

Kup GW5000,zwłaszcza jak lubisz kostki i cię nie nudzą...i patrząc z przymrużeniem oka,to wykonaniem nie będzie odstępował od Citka i Tissota

 

  :)

- i wypchnijmy te 'stalófki' z blułetutem z tego forum  heheh

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym rysowaniem. Bransolety się rysują w każdym zegarku, zwłaszcza te wypolerowane. Natomiast kostka noszona z poszanowaniem nie będzie się przesadnie rysować, za to wygląda mega ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - metalowa kostka wygląda mega fajnie ale ... w pudełku , przy codziennym użytkowaniu (szczególnie u osób wykonywających bardziej "ruchowe" zawody a nie " biurkowych surferów") jest bardzo nie praktyczna a wręcz nie poręczna . Moim zdaniem do codziennego użytku wersja w "plasticzanej" odzieży to najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - metalowa kostka wygląda mega fajnie ale ... w pudełku , przy codziennym użytkowaniu (szczególnie u osób wykonywających bardziej "ruchowe" zawody a nie " biurkowych surferów") jest bardzo nie praktyczna a wręcz nie poręczna . Moim zdaniem do codziennego użytku wersja w "plasticzanej" odzieży to najlepszy wybór.

Użytkowałeś kiedyś GMW-B5000?


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałeś kiedyś GMW-B5000?

Osobiście nie (tylko customa) ale to co pisałem powyżej to są moje spostrzeżenia na podstawie oryginalnego metala kolegi (jego opinia z reszta była podobna).

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, czyli kwestia preferencji, albo okresu użytkowania. Bo ja po 7 miesiącach niemal codziennego użytkowania mam całkiem odmienną opinię. I to po przerobieniu wszystkich współczesnych kostek. Co więcej, nic mi się nie rysuje, ale to kwestia wersji kolorystycznej. Sam zegarek bardzo wygodny, sprawdza się w górach, na rowerze, basenie a nawet w warsztacie. I nie rozumiem zdziwienia niektórych ludzi, że im się stalowy (w sensie w srebrnym kolorze) G-Shock rysuje. Inne zegarki ze stali 316L im się nie rysują? Ja jeszcze takiego nie miałem.

 

Inne ciekawe spostrzeżenie mam takie, po wpisach na tym forum i kilku grupach na Facebooku, że opinie typu "metal tylko do gablotki, bo na co dzień się nie nadaje" wygłaszają ludzie, którzy nigdy tego zegarka nie używali. Albo gdzieś widzieli zdjęcia, których zapytani nie potrafią wskazać, albo pojawia się jakiś kolega, który sam nigdzie się nie wypowiada. Nie chcialbym, abyś mnie źle zrozumiał, ja po prostu zauważyłem pewne zjawisko i chciałbym kiedyś trafić na taką wypowiedź tego przywoływanego wszędzie kolegi, który nie powołuje się na innch kolegów.

Mistrzem dla mnie był gość tu na forum, który kiedyś stwierdził, że zegarek jest niewygodny, bo mu się obraca wokół nadgarstka, a okazało się, że tylko przymierzał w sklepie z za dlugą bransoletą.

 

Jeszcze inną sprawą jest mówienie, że różne wypadki w czasie użytkowania, powodujące zużycie świadczą o wadzie produktu. Metalowe kostki mają tak samo wymienne bezele i bransolety / paski, jak wersje plastikowe.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pokazuj tą swoją 7-miesięczną kosteczkę ;) może ktoś zmieni zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie (tylko customa) ale to co pisałem powyżej to są moje spostrzeżenia na podstawie oryginalnego metala kolegi (jego opinia z reszta była podobna).

 

Czyli przedstawiasz fakty zasłyszane i wyrażasz opinie mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jak będziesz miał ten zegarek chociaż w ręku to pogadamy. Na razie nie ma o czym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Rysy będą napewno.. nie trzeba miec doswiadczenia z autopsji zeby wiedziec ze ten bezel bedzie sie zachowywał jak kazda zwykła koperta wypolerowana na błysk - ja bym postawił inne pytanie - jak szybko łapią ryski :)

Bo w niektórych firmach nawet tytan ma zdolności do zarysowan.

 

Ja wiem co mi sie dzieje z przy pracy z tradycyjnymi bezlami w GW5000 lub w DW5000SL - także mogę sobie tylko wyobrazić co sie stanie jak np przywalę w mur lub metalowa futrynę takim metalowym bezlem

//dwa dni temu miałem taki wypadek//

 

Aczkolwiek,jak to mówią i piszą - jak dbasz,tak masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli przedstawiasz fakty zasłyszane i wyrażasz opinie mające niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Proponuję czytać ze zrozumieniem - wyrażam opinie na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń osoby posiadającej ten model.

Jak będziesz miał ten zegarek chociaż w ręku to pogadamy.

Tak się składa , że miałem okazję i to nie tylko jeden raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.