Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Diablo_

Rolex Submariner

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Czy w cenie do 30.000 zł kupię rolexa submarinera? Najlepiej green ????

Jeśli tak to gdzie i czy to lepszy wybór niż np. zenith?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony 20k więcej...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używkę tak.

 

A jaki Zenith


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj do 30k używanego Submarinera oczywiście najlepiej tu na forumowej giełdzie, ale przejrzyj chrono24 i olx, coś tam czarnego widziałem do 30 tysięcy. Oczywiście będzie to referencja pięciocyfrowa ze słabym zapięciem bransolety ale będziesz za to posiadaczem legendy. :)

 

Na szybko łap kilka linków:

https://allegro.pl/oferta/zegarek-rolex-submariner-stal-zloto-ref-16613t-8459634242

 

https://allegro.pl/oferta/rolex-submariner-no-date-stal-ref-14060-komplet-8441729764

 

https://allegro.pl/oferta/rolex-submariner-date-7709855151

 

https://allegro.pl/oferta/rolex-submariner-8448583562

 

https://allegro.pl/oferta/rolex-submariner-no-date-14060m-8455803716

 

Mój faworyt z tych co wrzuciłem to ten pierwszy złoty! :)

 

P.S. Chyba że dopuszczasz inny model Rolexa, trochę mniej popularny ale z platyną na pokładzie,a do tego chcesz zapłacić jeszcze mniej. ;)

Znalazłem fajne ogłoszenie na olx z Trójmiasta. Cena bardzo dobra, model ten zyskuje zdecydowanie na żywo, wygodniejszy niż sub (profil koperty) no i nie taki oklepany. Wiem bo kupiłem taki model w tym miesiącu. ;)

 

https://m.olx.pl/oferta/rolex-yacht-master-16622-CID87-IDBGUcS.html#position=1&page=1

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z takim budzetem rozwalibyscie omege po chrono ceramika lub panerai 359?

 

 

I jak kupic rolexa i nie dac sie oszukac? Bo nowego nie znajde prawda?

Edytowane przez Diablo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz bardziej sprecyzować swoje potrzeby bo skaczesz bo trochę różnych zegarkach. Nowego Rolexa kupisz ale nie suba, ale na przykład na OP od AD starczy.

Przejrzyj oferty sprzedawców profesjonalnych forumowej giełdy. Tam masz pewniaki.

Na przykład nowy Explorer 2.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179160-rolex-explorer-216570/?do=findComment&comment=2622060

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z takim budzetem rozwalibyscie omege po chrono ceramika lub panerai 359?

 

Rozważał bym ten który mi się podoba.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważał bym ten który mi się podoba.

 

Marek ma rację. W tym przypadku kupuj sercem a nie portfelem. Nie idź na półśrodki tylko na ten zegarek, który jest prawie na wyciągniecie ręki.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith el primero 36000 vph

 

Za 3 dychy kupisz Zenita i jeszcze na Omegę SMPc wystarczy. Oczywiście używki w bardzo dobrym stanie.

 

 

Ja sam osobiście nie kupiłbym Rolka na OLX czy na allegro, chyba, że sprzedającego znam.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celując w większe zegarki ( PAM czy PO chrono ) możesz być rozczarowany rozmiarem SUBa a starszej referencj ( 5 cyfrowej) to nawet bardzo rozczarowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wypowiedzi.

 

Podoba mi się Omega PO Chrono, Pam ale rolexy również.

 

Chodzi też o rozsądny wydatek który bede mógł w razie potrzeby szybko sprzedać.

 

Nie chcę też kupić czegoś co będzie kosztowało 30 tys a realna cena 15...

Omega

post-40221-0-15219400-1569184554_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowy zegarek niemal zawsze "stracisz" ( poza kilkoma modelami Rolexa, ale nie mówmy o nich, bo ich nie ma w sklepie)

 

Inaczej gdy kupisz w atrakcyjnej cenie z drugiej ręki (koledzy podawali linki z ofertami), wtedy , przy ewentualnej chęci szybkiej sprzedaży strata będzie mniejsza, a i może wcale jej nie będzie.

Dziś jest moda na Rolexy, modele Suba, te starsze , oferowane  za ponad 20 tysięcy, jeszcze kilka lat temu można było kupić za połowę tej ceny...

Co będzie za kilka lat, trudno ocenić.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Do 30k kupisz starsze modele submarinera - 14060 lub 16610LN.
30 z hakiem kupisz najtańszego ceramicznego 114060.
Submariner "green" to będą 16610LV (Kermit) albo 116610LV (Hulk), do obu musiałbyś dołożyć 25k.
 

Chodzi też o rozsądny wydatek który bede mógł w razie potrzeby szybko sprzedać.

Każdy z subów spełni ten warunek, ale to są zegarki o średnicy 40mm, patrząc po Twojej posturze będą raczej za małe, będą ginąć na łapie.
Rolex DSSD (ref 116660) lepiej by pasował bo jest większy, ale to jest +40k.
 
Ceramiczne PO Chrono to grube zegarki, Tobie akurat bardzo dobrze leży, ale dla większości ludzi będzie za gruby/za duży.
Jak chcesz mieć komfort, że go w miarę szybko sprzedasz z rozsądną stratą to kup używany, stalowy na bransolecie. Za cenę bliżej 20k niż 25k, a najlepiej poniżej 20k na poprzednim mechanizmie cal. 9300.
 

Nie chcę też kupić czegoś co będzie kosztowało 30 tys a realna cena 15...

PAM o średnicy 44mm i większe pewnie też będzie dobrze leżał.

Nie siedzę w Panerai, ale coraz więcej się mówi, że "PAM is no longer cool". Modele jak PAM000/005/111 czy 112 pewnie rozsądnie i szybko sprzedasz, każdy inny przed zakupem sprawdziłbym dwa razy za ile można go sprzedać.

 

Zenith el primero 36000 vph

Fajny zegarek z historią i ugruntowaną pozycją. Jak mierzyłeś i fajnie leży te 42mm to zegarek może być dobrym wyborem w okolicach 20k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś i w tym budżecie to dla mnie bardziej Zenith niż Omega (chyba że taka za 40+kPLN, ale nie spełni warunków „szybkiej” odsprzedaży i Omega w takim budżecie to przynajmniej dla mnie przerost formy nad treścią). Zenith dużo mniej popularny i dużo mniejsza szansa, że na spotkaniu okaże się że wszyscy przy stole mają prawie takie same zegarki ;-)

Rolex to oczywiście rzecz gustu - mi z tych co widziałem podoba się tylko „najtańsza” Daytona na bransolecie i nowy Yacht Master na czarnej gumie (w tym budżecie oba raczej nie do kupienia)

 

Czy nowy czy używany to już Twoja decyzja - ja się zbytnio nie znam więc poszedłem w nówkę (chociaż teraz kusi mnie jeszcze dołożyć do „kolekcji” jakiś vintage) od AD w cenie jak na Chrono ale musiałem ruszyć tyłek za granicę bo u nas ceny były u AD z księżyca i mała skłonność do udzielania rabatów powyżej 20% nawet na sztuki z półki...

 

Tutaj trafiają się ciekawe używane zegarki i nie jest daleko od PL jakbyś miał ochotę zobaczyć „na żywo”:

 

https://www.zeitauktion.com/de/uhren/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.