Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
FiDud

Używany Tag Heuer Calibre 16 lub Calibre 1887

Recommended Posts

7750 to jest wół roboczy który działa przez lata niezawodnie. Znam osoby, które nie oddawały do majstra a użytkują ponad 15 lat.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Możesz rozwinąć myśl o częstotliwości serwisu obu mechanizmów i podać źródło?

Piszę na podstawie praktyki własnej.

Dopisuję, właśnie sięgnąłem do instrukcji mojego Taga, a tam stoi:

"TAG Heuer Service Centers recommend a service every 4 to 6 years."

A tutaj cytat z instrukcji jakiegoś Hamiltona na 7750, pisownia oryginalna:

"Like all micro-mechanical precision instruments, yourHamilton watch should be checked at least once everytwo years."

Edited by tolor

Piszę na podstawie praktyki własnej.

Dopisuję, właśnie sięgnąłem do instrukcji mojego Taga, a tam stoi:

"TAG Heuer Service Centers recommend a service every 4 to 6 years."

To zdanie czego dotyczy? Cal. 1887 czy Cal. 16, czy może Cal. 01, czy dowolnego mechanizmu mechanicznego Taga?

Praktyka własna jest dowolna, niekoniecznie zgodna z zaleceniami producenta, warto dodać taką informację, przy swojej opinii. 

Zatem, jak często, wg praktyki własnej serwisujesz 7750 i dlaczego częściej niż 1887?

To zdanie czego dotyczy? Cal. 1887 czy Cal. 16, czy może Cal. 01, czy dowolnego mechanizmu mechanicznego Taga?

Praktyka własna jest dowolna, niekoniecznie zgodna z zaleceniami producenta, warto dodać taką informację, przy swojej opinii.

Zatem, jak często, wg praktyki własnej serwisujesz 7750 i dlaczego częściej niż 1887?

Zdanie pochodzi z instrukcji Tag Heuera Car 2014 na mechaniźmie 1887.

Serwisuję zegarki, kiedy zaczynają źle działać, tzn. mają większą odchyłkę niż 10 sekund, może kilkanaście dziennie lub dzieje się coś innego niepokojącego (np. duże wahania punktualności). Czemu przy takich warunkach 7750 wymaga szybszego serwisu niż 1887? Nie wiem, piszę o swoich obserwacjach.

Edited by tolor

Guest

Tak, chętnie rozważę ofertę. Pdosj proszę cenę i podeślij proszę zdjęcia. :) na pewno do listopada kupię któryś z tych zegarków.

Hej. Mi się trochę plany zmieniły, mam coś na oku. Jeśli jeszcze nie kupiłeś, to moja carrera na 1887 aktualna :)

Cześć, 

finalnie kupiłem Carrera Calibre 16 z ogłoszenia powyżej z chrono24.

Udało się zbić z 9500 na 7800. Stan identyczny jak na zdjęciach - bardzo dobry. 

Kilka pytań do zegarka:
1. W 11 dni zgubił 50 sekund - powód do zmartwień czy trzeba się przyzwyczaić? 

2. Wskazówka godzinowa sekundnika "wyprzedza" - tzn. gdy minęły 3 godziny i 40 minut to wskazówka jest już prawie przy 4 godzinach. 
https://photos.app.goo.gl/NjvpPeodBVkQq1Hs5

3. Gdzie mogę kupić oryginalny, skórzany pasek do zegarka? Wszędzie w necie zamienniki.