Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
odiz

Longines Hydroconquest Automatic

Rekomendowane odpowiedzi

IWC do Inge dawał zwykłą Etę a na półce kosztował 26k. I co z tego?

Breitling, Tudor i wiele innych zresztą podobnie. Zobacz jak trzymają cenę i są poszukiwane Tudory na Ecie. ;)

 

Wolałbym kupić Carrere na 7750 niż na 1887 (teoretycznie in-haus).

Ale to ja. Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.


A i jeszcze jedno, Calibre 5 potrafi chodzić jak certyfikowany chronometr. A jak wiadomo nie jest.


Za to dekiel jest delikatnie mówiąc średni. Taka bieda wersja. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie mechanizmu TH AR to jakiś absolutny rekordzista. Już tyle razy go na forum widziałem - ciągle to samo zdjęcie sad.png

 

Jeśli nie jesteś wielkim fanem nurków, to ja bym mierzył we wskazana wcześniej Carrerę GMT. GMT to Calibre 7 czyli SW-300 pewnie (może ETA 289x? ale mało prawdopodobne), trochę lepszy mechanizm o wyższej kulturze pracy.

Nie kupuj żadnego substytutu bo budżet trzyma - najwyżej poczekaj, dozbieraj. Ja bym w każdym razie tak zrobił - jak na razie wszystkie substytuty, które kupiłem bo budżet trzymał poszły do ludzi - w efekcie tylko więcej straciłem.

 

A, z nurków dla mnie zdecydowanie na przodzie Aquis, w kategorii wagowej do 10k :)

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Aquis to świetny zegarek, ale... jako EDC... wersja 39.5 nie ma zachowanych proporcji, a wersja 43 to już kawał zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Aquis 39,5 mm to po prostu taki troszkę grubasek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris Aquis to świetny zegarek, ale... jako EDC... wersja 39.5 nie ma zachowanych proporcji, a wersja 43 to już kawał zegara.

 

Kawał zegara, fakt - ale za to świetnie skrojony :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC do Inge dawał zwykłą Etę a na półce kosztował 26k. I co z tego?

Breitling, Tudor i wiele innych zresztą podobnie. Zobacz jak trzymają cenę i są poszukiwane Tudory na Ecie. ;)

 

Wolałbym kupić Carrere na 7750 niż na 1887 (teoretycznie in-haus).

Ale to ja. Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.

A i jeszcze jedno, Calibre 5 potrafi chodzić jak certyfikowany chronometr. A jak wiadomo nie jest.

Za to dekiel jest delikatnie mówiąc średni. Taka bieda wersja. :(

 

Tak jak pisałem, podejścia są różne, jedni wolą to, drudzy tamto. 

 

Jak dla mnie w Tudorze i IWC mimo wszystko lepiej to wygląda.

 

W Tudorze, z tego co wiem, mamy zawsze wersję TOP, dekorowaną, z certyfikatem chronometru, z metalowym pierścieniem.

Są też wersje z modyfikowanym "balance cock":

 

142759_11_full.jpg

 

Dodatkowo w tej chwili przechodzą na inhouse, z utrzymaniem pododbnego poziomu cen katalogowych. Dla niektórych to zmiana na minus.

 

 

W IWC, ETA była zawsze modyfikowana (tak się chwalą przynajmniej, brany jako "ebauche" od dostawcy) i też ładnie wykończona, wyregulowana w 5 pozycjach. 

 

151954_09_full.jpg

 

No i jak wiemy do nowego marka trafił również nowy mechanizm 32110- spodziewam się znajdzie zastosowanie w nowym inżynierze. Obecny inżynier to stylistyczna porażka moim zdaniem.

32110-b2.jpg

Myslałem, ze to inhouse (a watchbase podaje, ze bazą była ETA) - coś mi tu nie gra - jest w stanie ktoś wyjaśnić?

https://watchbase.com/iwc/caliber/32110

wg IWC to inhouse:

https://www.iwc.com/us/en/calibre-family/32000.html

 

 

W Tagu, przy powyższych wygląda to moim zdaniem bardzo biednie, mimo oczywistej różnicy w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tych wszystkich zegarkach jest pełny dekiel, nie ogladasz mechanizmu wiec jakie to tak naprawdę ma znaczenie :);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tych wszystkich zegarkach jest pełny dekiel, nie ogladasz mechanizmu wiec jakie to tak naprawdę ma znaczenie :);)

Mądrego to warta poczytać.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie kupię tego zegarka :D

W każdym coś.

