Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PawelW

Longines Hydroconquest ceramic który?

Który kolor?  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Aquis i AR mają bardziej unikalny wygląda.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii Oris Aquis jest zdecydowanie faworytem! - jedyny minus to utrudniona zmiana pasków. Z tego co jednak wiem to Oris jako jedna z niewielu firm pozostała nie zależna co mi osobiście bardzo imponuje oraz mają swoje mechanizmy. Na drugim miejscu bardzo blisko Orisa dałbym Hydroconquesta z ceramiką i ten kolor niebieski... mega. Tagowi nie można odmówić urody ale jest słabą konkurencją, dodatkowo mocno przeceniony IMO.
 
Wydaje mi się, że gdzieś w internetach widziałem po otworzeniu Taga taką plastikową ramkę/obwódkę dookoła mechanizmu wyglądało to tragicznie... szczegół ale jednak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile trzeba byłoby dołożyć? Nowy Conquest po rabatach kosztuje ok. 4900 zł. No i w czym Tag będzie lepszy? :)

 

Możesz dać znać, w którym sklepie taka cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale ostatnio mam co innego na głowie i zakup odłożyłem na później. Myślę, że do końca roku przyjdzie do mnie Lonżin. Oglądałem zegarki w podobnym budżecie i wiele tego nie ma jeśli chodzi o parametry. Jest jeszcze Oris Aquis ( trochę droższy)  ale jednak nietypowe uszy mnie nie przekonują i profil koperty również nie do końca mi mi leży. Może coś z microbrand by się znalazło ale chce iść raczej w coś bardziej rozpoznawalnego, bo przerobiłem już sporo microbrandów i żaden z nich nie został na dłużej. Co do ceny to np. u Dolinskiego, w Jubitomie można walczyć o rabaty rzędu 20% :)

Edytowane przez PawelW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Oris 65


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PawelW i jaki był finał Twoich wyborów, co zakupiłeś ?

ja stoję przed tym samym dylematem, już miałem zamawiać Orisa Aquis a żona przez ramię mówi nieee ten nie weź Longines HC niebieski na pasku 🙂

cenę obu wynegocjowałem na tym samym poziomie i teraz tylko pozostaje złożyć zamówienie.

Łonginesa mierzyłem i super leży 41 choć 43 chodzi mi po głowie 🙂  Orisa Aquis nie miałem okazji mierzyć ale, ale wiem że 43,5 będzie ok bo mam już jednego Orisa Big Crown Propilota  44 mm.

Co robić ? co wybrać 🙂 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Orisa to bierz HC, ja tak zrobiłem. Rezerwa 60-70 godzin jest nie od przecenienia. To mnie właśnie frustruje w Orisie, choć fajnie mieć coś "niezależnego" to fajniej nie martwić się o ustawianie zegarka.😁 Poza tym ja wziąłem zielonego bo matowa tarcza mnie uwiodła, choć miałem kupić niebieską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski HC jest bardzo ładny, ciekawszy od czarnego, choć czarny jest bardziej uniwersalny. Ja mam jednak inny problem z HC. Koronka wydaje mi się zbyt duża, niespójna z resztą.

Wybrałeś już coś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2021 o 15:56, eisbar03 napisał:

...

weź Longines HC niebieski na pasku 

🙂

...

Ja wybrałbym szarego 41mm na gumie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie przepadam za czarnymi diverami, wolę coś żywszego, ale to kwestia gustu, wiadomo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem już dawno czarnego 41 mm. Ten zegarek jest mega duży także nie wiem jaka trzeba mieć łapę żeby kupować 43 mm. Ja mam w nadgarstku 20 cm i 41 wydaje się duży. Jaka cenę masz na HC i za Orisa? Z Polskiej dystrybucji raczej do Aquisa trzeba dopłacić 1 K po rabatach.... Teraz myślałbym nad szarym HC bo jest bardzo ładny choć czarny bardziej uniwersalny. I nie na gumie tylko na bransie bo cena ta sama a gumę to sobie możesz później dokupić, bransa będzie droższa. Ogólnie zegarek fajny, uniwersalny i dobrze wykonany. Jestem zadowolony z wyboru. W Aquisie uszy, profil koperty do końca mi nie odpowiadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.