Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seba 78

Do garnituru i nie tylko do 5500 +/-

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie,

 

Niedawno kupiłem Eternę Aventic GMT, ale niestety trafiłem felerny egzemplarz. Odesłałem do sklepu, zwrot rozpatrzony pozytywnie i czekam na zwrot pieniędzy.

Tymczasem rozglądam się za czymś w miejsce Eterny.

Ma to być zegarek który nadaje się do garnituru ale nie tylko, Szwajcar.

Generalnie pasek najlepiej czarny, fajnie jakby była nieco dłuższa rezerwa chodu i manufaktura i zamknęłoby się to w 5500zł.

Problem taki, że Eterna odpada, pierwszy kontakt i wadliwa stop sekunda, wadliwy wachnik. Ponadto czarna sekunda której praktycznie nie widać to jednak nie to.

Fajnie jeśli ma historię ale nie wymyśloną jak Perrelet (na tarczy 1777 to lekkie przegięcie jak "bolid" FW42 którym jeździ Robert Kubica), czyli raczej marki z tradycjami.

Na razie na oku mam Tag Heuer Carrera Automatic Calibre 5 [WAR211C.FC6336].

https://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-calibro-5--id11604318.htm

Może jakieś inne propozycje?

Może być używka, ale jak nowa i z pewnego źródła.

 

Dziękuję za uwagę.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To może Longines z linii Master Collection? Np. model L2.793.4.78.3. Jest na werku L888, czyli 64h rezerwy. Przy odrobinie szczęścia w budżecie powinien być nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) ten budżet mogę spokojnie powiększyć co nieco o jakiś symboliczny tysiąc, półtora;)

Gdy tak sobie szukałem czegoś odpowiedniego trafiłem na coś nieodpowiedniego i hmmm.... może pójść innym tropem i coś na bransolecie? Nie jestem pracownikiem korpusu dyplomatycznego i może nie trzymać się tak tego paska? Aquis od Orisa? Tag Aquaracer?

Jestem człowiekiem z notorycznym brakiem czasu i teraz tak z praktycznego punktu widzenia zegarek na pasku to dwa paski i czarny i brązowy, bo ma 2 kolory garniturów i butów. Zmiana paska to czas i ryzyko zarysowania koperty. Bransoleta byłaby praktyczniejsza. Już łatwiej kupić samochód niż zegarek:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobrze kombinujesz  :) W mojej ocenie Oris Aquis to bardzo dobry pomysł, choć oczywiście musisz się liczyć z tym, że w jego przypadku rezerwa chodu to ok. 38-40 h, a więc mniej niż 64 h w zaproponowanym przeze mnie Longinesie. No i w mojej ocenie (ale ja starej daty jestem) nie jest to zegarek do garnituru, choć na pewno nie można mu odmówić charakteru (niczego nie udaje, ma własny i niepowtarzalny design). Przy okazji zapraszam do lektury recenzji tego zegarka:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/173668-oris-aquis-date-recenzja/?hl=%2Boris+%2Baquis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam od roku Orisa Kubicę i spieszy się jakieś 20 sekund na miesiąc, więc z tą rezerwą chodu to też nie jest priorytet, jeżeli byłaby podobna dokładność:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym budżecie przyjrzałbym się dodatkowo zegarkom Balla. Np. modele z linii Fireman. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem starszej daty ale mi jakoś nie bardzo bransoleta do garnituru nie pasuje. Nurek też mi nie pasuje. I choć mam Aquisa to do garnituru bym go nie założył.

 

Może kup teraz coś na codzień - cokolwiek to dla Ciebie znaczy np. wskazany TH Carrera, może Longines Conquest (nowe modele mają klona 289x), Epos 3401? Może nurek jeśli się podoba. A potem kupisz coś do garnituru. Typowego np. Epos 3408 albo mniej typowego, choćby Master od Longines'a.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball odpada. W kwestii garnituru to jest tak, że są to raczej takie okazje gdy nurek w stylu elegant (nowe Aquisy są tak opisywane na jednym z wiodących portali zegarkowych;) nie wywoła sensacji. Mam 41 lat, na 50 urodziny mogę sobie strzelić jakiegoś Jaeger’a na pasku.

