Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
YouWIN

Jaki zegarek szwajcarski do 5000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jako,że od zawsze chciałem mieć jakiś fajny(jak na moje możliwości) zegarek pomyślałem,że poradzę się bardziej doświadczonych użytkowników.Nie ukrywam,że w temacie jestem prawie zielony.

Szukam zegarka ba codzień aby pasował bardziej do t-shirta,bluzy aniżeli koszuli.Wydaje mi się,że najlepiej sprawdziłby się na branzolecie bo na pasku chyba bardziej pasuje do koszuli/garnituru?

Dobrze,żeby był automatyczny,koperta ok.40mm.,marka szwajcarska.Nie wiem co jeszcze mógłbym napisać? W oko wpadły mi póki co dwa zegarki

 

Tissot luxury powermatic 80

Longines conquest

I jeszcze Tissot Gentleman ale to jest troche droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzilo o jakas pomoc a nie o reklame swojego zegarka i wolałbym nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł, że to mój zegarek i gdzie napisałeś, że ma być nowy?

Jeśli mój post nie jest pomocny, to napisz łaskawie o jaką pomoc tu prosisz.

Jeśli chodzi o Twoje propozycje, to za żaden z nich nie dał bym 5k. Zadowolony?

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem tez ze to twoj zegarek.No one nie kosztuja 5000 tylko 2500 budzet mam 5000.Chodzi mi o to aby ktos obeznany w temacie doradzil jaki zegarek dobry jak sie sprawuje,moze ktos ma taki zegarek i powie czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie napisalem tez ze to twoj zegarek.No one nie kosztuja 5000 tylko 2500 budzet mam 5000.Chodzi mi o to aby ktos obeznany w temacie doradzil jaki zegarek dobry jak sie sprawuje,moze ktos ma taki zegarek i powie czy warto.

 

Sebastian to akurat ktoś, kto ma bardzo dużą wiedzę w temacie, który założyłeś  ;)

 

A zegarka używanego bym się nie obawiał, w szczególności, gdy kupujesz tu na bazarku. taka używka ma tą zaletę, że w założonym budżecie masz szansę na zegarek z wyższej półki niż to, co sam zaproponowałeś. Ten Perrelet to w mojej ocenie dobry wybór, w szczególności, gdy ...nie myślisz o dalszej jego sprzedaży  :) A z nowych? W tym budżecie już trochę można wybierać. Jak do t-shirta i bluzy, to np. Eterna z modelem KonTiki, czy jakiś Airman od Glycine. Ciekawym pomysłem będzie też Oris z modelem BC3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie chcialem uszczuplac jego wiedzy.Nie taki moj cel i powod wizyty na tym forum.Rozumiem ze tissoty czy longines to gorszy wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nikomu nie chcialem uszczuplac jego wiedzy.Nie taki moj cel i powod wizyty na tym forum.Rozumiem ze tissoty czy longines to gorszy wybor?

 

To nie tak, po prostu z mojego doświadczenia wynika, że w tej kwocie, w szczególności przy założeniu, że może to być zegarek używany, można dostać coś lepszego (czyt. z nieco wyższej półki) i pewnie z tej przyczyny Sebastian zaproponował tego Perreleta. Longines to znana i ceniona marka, która w mojej ocenie będzie lepszym wyborem niż np. Tissot. Uważam jednak, że warto przyjrzeć się dla przykładu pilotom od Orisa czy Glycine. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzilo o jakas pomoc a nie o reklame swojego zegarka i wolałbym nowy

 

 

Nie napisalem tez ze to twoj zegarek.No one nie kosztuja 5000 tylko 2500 budzet mam 5000.Chodzi mi o to aby ktos obeznany w temacie doradzil jaki zegarek dobry jak sie sprawuje,moze ktos ma taki zegarek i powie czy warto.

 

Aha.

 

Te Tissoty są zupełnie inne niż ten Longines, więc może najpierw określ jaki typ zegarka Cie interesuje, potem wejdź na jakąś zegarownię czy inny sklep z bogatym asortymentem, wybierz kilka modeli i zadaj konkretne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian to akurat ktoś, kto ma bardzo dużą wiedzę w temacie, który założyłeś  ;)

 

A zegarka używanego bym się nie obawiał, w szczególności, gdy kupujesz tu na bazarku. taka używka ma tą zaletę, że w założonym budżecie masz szansę na zegarek z wyższej półki niż to, co sam zaproponowałeś. Ten Perrelet to w mojej ocenie dobry wybór, w szczególności, gdy ...nie myślisz o dalszej jego sprzedaży  :) A z nowych? W tym budżecie już trochę można wybierać. Jak do t-shirta i bluzy, to np. Eterna z modelem KonTiki, czy jakiś Airman od Glycine. Ciekawym pomysłem będzie też Oris z modelem BC3. 

