Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Jash

Japoński pojedynek, czyli Grand Seiko vs The Citizen.

Japoński pojedynek, czyli Grand Seiko vs The Citizen.  

74 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Jarek, bardzo chętnie, jak zawsze z resztą ;)

 

Zakup się nieco przesunie, bo raz, że zamówiłem już coś zupełnie innego, a dwa że z tym GS raczej nie wyjdzie, a nowej wersji 207 nie chcę. Z Citkiem, nie ukrywam, że trochę się obawiam z uwagi na brak u nas serwisu.

 

Co do mechanizmu - tak wiem, że to A660 a co do tego, że to Eco Drive sugerowałem się opisem na stronie SeiyaJapan - "Citizen Quartz Eco-Drive A660"

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seyia coś pokićkał, A660 to na pewno nie jest EcoDrive, A060/A010 już owszem ale w tym modelu jest ten pierwszy.

Możesz kliknąć na jego stronie w link do instrukcji.

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem swój głos na Grand Seiko. Klasyczny wygląd, wizualnie bardziej mi się podoba, mam też do tej marki jakiś dziwny sentyment, Seiko ma długą historię, a jednak nie postrzegam nawet ich drogich czasomierzy jako "snobistyczny" dodatek. Do tego zegarki Seiko często mają jakiś, dla mnie trochę niepowtarzalny swój nieeuropejski styl, nawet jeśli są w miare klasyczne.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają pokazane tutaj Citki, jednak nie ukrywam że uwielbiam GS i wybrał bym coś z tej marki nawet jak kwarc może inny model niż tu pokazany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na GS.

Czarna data.

Przy ewentualnej odsprzedaży mniej stracisz.

 

No i będą ochy i achy. :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS bo mam już trzy lat i nadal się zachwycam tym zegarkiem , przez pierwszy rok zrobił +2s. Zdziwiłeś mnie ze ten który oglądałeś nie trafiał w indeksy u mnie robi to idealnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To nie był jeden GS a kilka i żaden nie trafiał idealnie w indeks ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ten Seiko, z nietrafiania w indeksy, albo indeksami, to zrobił sobie znak rozpoznawczy? Przy tej klasie już sama myśl mnie tak by irytowala, że wolałbym Citka...

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był jeden GS a kilka i żaden nie trafiał idealnie w indeks ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Trudno w to uwierzyć przy GS ale jeśli tak jest to duży minus dla marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...głos na GS, świetny jest (jeśli z polskiej dystrybucji to przecież sobie dokładnie oglądniesz czy trafia w indeksy i czy wszystko ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No właśnie nie obejrzę ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen wygląda trochę siermiążnie np. logotyp (orzeł/kurka?), zapożyczenia z GS'a - taki wannabe. GrandSeiko ma jak dla mnie całościowo dużo lepszy, spójny i nieprzekombinowany wygląd - budują na czymś, a nie szukają (takie subiektywne odczucie). Plus koperta, imo sbgv007 jest mega.

Edytowane przez Isle of Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jestem za Citizenem, bo tu mam pewność że wskazówka sekundowa trafi idealnie w każdy indeks (...) I tak na tym punkcie mam świra, zwłaszcza w tym przedziale cenowym.

(...)

Chętnie więc poczytam Wasze opinie :)

Jako niepoprawny fan Citizen potwierdzam - sekundnik trafia w indeksy i to zarówno dla modeli tańszych czy w wersjach signature (niestety chyba wycofują się z tej serii,albo mają inny plan)

Tego świra patrzenia na trafianie w indeksy nabawiłem się przez to forum :))) i choć bardzo mocno ograniczyłem już zegarkowe hobby to łapię się czasami na tym, że będąc w jakiejś "galerii" stoję przed szybą sklepu i śmieję się do zegarków "made in Swiss" w których sekundnik wyczynia cuda ;)

 

A z tych dwóch modeli nie wiem...minimalnie bardziej gada do mnie Citizen mimo wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Gs, gadają do mnie te zegarki... Kiedyś wymienię swojego sdgm na wyższą półkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Citizen jednak ciekawszy i mniej oklepany. Ponadto ostatnio mają lepszy mechanizm kwarcowy.

post-74721-0-23131200-1581773769_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem GS lepiej prezentuje się od Citzena. Wydaje mi się, że to przez obecny trend czarnych tarczy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.