No i teraz mam dylematy takie:

- Eterna KonTiki Four-Hands 1592.41.11.0217 (jasna, bo ciemna nie podoba się Żonie;)

- ORIS SOURCE OF LIFE LIMITED EDITION 01 733 7730 4125-SET MB

(o tysiąc droższy od Eterny, ale z oficjalnej dystrybucji w Polsce)

- ORIS w innej kolorystyce/limitacji.

Miał być pasek i typowy garniturowiec a wychodzi coś innego.

 

Eterny plusy to wygląd i wykonanie, minusy naciągana legenda/historia wyprawy i kwarce w ofercie Chiny w tle;)

Oris plusy wygląd i wykonanie, historia, niezależność brak kwarców w ofercie i Polskie akcenty w limitacjach.

 

Plusem i minusem jest to, że już jednego Orisa mam i jestem zadowolony (minus to podatne na ryski zapięcie gumowego paska).

Edytowane przez Seba 78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam dylematy takie:

- Eterna KonTiki Four-Hands 1592.41.11.0217 (jasna, bo ciemna nie podoba się Żonie;)

- ORIS SOURCE OF LIFE LIMITED EDITION 01 733 7730 4125-SET MB

(o tysiąc droższy od Eterny, ale z oficjalnej dystrybucji w Polsce)

zegarki podobne jakością wykonania i mechanizmem. jeśli chodzi o kwarce to Oris jest jedną z niewielu firm w tym przedziale cenowym, która nie robi kwarców.

Kontiki bardziej pasuje do garnituru (jeśli ktoś nie jest ortodoksem :P) i ogólnie jest bardziej uniwersalna wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie coś:

ETERNA KONTIKI DATE 1220.41.46.1184

Jak nowa prawie, poniżej 5k i szczerze mówiąc to najbardziej z tych Kontik urokliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop sekunda nie działała. Pierwszego dnia, gdy ustawiałem czas działała źle, aby ją zatrzymać trzeba było cofać wskazówki. Na drugi dzień, po powrocie z pracy, wieczorem, chciałem sprawdzić jak tam z dokładnością. Okazało się, że spóźniłem się 15 minut bo zegarek stanął, przy próbie ustawienia czasu już się sekunda nie zatrzymała.

Druga sprawa to rotor, który od początku był bardzo głośny, słychać było szorowanie, chrobotanie czy coś w tym stylu. Poruszając zegarkiem miałem wrażenie, że coś w środku „dynda”, ale gdy powoli obracałem zegarkiem na różne strony nie zauważyłem innych ruchów niż wokół osi. Początkowo myślałem, że to może tak ma być, bo poczytałem o łożyskach kulkowych bębna, że są głośniejsze, ale po konsultacji z Krzysiem (kolega z naszego forum, który jest szczęśliwym posiadaczem doskonałego, jak się okazało bezgłośnego egzemplarza) stwierdziłem, że to jednak drugi defekt.

W kwestii walorów estetyczno-praktycznych nie podeszła mi sekunda która jest osobno i lubi się schować, w warunkach sztucznego aczkolwiek „zdrowego” oświetlenia trzeba jej „szukać”. Koledzy z forum wzmocnili mnie w przekonaniu, że najlepiej zegarek zwrócić.

Novotime nie robił najmniejszych problemów i dzisiaj otrzymałem informację, że pieniądze powinienem mieć na koncie najpóźniej w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz pod uwagę zegarki takie jak wyżej wymieniony Oris to może jeszcze zerkniesz na ML Aikon AI6008-SS001-430-1? Ciekawie wygląda, ale rezerwa chodu to nie jest jego najmocniejsza strona. Jeżeli chodzi o Kontiki to z tych, które podałeś zdecydowanie wolałbym wersję z jasną tarczą na czarnym pasku. Bardzo uniwersalny i klimatyczny zegarek. 

Edytowane przez Mr. M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę rozwiązała moja Gwiazdorowa. Takiego cośka znalazłem pod choinką, do kompletu rotomat, coby Kubica miał się w czym kręcić;)

post-107087-0-15295100-1577461142_thumb.jpeg

Edytowane przez Seba 78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.