Dzięki Rafale :). Jak kolega YouWIN życzy sobie nowy zegar, to nie kupi żadnego z wymienionych przez Ciebie. Nowy pochodzący z importu by dało radę, ale tu z kolei problem z gwarancją w RP. Pozostaje może jakiś Epos jak dostanie u Pawła dobry rabat :).

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek ktory pasowalby na codzien,powiedzmy uniwersalny bo w koszuli czy garniturze malo chodze,tylko jakies wesela swieta.

Marzy mi sie taki klasyczny zegarek ale z nuta elegancji jezeli wiadomo o co chodzi.Nie wiem jak to okreslic inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Taki zegarek ktory pasowalby na codzien,powiedzmy uniwersalny bo w koszuli czy garniturze malo chodze,tylko jakies wesela swieta.

Marzy mi sie taki klasyczny zegarek ale z nuta elegancji jezeli wiadomo o co chodzi.Nie wiem jak to okreslic inaczej.

 

Jak myślisz dla przykładu o Tissocie, to ciekawym pomysłem może być coś z linii Heritage (IMO najciekawsza u Tissota). Z wyjątkiem modelu 1948 (tylko tu uwaga, szkło hesalitowe), powinno coś w kieszeni jeszcze zostać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Luxury jest bardzo fajnym zegarkiem. Miałem 2 sztuki i chwalę. W założonym budżecie kupisz nawet wersję chronometer. Zwróć jednak uwagę, że ten model nie ma lumy ani na indeksach ani na wskazówkach. Luma się przydaje.

Jak pisał Rafał zwróć uwagę na tego Perreleta, Eternę KonTiki. Zegarków tych nie kupisz nowych w sklepie w założonym przez Ciebie budżecie. Przejrzyj też ofertę firmy Epos. AD Eposa jest na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dzięki Rafale :). Jak kolega YouWIN życzy sobie nowy zegar, to nie kupi żadnego z wymienionych przez Ciebie. Nowy pochodzący z importu by dało radę, ale tu z kolei problem z gwarancją w RP. Pozostaje może jakiś Epos jak dostanie u Pawła dobry rabat :).

 

Mam nadzieję, że Kolega YouWIN aż tak pola poszukiwań nie zawęża i dopuszcza np. import zza "wielkiej wody"  :)

I też rekomenduję Eposa, bo skoro na Forum mamy AD, to warto tym zegarkom się przyjrzeć. Miałem kilka Eposów i w mojej ocenie prezentują one wysoki poziom wykonania i bardzo dobrą relację jakość/cena. A do tego nie są ...wszechobecne, co ja osobiście też zaliczam na PLUS  :)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Kolega YouWIN aż tak pola poszukiwań nie zawęża i dopuszcza np. import zza "wielkiej wody"  :)

I też rekomenduję Eposa, bo skoro na Forum mamy AD, to warto tym zegarkom się przyjrzeć. Miałem kilka Eposów i w mojej ocenie prezentują one wysoki poziom wykonania i bardzo dobrą relację jakość/cena. A do tego nie są ...wszechobecne, co ja osobiście też zaliczam na PLUS  :)

Miejmy nadzieję, że się przełamie. A wtedy to już tylko mały krok do zakupu fajnego, używanego czasomierza z bazarku za połowę lub mniej ceny nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD co to jest? Wolalbym jednak cos z gwarancja w RP.Uzywany hmm...moze bym pomyslal ale ogolnie nastawialem sie na nowy.Ja to rozumiem ze nowy kupie z nizsz3j polki cenowej i jakosciowej tak jest praktycznie ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

AD co to jest? Wolalbym jednak cos z gwarancja w RP.Uzywany hmm...moze bym pomyslal ale ogolnie nastawialem sie na nowy.Ja to rozumiem ze nowy kupie z nizsz3j polki cenowej i jakosciowej tak jest praktycznie ze wszystkim.

 

Forumowy Kolega Tik Tak to autoryzowany dealer Eposa. Zakup u niego to gwarancja w RP  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.W jakim dziale mozna sie do niego zglosic? Moze i cos z eposa by mi przypadlo do gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rozumiem.W jakim dziale mozna sie do niego zglosic? Moze i cos z eposa by mi przypadlo do gustu

 

Tu jest cały temat poświęcony Eposowi, tam możesz zapytać. Względnie PW mu wyślij. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Ball? Z nowych w tym budżecie to Fireman Enterprise/Victory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobry pomysł. Model Enterprise ciągle mam i bardzo sobie chwalę. Choć to w przypadku Balla w zasadzie entry level, to jak mawia pewien klasyk "lipy nie ma" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oczywiście bardzo mi się podoba.A coś w stylu Tag Heuer Aquaracer? Tylko to już pobad 6k niestety.

Zapomniałem dodać na początku,że najlepiej chciałbym taki zegarek,który mógłbym przed zakupem przymierzyć.Nie wiem gdzie np.mógłbym Ball lub Epos przymierzyć.Dlatego Tissot bo w większości galerii handlowych są sklepy.Chodzi o to że zegarek na zdj.lub filmie różni się czasami od tego na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.