Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Topaz

Zegarki białoruskie

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukiwałem FORUM i nie znalazłem jednolitego tematu, dlatego zakładam taki wspólny wątek (proszę o Administratorów ewentualne o skorygowanie/zamknięcie wątku).

 

Spotykam się coraz częściej z zegarkami, głównie z mińskiej fabryki Łucza, oznaczonymi "сделано в Беларуси".

 

Sądzę, że umieszczanie ich w wątkach o zegarkach radzickich czy rosyjskich jest błędem. Oddajmy sprawiedliwość naszemu sąsiadowi i pokazujmy jak się rozwija białoruski przemysł zegarkowy.

 

 

Dla zachęty i rozpoczęcia dyskusji pokazuję takiego kwarcowego Łucza:

 

 

97175f69a34021cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukiwałem FORUM i nie znalazłem jednolitego tematu, dlatego zakładam taki wspólny wątek (proszę o Administratorów ewentualne o skorygowanie/zamknięcie wątku).

 

Spotykam się coraz częściej z zegarkami, głównie z mińskiej fabryki Łucza, oznaczonymi "сделано в Беларуси".

 

Sądzę, że umieszczanie ich w wątkach o zegarkach radzickich czy rosyjskich jest błędem. Oddajmy sprawiedliwość naszemu sąsiadowi i pokazujmy jak się rozwija białoruski przemysł zegarkowy.

 

 

Dla zachęty i rozpoczęcia dyskusji pokazuję takiego kwarcowego Łucza:

 

 

97175f69a34021cd.jpg

Bardzo ładny, bardzo prosty. Jaka grubość koperty, jaki mechanizm w środku?

Edytowane przez LeM51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to współczesny model Łucza? Byłam na krótkim wypadzie na Białorusi i zastanawiałam się czy znajdę tam coś ciekawego. Jedyny sklep na jaki natrafiłam w jakimś domu handlowym w Grodnie, miał w ofercie zachodnie zegarki, plus jedną markę której nijak nie mogę sobie przypomnieć. Łuczy sobie nie przypominam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carrot, też miałem problemy ze znalezieniem Łucza w Grodnie, dopiero podczas drugiego pobytu okazało się, że są dwa oficjalne miejsca, jedno na ulicy Sowietskiej (sklep firmowy, wszystkie kolekcje ) drugie jako wyspa handlowa producenta (duży wybór) w galerii handlowej OLD CITY na ulicy Dubko. Polecam, w Old City zrobiłem poniższy zakup :

 

3ffab724babc9ffd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla dalszej zachęty do pokazywania białoruskiej produkcji, załączę taki damski mały zegarek Łucz, na 15 kamieniach z mechanizmem 1801.

 

 

a33cfdf99055f515.jpg

 

 

211775dcfba16440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carrot, też miałem problemy ze znalezieniem Łucza w Grodnie, dopiero podczas drugiego pobytu okazało się, że są dwa oficjalne miejsca, jedno na ulicy Sowietskiej (sklep firmowy, wszystkie kolekcje ) drugie jako wyspa handlowa producenta (duży wybór) w galerii handlowej OLD CITY na ulicy Dubko. Polecam, w Old City zrobiłem poniższy zakup :

 

 

Wychodzi na to, że na Łucze się trafia dopiero podczas drugiego pobytu Nie szukałam specjalnie, tylko zwracałam uwagę na to, co po drodze się napatoczyło Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające jest to, że więcej tam rosyjskich zegarków marki SOKOLOV, uchodzącej w Białorusi za prestiżową, niż rodzimej im produkcji Łucza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zamelduję :) Kupiony w sklepie firmowym w Mińsku, praktycznie cała oferta marki była dostępna.f34b859e15021b8524f1440d82514916.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Łucz ma stronę internetową? Będę wdzięczna za podzielenie się linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Astarloa12, gratuluję, satysfakcja ze spoglądania na jedną wskazówkę - bezcenna.

 

Strona jest tu https://luch.by/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas jeden z allegrowych handlarzy sprowadzałem nowe jednowskazówkowce i wystawiał je u nas... I tak wychodziło tanio, jak za takie fajne zegarki.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Topaz Dziękuję, w przypływie emocji kupiłem jeszcze budzik :)post-59829-1578247122,8646_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem (co prawda prawie dwa lata temu) 230 zeta za prywatny import. Teraz widzę identyko na alle za już za 300. To też bym wolał w sklepie za ciut więcej. (widzę, że Łucz ma już sklep internetowy, z wysyłką z Białorusi circa 220 zł).

Edytowane przez oszolom

Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy zegarki Łucz są w ofercie time and more:

 

https://timeandmore.pl/zegarki-lucz

 

 

Link do recenzji jednowskazówkowca Łucza autorstwa kolegi @pmws:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/162232-jednowskaz%C3%B3wkowy-%C5%82ucz-z-nowej-kolekcji/

 

Recenzja z maja 2018. Wówczas kolega za zegarek zapłacił w przeliczeniu ok 350,00 zł. Dziś ten model w polskiej dystrybucji bez rabatu kosztuje 395,00 zł w time and more.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artykuł pt. IKEA zaczęła sprzedaż białoruskich zegarków Łucz:

https://belsat.eu/pl/news/ikea-zaczela-sprzedaz-bialoruskich-zegarkow-lucz/?fbclid=IwAR2AgWbIDuHESjE9w3_9Ct2TyiQ4N52vi-lW7uAJFGjwAm6oqdsTDv1dgWo

A w nim napisano: "W marketach IKEA można od teraz znaleźć budziki kultowej białoruskiej marki Łucz."

 

W polskich sklepach też? 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM kolegow!

tak zdecydowanie w zwiazku z sobota i Łuczem na rece zdecydowanie dzis mi wolniej plynie czas :)

20201124_125208.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu, poszukując field watch`a, trafiłem na takie. Nawet fajne.

 

 

763-defender-lob-soldier_min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2021 o 15:41, petruss napisał(-a):

I znowu, poszukując field watch`a, trafiłem na takie. Nawet fajne.

 

 

 

Mam, lubię...

1633703424424266363257865559143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość
    • Przez Zeno
      Będę w kwietniu przejeżdżał przez Grodno i planowałem kupić tam miejscowy zegarek. Jak żona się tym dowiedziała, obejrzała go i kazała sobie kupić taki sam, tylko z logiem World of Tanks.  Lubi zegarki, gra w czołgi, nie jest złą żoną, więc spełnię jej życzenie.
       
       

       
       
      I teraz pytanie:
      Znacie jakiś sklep w Grodnie, w którym sprzedają Łucze?
      Wiecie, jak zrobić - zamówić przez Internet? - żeby dostarczyli ten model do sklepu?
       
      Googlowałem, ale bez rezultatu
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.