Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rwtnt

Alternatywa z mechanizem inhouse dla Rolexa Submarinera czy Omegi Seamaster

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad diverem, lub innym podobnym tool watchem. Obecnie noszę prawie cały czas 16013 two tone do dresu i wszędzie :), nawet kopię ziemię w ogrodzie w " złotym rolku".

 

Mam dosyć mały nadgarstek, więc kosmiczne rozmiary raczej odpadają. Może być to propozycja vintage, bądź nowa, nie boję sie też małych rozmiar, wszak dj ma tylko 36mm.  

 

Najlepiej jakby był mechanizm inhouse, chociaż jak coś chwyci moje serce to przeżyje etę czy satelitę. 

 

Zastanawiałem się też nad stalowym dj czy air kingiem, ale może czas na urozmaicenie, wpadł mi do głowy Tudor (wiem, że to bliźniacza marka) mini sub, ale eta itp. podobieństwo do rolexa, homarów nie chcę raczej. 

 

Może macie jakieś propozycje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko

 

Longines Legend Diver jest już chyba wersja 36mm

 

Tudor 58 

 

PAM682

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem musi być branoseleta i nie mesh…, gdyż nie przemawia zupełnie do mnie. Pama miałem już,  więc raczej odpada (skradziony przy włamaniu ;/). Miałem też tag heuera link divera, już nie pamiętam referencji. Z tudorem mam ten problem, że patrzę na tarczę i widzę logo zamiast rolexa, chociaz te nowe są ok z inhousem. Jeszcze rozważałem girard perregaux seahawk lub zenith jakiegoś divera. Tylko problemem jest tutaj ewentualna odsprzedaż i utrata wartości, chociaż zegarek kupuję głównie dla siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać o Longinesie, ale to chyba 42mm. Ewentualnie w takim rozmiarze Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 (41mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glashutte original SeaQ. Koperta 39,5 mm, inhouse, bransoleta z mikroregulacją, vintageowy styl.

Glashutte-Original-SeaQ-39.5mm-Dive-Watch-Review-1.thumb.jpg.5f91a4ffe57b7b519fe9501648b630e6.jpg

Glashutte-Original-SeaQ-39.5mm-Dive-Watch-Review-10.jpg

Glashutte-Original-SeaQ-39.5mm-Dive-Watch-Review-11.jpg

1-39-11-06-80-70_SeaQ_PR1_night-1-210x300.jpeg


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajny zegarek. Oryginał i pewnie za śmieszną kasę - w porównaniu do Rolexa. Ciekawe tylko jaką ma rezerwę chodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Glashutte za śmieszną kasę, hmm... Podejrzewam sumę rzędu 40 tysięcy. Natomiast co do innych możliwych opcji, warto rozważyć Seiko SLA017, to reedycja modelu 62mas, kosztuje jakoś rzędu 15 tysięcy, a więc jako budżetowa alternatywa dla Rolka zdaje chyba egzamin. Będzie do niego pasować każda bransoleta o odpowiedniej szerokości bez endlinków, to taki styl vintage jest. (wystąpił problem z dodawaniem pliku, proszę skontaktować się z pomocą techniczną)

 

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GO kosztuje tyle co Sub.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosztuje koło 30 tys nowy na chrono 24. No i nie trzeba czekac latami jak na suba.


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grand Seiko Spring Drive (SBGA 229) to moim zdaniem to bardzo ciekawa alternatywa dla Suba, trzeba tylko wziac pod uwage ze jest ciut wiekszy (44 mm vs. 40) i wyzszy (14 mm vs. 13 mm) , do wyrwania za ~ 5.000 EUR.

 

954b491b80d7d03056d7e2a13d831068.jpg

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut większy... To wielki grzmot jest, a współczesny Sub i tak jest większy od pierwowzoru. Dlatego SLA017 wydaje mi się lepszą opcją, wciąż prestiżowy (dla wtajemniczonych), a przy tym jednak nieco tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.05.2020 o 13:23, deviles napisał:

No i fajny zegarek. Oryginał i pewnie za śmieszną kasę - w porównaniu do Rolexa. Ciekawe tylko jaką ma rezerwę chodu?

 

one widziałem mają mechanizmy ze 100h rezerwy chodu, więc całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurek Grand Seiko jest cudny. Poproszę coś w stali do 40 mm średnicy i biorę z pocałowaniem ręki. W tym właśnie problem z odpowiednikami Submarinera, że jeśli szuka się czegoś podobnej klasy . wszystko za duże. A Rolex mnie wkurza (chocjaż noszę na codzień DJ i kocham go niezmiernie :)) podejściem do klienta. Mam odłożone 50 tys. na zegarek, a nie mogę sobie nigdzie pomacać i poprzymierzać ,a bez tego ciężko się zdecydować Sub, GMT, Yachtmaster. Gdybym w ktorymś z wielu odwiedzonych AD mógł je porównać, pewnie któryś by już leżał na moim nadgarstku. A tak szukam i myślę, obecnie choruję na Grand Seiko. Tyle, że wielkie, tyle, że boję się tego tytanu.


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego ciągle mówię o SLA017. 39 mm, o ile pamiętam

sla017.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 40mm ?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLA017 to 39,9 mm dokładnie :)

 

 

Specifications of the Seiko Prospex Diver SLA017

  • Case: 39.9mm diameter x 14.1mm thickness – Stainless steel with circular brushing – unidirectional diving bezel – domed sapphire crystal on the dial side, steel back – 200m water resistance
  • Movement: calibre 8L35, in-house – adjusted to -10/+15 sec/day – automatic with central rotor – 4Hz frequency – 50h power reserve – hours, minutes, seconds, date
  • Strap: black silicon strap AND steel bracelet with folding clasp
  • Reference: SLA017
  • Availability: 2,000 pieces – in stores in July 2017
  • Price: EUR 3,800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i to już nie Grand Seiko i +15 sec na dobę po noszeniu Rolexa z +1 sec / dobę może boleć


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma być in house ale nikt nie mówił, ze kwarc odpada - Grand Seiko SBGN003 ;) ?

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gitgronostaj napisał:

no i to już nie Grand Seiko i +15 sec na dobę po noszeniu Rolexa z +1 sec / dobę może boleć

 

Gdyby człowiek chciał drugiego Roleksa, to by kupił Roleksa. A mechanizm zależy jak wyregulowany. Nawet mój Tisell na nie tak znowu prestiżowej Miyocie robi na dobę wszystkiego minus 4 sekundy... A ten akurat mechanizm Seiko (8L35) jest wkładany w topowe divery tej firmy i jest uważany za świetny werk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że na pewno jest świetny I wart zakupu, ale brałbym go pod uwagę jako alternatywę raczej dla Tudora niż Rolexa. A co do chcenia Rolexa, w przypadku tej marki, ostatnio chcieć to nie zawsze móc ;)


Keep flying and stay shiny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.