Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
FiDud

Używany Tag Heuer Calibre 16 lub Calibre 1887

Rekomendowane odpowiedzi

7750 to jest wół roboczy który działa przez lata niezawodnie. Znam osoby, które nie oddawały do majstra a użytkują ponad 15 lat.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć myśl o częstotliwości serwisu obu mechanizmów i podać źródło?

Piszę na podstawie praktyki własnej.

 

Dopisuję, właśnie sięgnąłem do instrukcji mojego Taga, a tam stoi:

"TAG Heuer Service Centers recommend a service every 4 to 6 years."

 

A tutaj cytat z instrukcji jakiegoś Hamiltona na 7750, pisownia oryginalna:

"Like all micro-mechanical precision instruments, yourHamilton watch should be checked at least once everytwo years."

 

Edytowane przez tolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę na podstawie praktyki własnej.

 

Dopisuję, właśnie sięgnąłem do instrukcji mojego Taga, a tam stoi:

"TAG Heuer Service Centers recommend a service every 4 to 6 years."

 

To zdanie czego dotyczy? Cal. 1887 czy Cal. 16, czy może Cal. 01, czy dowolnego mechanizmu mechanicznego Taga?

 

Praktyka własna jest dowolna, niekoniecznie zgodna z zaleceniami producenta, warto dodać taką informację, przy swojej opinii. 

Zatem, jak często, wg praktyki własnej serwisujesz 7750 i dlaczego częściej niż 1887?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdanie czego dotyczy? Cal. 1887 czy Cal. 16, czy może Cal. 01, czy dowolnego mechanizmu mechanicznego Taga?

 

Praktyka własna jest dowolna, niekoniecznie zgodna z zaleceniami producenta, warto dodać taką informację, przy swojej opinii.

Zatem, jak często, wg praktyki własnej serwisujesz 7750 i dlaczego częściej niż 1887?

Zdanie pochodzi z instrukcji Tag Heuera Car 2014 na mechaniźmie 1887.

 

Serwisuję zegarki, kiedy zaczynają źle działać, tzn. mają większą odchyłkę niż 10 sekund, może kilkanaście dziennie lub dzieje się coś innego niepokojącego (np. duże wahania punktualności). Czemu przy takich warunkach 7750 wymaga szybszego serwisu niż 1887? Nie wiem, piszę o swoich obserwacjach.

Edytowane przez tolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, chętnie rozważę ofertę. Pdosj proszę cenę i podeślij proszę zdjęcia. :) na pewno do listopada kupię któryś z tych zegarków.

Hej. Mi się trochę plany zmieniły, mam coś na oku. Jeśli jeszcze nie kupiłeś, to moja carrera na 1887 aktualna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

finalnie kupiłem Carrera Calibre 16 z ogłoszenia powyżej z chrono24.

Udało się zbić z 9500 na 7800. Stan identyczny jak na zdjęciach - bardzo dobry. 

 

Kilka pytań do zegarka:
1. W 11 dni zgubił 50 sekund - powód do zmartwień czy trzeba się przyzwyczaić? 

2. Wskazówka godzinowa sekundnika "wyprzedza" - tzn. gdy minęły 3 godziny i 40 minut to wskazówka jest już prawie przy 4 godzinach. 
https://photos.app.goo.gl/NjvpPeodBVkQq1Hs5

3. Gdzie mogę kupić oryginalny, skórzany pasek do zegarka? Wszędzie w necie zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sprzedaje takiego za 5k jak cos01fc874f6cb45ba3e28fa6ce6f618401.jpg

 

Wysłane z Blackberry przy użyciu Tapatalka


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.