Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
GTB

Mały kwarcowy diver

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za jakimś małym (do 40mm) kwarcowym (solar też wchodzi w rachubę) diverem , cenowo coś nie drogiego , +/- 1k złotówek ale jak wiadomo do naciągnięcia jakby było coś co by mnie urzekło. Wizualnie podoba mi się Casio MDV-106 , niestety nie wpisuje się w kryterium rozmiaru. Jedyne co znalazłem do tej pory to Invicta 8932 (nie do końca przemawia do mnie) , Stuhrling 664 (tu mocowanie bransolety raczej uniemożliwia wymiany paska na skórzany - chyba że się mylę) i coś co chyba najbardziej się wpasowuje - Davosa Vintage Diver. Naginając rozmiar dochodzi jeszcze Citizen BN0100. Są jeszcze jakieś modele wpisujące się w te kryteria ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oferty Casio jest MTD-1053, dawniej produkowany jako Duro MDV-101, a z Japonii można sprowadzić podobnego MDV-100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba poza zakładanym rozmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem:

post-107012-0-90670700-1570882535_thumb.jpg

Nie wiem, czemu podają 42 mm dla MTD-1053, bo jest tej samej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby w tych modelach podawali rozmiar z koronką ?

MDV-100 42,3mm https://casio.jp/wat/watch_detail/MDV-100D-1A/

MTD-1053 42,6mm https://www.casio-europe.com/euro/products/watches/collection/mtd-1053d-1aves/

 

Nie zmienia to faktu , że jakoś nie wpisują się one w moje gusta.

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety te mdv, mtd od Casio są do bólu nudne.

Miałem mdv-106 i zupełnie nie rozumiem tego zachwalania.

Od zwykły zegarek, przeciętnie wykonany.

To już nie jedna Nautica która miałem w ręce była lepiej wykonana choć firma majtkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Citek bylby w sam raz , szkoda tylko że kiepsko z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu szczerze mówiąc na coś jeszcze innego niż proponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Seiko SNE109


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNE109 też nie mieści się w zakładanym rozmiarze a i dostępność słaba.

Jeszcze nie tak dawno była moda na minimalizowanie urządzeń (zegarki , telefony , itp. , itd.) , teraz jest wszechobecna "gigantomania" . Czy wszyscy muszą być jak Amerykanie i mieć gadżety w "big sajzie" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, jak również Seiko SNE107, i to naprawdę jest "mały" zegarem.

Miałem jeszcze Lorusa (podobny do Suba) lecz nie pamiętam jego referencji. :(

 

 

Wg. mnie ciężko nazwać zegarki z przedziału 40-42mm "big sajz".


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "big sajz" miałem na myśli to co w większości oferuje obecny rynek czyli rozmiar ok. 45mm i więcej , choć w 40-42 (wśród kwarców) oferta też mizerniutka i sprowadza się głównie do modeli już nie produkowanych gdzie dostępność jest też mocno ograniczona.

 

Zacząłem przyglądać się modelem vintage (bo tam porządny przeze mnie rozmiar nie jest niczym nadzwyczajnym) natknąłem się ciekawy model Seiko z początku stulecia - SNE003/021/022. Można go nadal nabyć (niestety tylko w Japonii tak więc już mnie noszą nerwy jak sobie pomyślę o frycowym jakie ze mnie ściągnie US) pod submarką Seiko - Alba AEFD529/530 https://www.ebay.com/itm/New-SEIKO-ALBA-Aqua-Gear-AEFD530-Solar-200m-Divers-Mens-Watch-from-Japan/302999945428?epid=2103410328&hash=item468c3440d4:g:46IAAOSwZtRcF1jm

Ktoś miał coś więcej do czynienia z tym modelem bądź sama marką ? Jedyne opinie jakie znalazłem to na anglojęzycznych forach (praktycznie same pozytywne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "big sajz" miałem na myśli to co w większości oferuje obecny rynek czyli rozmiar ok. 45mm i więcej choć, w 40-42 (wśród kwarców) oferta też mizerniutka i sprowadza się głównie do modeli już nie produkowanych gdzie dostępność jest też mocno ograniczona.

...

To prawda. :(

 

 

Alba dla mnie jest obca. Nigdy nie miałem żadnego zegarka tej marki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, fajna ta Alba. Jasne, że mogłoby być taniej, ale fajna. Rozmiar bardzo słuszny, jeśli w środku siedzi Epson to będzie niezawodny. Też nie ogarniam, dlaczego wszelkie współczesne divery to 42+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo diver ma być czytelny a wszystko co poniżej 42mm jest mało czytelne. Miałem Ny0040 i choć nie jest mega mały to jakaś popierdułka a nie zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w środku siedzi Epson to będzie niezawodny

Jedyne co znalazłem na ten temat to to , że siedzi tam V147 , a ten z tego co widzę gości w wielu solarnych diverach Seiko.

 

@johndeacon temat jest o MAŁYCH diverach a te z tego co widzę są ci obce , zatem mała prośba - napisz coś merytorycznego bądź przynajmniej w temacie albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo diver ma być czytelny a wszystko co poniżej 42mm jest mało czytelne.

...

Oczywiście jest to nieprawda. Pierwszy z brzegu ;) przykład to Sub. Ma 40mm i jest bardzo czytelny.

 

...

Miałem Ny0040 i choć nie jest mega mały to jakaś popierdułka a nie zegarek :D

Majty maja 42mm. Wcale nie jest popierdułką. :P Bardzo fajny budżetowy zegar. Miałem wszystkie wersje kolorystyczne I edycji.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorian - oczywista oczywistość ???? Niemal wszystkie vintage divery były małe, nawet Panerai ma swoją 40tkę... Dlatego brakuje mi współczesnych, małych "nurków" w normalnych proporcjach, nie jak niektóre amfibie, 40mm i 15mm grubości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drążąc temat dalej natrafiłem na markę Momentum - Co to jest? Warte zainteresowania? Mało info w necie poza tym , że firma z Kanady wchodząca w skład St. Moritz Watch Corp.

W ofercie mają dwa divery poniżej 40mm :

https://www.momentumwatch.com/collections/mens-dive-watches/products/m-ocean-38mm

https://www.momentumwatch.com/collections/mens-dive-watches/products/midnight-splash-38mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, z całym szacunkiem, ale wyglądają jak najtańsze chińczyki z alli. Ponadto wchodzę na ich stronę, bo chcę się dowiedzieć, jakie to kwarcowe serce w środku....i dowiedziałem się, że "3-5 Year Battery Life"  ;)  Ja myślę o tej Albie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd rzeczywiście może wydawać się nieco kontrowersyjny , szczególnie ze względu na mnogość wersji kolorystycznych co może się kojarzyć z produktami typowo modowymi. Co do braku info na stronie odnośnie zamontowanych bebechów to w sumie nic nowego , sporo marek (tych z "wyższej półki" też) często o tym nie informuje lub ukrywa to gdzieś w czeluściach manuali w pdf.

Dla chcącego nic trudno jak się trochę poszpera to da się znaleźć , w tych Momentum sieci Epson VX32.

Póki co Alba najbardziej mi leży (w drugiej kolejności Davosa) aczkolwiek chciałbym jak najdokładniej rozeznać rynek i wybrać egzemplarz najbardziej trafiający w moje gusta tym bardziej , że modele spełniające założone kryteria nie leżą na pułkach sklepowych tylko w głównej mierze są do ściągnięcia z dość odległych krańców świata a takie zabiegi (i dodatkowe koszty) dla samego "pomacania" nie bardzo mi się uśmiechają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.