Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Szlagier

Zegarek automatyczny z "pełnym" kalendarzem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chciałbym kupić zegarek z kalendarzem dniami tygodnia z takimi samymi funkcjami jak ten atlantic co dorzucam zdjęcie tylko żeby był najlepiej automatyczny ewentualnie mechaniczny ale nie kwarc. Całkowicie dla mnie nie robi różnicy czy nowy czy używany w dobrym stanie bardziej cena szczerze powiem że nawet nie wiem od ilu się takie cuda zaczynają.

Ps. A czy jeszcze da się wepchnąć fazy księżyca? Czy to już za dużo opcji na 1 zegarek? 5d5d2509faaaa000bddd784f27ae09f7.jpg

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Edytowane przez Szlagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie sprawa wygląda tak że fajnie by było nie więcej niż 2 tyś ale jeśli za mało to zawsze można poczekać i pozbierać nie spieszy mi się.

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę byś znalazł porządny automat z takim kalendarzem w tym budżecie. Jak już to szukaj czegoś z Orienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mój budżet w tym momencie :/

 

A czy np te zegarki to są firmy ok czy raczej odpuścić całkowicie i szukać czegoś używanego ale lepszej firmy i jakości? d0386330e496562af3947b80742b0d6a.jpga66aef66696f597f85bf3ed10ba17037.jpg4577cf981c421b212a472c2f36ed287b.jpgac086bd87b49c16d55746deb5027033b.jpg

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ja tego nigdy nie kupiłem i nie posiadałem. Ale mam kolegę co fosill taki kupił. Rok i szlag trafił. Nie porywaj się na to.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do tytułu tematu

"Zegarek automatyczny kalendarz wieczny"

 

, proszę przeczytać:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/9872-najta%C5%84szy-zegarek-z-wiecznym-kalendarzem/


I tu proszę popatrzeć:

https://www.apart.pl/zegarki/szukaj?mechanizm=automatyczny&funkcje=wieczny-kalendarz

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co takim drobiazgowym być. Koledze chodziło o kalendarz pełny. Każdy chyba wie , że w tym budżecie wiecznego nie kupi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chłopaki z IWC siedzieli około osiem lat i projektowali zegarek Grande Complication z wiecznym kalendarzem.

To prawda że w tym zegarku jest jeszcze repetier, ale wyjaśnić zasadę działania wiecznego kalendarza to nie pięć minut.

 

Kilka informacji:

kalendarz zwykły - nie wyróżnia miesięcy 30-to dniowych i lutego, itd.

kalendarz annual - nie wyróżnia lutego, itd.

kalendarz perpetual - nie wyróżnia korekty kalendarza (raz na 400 lat).

kalenadarz secular - wyróżnia wszystko.

 

to chyba tak wygląda ?

pozdrawiam,

Władek

Po co takim drobiazgowym być. Koledze chodziło o kalendarz pełny. Każdy chyba wie , że w tym budżecie wiecznego nie kupi

 

Jak widać nikt nie wiedział, a wszyscy wprowadzaliście, a raczej nie wyprowadzaliście kolegi z błędu, czemu?

P.S Pierwszy raz słyszę określenie " kalendarz pełny", będziesz tak miły i wyjaśnisz co to jest?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nikt nie wiedział, a wszyscy wprowadzaliście, a raczej nie wyprowadzaliście kolegi z błędu, czemu?

 

P.S Pierwszy raz słyszę określenie " kalendarz pełny", będziesz tak miły i wyjaśnisz co to jest?

Nie będę

Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zmieniam zapytanie chodzi mi o zegarek z pelna datą tzn zeby wskazywal dzień tygodnia, miesiaca, i jaki mamy miesiąc :) (faza księżyca by była super bonusem)

Ktoś jakieś sugestie?

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Edytowane przez Szlagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nikt nie wiedział, a wszyscy wprowadzaliście, a raczej nie wyprowadzaliście kolegi z błędu, czemu?

 

P.S Pierwszy raz słyszę określenie " kalendarz pełny", będziesz tak miły i wyjaśnisz co to jest?

Bo po podaniu budżetu nie było sensu wdawać się w tego typu rozważania. Skupiłem się na podpowiedzi dla kolegi co w tym budżecie może dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja wklejona przez MY to Orient multi year calendar, na to hasło znajdziesz dzisiątki, jak nie setki wariacji, vitange i nowych wypustów orienta z kalendarzem na tarczy - są takie, śmakie i owakie.

zegarek-orient-multi-year-calendar-fer2l

1.jpg

feuaf002wh-1.jpg

 

 

Jeśli chcesz tani a porządny automat z rozbudowanym kalendarzem - spójrz na zegarki z mechanizmem Miyota 91xx (9100 / 9120) - wpisz w google i wybierz coś . To nowoczesny, solidny, japoński mechanizm, w "gratisie" dostaniesz jeszcze rezerwę chodu. Później podpowiemy czy dobry wybór

 

Jednymi z tańszych by były pewnie chińskie Parnisy z miyotą 9100/9120 - aktualnie chyba od ok 180 usd, pewnie taniej na 11.11.(wtedy są wyprzedaże na chińskich stronach), wariacji jest wiele, niewielka część z nich na zdjęciu ponizej:

 

HW156-03.jpg

0442bab41213c643b960fbe2887a4ce6.jpg

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo po podaniu budżetu nie było sensu wdawać się w tego typu rozważania. Skupiłem się na podpowiedzi dla kolegi co w tym budżecie może dostać.

To forum o urządzeniach precyzyjnych i takie powinny być odpowiedzi.

Nikt jednak nie zwrócił uwagi koledze na błąd tylko "brnął", bo moim zdaniem nikt nie widział różnicy :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł poprawiony, handel przegoniony ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum o urządzeniach precyzyjnych i takie powinny być odpowiedzi.

Nikt jednak nie zwrócił uwagi koledze na błąd tylko "brnął", bo moim zdaniem nikt nie widział różnicy :)

Uważasz, że nowy kolega szukający taniego zegarka "z bajerem" serio potrzebował informacji, że perpetual calendar to coś innego, niż on szuka? A nie porady co może kupić w danym budżecie? Może. Ja ekspertem nie jestem, ale, że było o jedno zero za mało na perpetual, akurat wiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu na dyskusję, wystarczyło napisać jedno zdanie.

Rolą, misja forum jest min edukacja, tak stanowi statut.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł poprawiony, handel przegoniony ;)

Handel ? Masz na myśli moją propozycje ? Przecież zegarek i oferta była w temacie zresztą jak wszystkie zdjęcia z propozycjami powyżej są dalej widoczne nie rozumiem. Ale jest ok.

Pozdrawiam.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te zegarki faktycznie nawet powiem ze ten parnis bardzo kusi tylko tak się zastanawiam czy czegoś używanego nawet między 2 a 3 tyś ( tak jak pisałem nie spieszy się mogę dozbierać A używki też mi nie przeszkadzają) nie było by czegoś bardziej markowego bardziej pewnego w tej cenie?

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te zegarki faktycznie nawet powiem ze ten parnis bardzo kusi tylko tak się zastanawiam czy czegoś używanego nawet między 2 a 3 tyś ( tak jak pisałem nie spieszy się mogę dozbierać A używki też mi nie przeszkadzają) nie było by czegoś bardziej markowego bardziej pewnego w tej cenie?

 

Sent from my SAMSUNG-SM-G891A using Tapatalk

Ja Ci radzę poczekać i dozbierać. Nie pchaj się w tą tandetę. Z tych oferowanych powyżej , tylko Orient jest wart uwagi. Takie zegarki raczej lepiej kupić porządniejsze.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.