Np ten mi odpowiada we wszystkim z wyjątkiem rozmiaru :/

 

e8cc0202df51.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Kruku masz 15% rabatu chyba do niedzieli. Może to Ci pomoże.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kurna, co to jest CW, Skłale czy Oris?

To nisza, zupełnie nie mająca szans na miejsce w piramidzie, która, choć przestarzała, to jednak taniego jogurtu nie jadą.

Tag, Longin, Rado, a, jeśli nie ma kasy- CERTINA i Tissot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat.

Ze względu na drobny nadgarstek szukałem zegarka w rozmiarze do 40 mm.

Długo rozważałem zakup, w grę wchodziły

Oris Aquis 39.5 mm w wersji zielonej

Longines Hydraconquest 39 mm w wersji niebieskiej.

 

Wybrałem Longinesa, mimo że Oris zachwycał mnie wizualnie wygrał HC ze względu na mechanizm L.888.

Sellita SW200-1 zastosowana przez firmę z Hölstein z rezerwą chodu na poziomie 38h w zegarku za ponad 5 tysięcy zupełnie mnie nie zadowala.

 

Wyboru nie żałuję, choć przyznał że odkładam na Orisa w wersji Big Crown Pointer Date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kurna, co to jest CW, Skłale czy Oris?

To nisza, zupełnie nie mająca szans na miejsce w piramidzie, która, choć przestarzała, to jednak taniego jogurtu nie jadą.

Tag, Longin, Rado, a, jeśli nie ma kasy- CERTINA i Tissot.

Kolega w jakimś dziwnym Egipcie żyje, jeśli w jego piramidzie nie ma miejsca dla Orisa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja jeszcze nie wybrałem. Ehh. 

Niemal codziennie siedzę i przeglądam, czytam i analizuję i póki co nic. 

Cały czas w głowie 3 typy. 

Longines Hydroconquest, Oris Aquis i TH Aquaracer 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek nie weźmiesz, to i tak będziesz zadowolony. Ja bym brał Taga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@odiz 

i jaki był finał Twoich wyborów, co zakupiłeś ?

ja stoję przed tym samym dylematem, już miałem zamawiać Orisa Aquis a żona przez ramię mówi nieee ten nie weź Longines HC niebieski na pasku 🙂

cenę obu wynegocjowałem na tym samym poziomie i teraz tylko pozostaje złożyć zamówienie.

Łonginesa mierzyłem i super leży 41 choć 43 chodzi mi po głowie 🙂  Orisa Aquis nie miałem okazji mierzyć ale, ale wiem że 43,5 będzie ok bo mam już jednego Orisa Big Crown Propilota  44 mm.

Co robić ? co wybrać 🙂 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zamówiłem :) nie mogłem się zdecydować, a później zaczął się temat z C19 i nawet nie miałem głowy do tego. 

A teraz jestem w trakcie zamawiania w ogóle czegoś innego bo typowo do sportu - Garmina. 

 

Edit. 

Tzn. kupiłem w między czasie Orient Kamasu, ale oko się już nacieszyło i idzie na sprzedaż ;) 

 

 

Edytowane przez odiz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2021 o 19:03, odiz napisał:

Nic nie zamówiłem :) nie mogłem się zdecydować, a później zaczął się temat z C19 i nawet nie miałem głowy do tego. 

A teraz jestem w trakcie zamawiania w ogóle czegoś innego bo typowo do sportu - Garmina. 

 

Edit. 

Tzn. kupiłem w między czasie Orient Kamasu, ale oko się już nacieszyło i idzie na sprzedaż ;) 

 

 

Ja finalnie się zdecydowałem.

Wczoraj dokonałem przymiarki wielu zegarków ( Eternę KonTiki, Orisa 65, Glycine Combat Sub, Maurice Aikon ) 

Oczywiście Longinesa HC i Orisa Aquis Date przede wszystkim wybrałem się mierzyć 🙂

Niestety Oris Aquis mnie rozczarował niedopasowaniem do mojej ręki i finalnie wygrał Longines HC

Dziś złożyłem zamówienie na Longinesa 🙂

Będzie za tydzień, zobaczymy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

także tego...dziś dotarł i pokazuję jak siedzi na ręce 🙂

 

IMG_2381.jpg

Edytowane przez eisbar03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.